Misër Qull - përfitim recetë


Misër dhe shumë si një fëmijë. Fillim i nxehtë, e cila është nxjerrë nga pan, kripë rubbed ishte e vërtetë trajtojnë. Dhe tani ka shumë që e duan kokrra rostiçeri nxehtë verdhë. Misri ka një vlerë të lartë ushqyese, të pasura me vitamina dhe efekte të dobishme për tretje. Shumë më pak në misrit qull gatuar dhe absolutisht e padobishme. Kjo pjatë është popullor në shumë vende, shumë kombe besoj qull e misrit pjatë e tyre kombëtar. Le të mësojmë më shumë për pronat e dobishme e këtij gjellë, konsiderojnë disa receta për ushqimet që janë përdorur në vende të ndryshme.

Tema jonë sot: misri qull - përfitim recetë. Misri qull nuk është inferiore në pronat e saj të dobishme të pirun integrale. Ajo është e pasur në carotene, vitamina B1, B2, C, D R. Konsumi i rregullt i ushqimit liron trupin nga radionuclides, toksina, pastroni zorrët e toksinave dhe helmet, sepse ajo përmban një sasi të madhe të fibra. Gjithashtu, miell misri, e cila është përgatitur qull përmban amino acidet esenciale - lysine, triptofanit. Për shembull, miell misri gatuar kaçamak në Rumani. Unë ju ftoj për një recetë të lashtë të këtij gjellë kombëtare: Si të gatuaj "kaçamak"?


Cook kaçamak duhet një cookware trashë-mur gize. Në tenxhere e mbuluar me mulliri miell misri shumë të madhe (si bollgur), i hedh ujë të valë, kripë, përzierje. Cover kapakun në vend të brumë tortë dhe tantalized në furrë, llokoçis herë pas here me një lugë druri. Qull merrni një shumë e trashë, e shtriu në një bord të pastër druri, formohem duar diçka si një cilindër. Kaçamak Kur ftohur, prerë atë ashtu si buka dhe ka shërbyer në tryezë për të ngrënë ushqime të ndryshme apo vetëm, qumësht të pijshëm. Por zakonisht nënshtruar zarzavate kaçamak, perime, gjizë, djathë, salcë kosi, apo vezë, proshutë dhe kërpudha.

Kjo pjatë është shumë ushqyese dhe të dobishme. Në dyqanet tona të rrallë për të gjetur miell misri. Më shpesh gjenden në raftet e kokrra misri elb. Por në qoftë se ju doni të gatuaj kaçamak në shtëpi, ju mund të bluaj elb mbaruar duke përdorur mulli, atëherë lehtë të skuqura në një tigan të thatë dhe kuzhinier në furrë.
Por si qull misri i përgatitur në Abkhazi, të quajtur "Abysta." Recetë Corn "Abysty"? Për këtë recetë ju duhet të analizoj me një tbsp sitë 2. miell nga kokrra, vlim 5. ujë (ju mund të përdorni qumësht). Pastaj derdh një lumë të hollë më të madhe të miellit në ujë të vluar, nxitje të vazhdueshme me një lugë, për të shmangur gunga, shtoni kripë.

Tani Tomita në ngrohje të ulët deri butë. Pastaj dosypte miellin e mbetur, përzierje mirë, të përfundojë deri në një batanije dhe le të naparyty 15-20 minuta. Përsëri, llokoçis, sezonin me gjalpë badiava. Vënë në një tryezë të pastër abystu specifikojnë formën e një rrotull apo hemisferë, le të ftohtë. Shërbyer ajo duhet të jetë me të kripur djathë-suluguni. Në Itali, Zvicër, Bullgari, Kroaci gjithashtu dua qull misri dhe e konsiderojnë atë një gjellë kombëtare. Italianët e quajnë këtë mess - recetë Polenta dhe gatim nuk ndryshon nga dy të tjerë. Megjithatë, ka disa karakteristika. Si të gatuaj "Polenta"?

Vlim qull të trashë, si kaçamak. Cubes prerë dhe të skuqura në vaj perimesh të vluar (si patate të skuqura). Të shërbejë si një pjatë e dytë të mishit, peshkut dhe prodhimet e detit. Në Rusi, edhe pse nuk e konsiderojnë qull misri gjellë kombëtare, por ajo është gjithashtu duke u përgatitur shijshme. Provoni të përdorni recetë e mëposhtme: Qull misri Klasike Qumësht Boil, shpërndajë atë në kripë dhe sheqer në shije, derdh cornmeal. Për 1 litër. Qumështi i marrë 5 plotë lugë drithëra. Ziej për ngrohje të ulët për 6-10 minuta, nxitje të vazhdueshme me një lugë. Atëherë të mbuluar, fik sobë, të lejojë që të qëndrojë 15 minuta qull.

Të gjitha qull misri është gati! Kur gjellë doli një hustovato të vogël, mund të jetë i holluar qumësht të zier, kos. Kur përgatitet qull për fëmijët, vendin në një tas të steamed në ujë të vluar një fruta pak, reçel, manaferrat të freskëta të thata. Adult gjellë anëtarët e familjes mund të shërbehet me qepë të skuqura, djathë, domate të skuqura dhe djathë. Qull misri shkon mirë me chunks zier ngadalë e kungull. Shpresoj se ju do të duhet receta, sepse ju e dini se si të dobishme qull misri, të mirat e të hahet atë. Kur ju gatuaj qull, mos harroni se kjo gjellë është e shijshme nëse i përgatitur atë në qeramike ose gize tigan pas gatimit datat qull siç duhet të krijoj.

Ju bëftë mirë! Svetlana,