Përfitim Qull misri dhe dëm


Misër - fushat mbretëresha. Kjo frazë në një kohë ishte shumë e famshme. Të gjithë mbretërit gjithmonë kemi thënë se shërbejë për të mirën e popullit. Le të shohim se si të ndikojë pozitivisht apo negativisht na tsarstvuyuschaya ketij personi. Përkushtim për artikullin rishikim cilësi "misri qull: dobi dhe dëm" në faqen tonë të internetit. Misër - shumë drithëra të zakonshme në botë, siç është quajtur nga populli, dhe emri i vërtetë - misrit. Gjurmët e para të përmendur e kjo na sjell në jug të Meksikës, rreth 6000 vjet më parë. Për mijëra vjet ajo nuk ka humbur pronat e saj botanik. Shkencëtarët gjetën se në kohët e lashta, Mayan dhe Inca hëngri pirun e saj.

Ata madje kishin një perëndi prej misri - Chinteotlyu cilin ata adhurohet, kryerjen e ritualeve. Cilat janë përfitimet që jep qull misri? Vlera e veçantë e këtij drithëra, është se misri është në gjendje për të ruajtur të gjitha cilësitë e tyre të dobishme edhe pas trajtimit të ngrohjes (në ruajtjen dhe gatim), nuk kanë arritur të çdo produkt. Ajo ka shumë prona të dobishme, është përdorur gjerësisht në farmakologji në mjekësi. Në trajtimin dhe në rrjedhën janë misri, qime, i quajtur stigma. Aplikoni ata në hepatiti, gurëve të tëmthit, shterpësi, lodhje, dizenteria, diarre ... produktet më popullore nga ajo - një kokërr, miell, niseshte dhe drithrave.


Nga fara janë të përgatitur kokoshka, miell përdoret për gatim pancakes, ëmbëlsira dhe pasta të ndryshme. Vetëm mos ngatërruar miell dhe niseshte, ajo është përdorur si një thickener, pasi ajo nuk përmban gluten, por me drithëra, të cilat referohet nyzkoallerhennyh, supave, casseroles, drithëra të ndryshme, kaçamak. Për më tepër, në sajë të disa komponentëve që e përbëjnë atë, kjo është një rregullator i madh i kolesterolit në enët tona të gjakut. Sot ne flasim për drithëra. Përfshirja e këtij gjellë në dietën tuaj, provuar gjatë dobishmërinë e saj në trup. Nuk ka dyshim se ajo është e dobishme në sistemin e tretjes.

Qull e drithëra, është një ushqim diete. A nuk e besoj se me përdorimin e plotë tonë. Shpesh, nutritionists, shtoni atë të njerëzve që dëshirojnë për të humbur peshë! Për shkak të pranisë së vitaminave C, PP, E, A, C, B, dhe hekur, kalium, magnez, karbohidratet, yndyrna, proteina, qull misri përmban shumë prona të dobishme ... Përveç bukur, shijen e saj të heshtur të veçantë për të cilat ajo vlerësoi connoisseurs. Përmbajtja fibër Disponueshmëria ndihmon pastruar zorrët, duke ngadalësuar procesin e kalbje. Artikull me titull - selen ngadalëson procesin e plakjes dhe për të parandaluar zhvillimin e kancerit.

Prandaj, vetëm një pjatë në mëngjes për mëngjes dhe ju merrni furnizimin me energji gjatë gjithë ditës, dhe do të ndjehen të aftë dhe të shëndetshme. Çfarë dëmi është qull misri? Por mos harroni se si çdo produkt tjetër, duke filluar gjithashtu ka contraindications. Jo këshilluar për të marrë atë si ushqim për njerëzit me të reduktuar peshën e trupit dhe problemet që lidhen me oreks, për shkak të faktit që vlera e saj të energjisë nuk është shumë e lartë. Ajo kundërindikuar edhe në sëmundjet e stomakut dhe duodenale ulçerë, rëndim në atë kohë, me rritjen e koagulimit të gjakut. Pra kërkesë bindëse para ngrënies të përfshira në dietë e grurit, të konsultoheni me mjekun tuaj!

E pra, për ata që nuk do të dëmtojë recetë misri qull: 1. Qull përbëhet nga:. Qumësht - 300 gr; drithëra - 4-5 shekuj. lugë; sheqer, kripë - për shije; Ju lutemi të jetë qumësht në një çiban, shtoni sheqer dhe kripë; fle pjesë e pasme. Vlim për 5-7 minuta rreth ngrohjes ulët, nxitje të vazhdueshme. Pastaj hiqni nga të nxehtit, të mbuluar me një kapak dhe të lënë të vuajnë për 15-20 minuta. Për shumëllojshmëri, shtoni jam shurup, pelte, fruta, fruta të thata, kos mund të jetë i holluar. Kështu e shijshme! 2. Ne duhet kaçamak: drithërat (gjobë bluaj) - 100 gr;. ujit - 400 mg, kripë - për shije.; Merr një enë të trashë-mur dhe vë atë në të gjithë komponentët.

Vendoseni në furrë dhe kuzhinier rreth një orë, nxitje të vazhdueshme. Qull duhet të jetë qëndrueshmëri të trasha. Ne e shtriu mbi një bord të prerjes, të nxjerrë një sallam. Pritini dhe për të shërbyer në tryezë. Mamaliga përdorur si bukë si një pjatë e dytë për të që mund të shërbejë salcë kosi, djathë, vezë, kërpudha, munden perime apo bimeve. Ju bëftë mirë! b
akinka,