Kataral dhimbje të fytit në trajtimin e fëmijëve, simptomat


Termi "angina" vjen nga Latine «Ango», do të thotë asfiksim dhe kompresë. Kjo është një sëmundje shumë e zakonshme, disa pacientë mendojnë se mund të trajtojë atë vetë. Por pak e dinë se pectoris - një shkak të sëmundjeve të rënda infektive dhe alergjike të zemrës, veshkave dhe më shumë. Prandaj, ju lutem të vijë për të trajtuar këtë sëmundje seriozisht dhe të ndjehen të lirë për të përdorur mjekun e njohurive. Angina është shkaktuar nga lloje të ndryshme të Staphylococcus, Streptococcus dhe kërpudhave. Tipet e mëposhtme të angina: 1. njomë (inflamacion pa qelb), 2 folikulare (mbi sipërfaqen e follicles bajamet nahnoyvshyesya), 3.

lacunar (në boshllëqet e bajamet është qelb) 4. flehmanoznaya (abscesi i formuar në trashësinë e bajamet). Angina trajtohet në mënyrë të papërshtatshme ose angina që nuk është dolikuvaly të shkaktojë sëmundje të tilla si miokardit, glomerulonefriti, ethe reumatike, etj Trajtimi i pectoris do të varet nga forma e saj. Por si të gjithë ne së bashku me faqen e internetit editoriale është i interesuar vetëm në një lloj dhimbje të fytit, dhe pastaj le të flasim për atë që kataral dhimbje të fytit në fëmijët, mjekimin, simptomat e saj. Kataral angina konsiderohet sëmundje e butë. Plus ajo është se ajo nuk kërkon përdorimin e antibiotikëve. Shpesh kjo sëmundje është sezonale, dhe burimi i tij - mikrobet faringut që janë në mënyrë aktive në zhvillim në mes ndryshimeve klimatike dhe infeksionit adenoviral që në mënyrë dramatike zvogëlon imunitetin.


Sigurisht Klinike - simptomat Bluetongue e angina Dhimbje kur gëlltitjes mund të zgjasë deri në 2 ditë, ndjeshmëri maksimale bie në ditën e tretë të sëmundjes. Ënjtje e bajamet mund të shihet qartë në 2-3 ditët e para, dhe reduktuar në katër dhe pastaj zhduket. Nëse temperatura në fëmijët zgjat rreth 7 ditë, ajo tregon një ndërlikim të mundshëm. Sulmet e theksuara ethe tregojnë një kurs të pafavorshëm të sëmundjes. Harqe prevalencës faringut vërejtur brenda 2 javësh. Nëse ndonjë komplikime të lindin, do të shfaqej menjëherë mjekun. Si për të trajtuar pectoris Bluetongue?

Gjëja e parë që ju duhet të marrë është gargarë të ndryshëm, permanganat ngrohtë kalium, furatsillina, i urtë, kamomil ose sode rregullt. Nëse fëmija është ende i vogël dhe nuk mund gargarë, atëherë të japë atij të pijë shpeshta të ngrohtë. Trajtim i tillë në fëmijët shkaktojnë emocione pozitive. * Dhimbje fyti te fëmijët e trajtuar me çaj limoni dhe lëngje frutash. Për fëmijët e vegjël, e përshtatshme ujitjes llak fyt. Fëmija duhet gojë gjerësisht i hapur, i dalë gjuhën. Lëngu mbulua duhet të merrni në anën e pasme dhe nuk duhet të grumbullojë për buzët dhe gjuhën. * Nëse ka nyjet limfatike zgjeruar, të bëjë një vë llapë brenda natës alkool ngrohjes, dhe mbi të gjitha veshin ditë ngrohjes fëmija fashë mbi qafën e tij.

Por për fëmijët vodka për të compress duhet të jetë gjysmë i holluar me ujë. Dhe mjekët nuk e këshillojnë për të mbajtur një kompresë në natën. 3 orë pas qafës lidhin compress shall të ngrohtë. Shumë efektive janë inhalimi me avull. Ndonjëherë mund të kenë nevojë fizioterapinë. Inhalimi i dobishëm i pjeshke, eukalipt, nenexhik, bajame, vaj anise. Ato mbulojnë një shtresë e hollë e mukozës dhe të besueshme të mbrojtur atë. Për mbytje në shtëpi përshtaten kazan normale smalt. Në vetëm ujë të zier duhet të shtoni 1 lugë çaji sode buke dhe 50 pika vaj. Bëni një gyp prej letre, mundësisht të trashë dhe të futur një hundëz kështu marr frymë për 10 minuta.

Pas procedurës, ju duhet të shkoni në shtrat. Kjo është mënyra më e lehtë për mbytje. Ende nevojë për të blerë në farmaci Propolisi tretësirë ​​ose të bëjë atë vetë: 10 g Propolisi marrë 100 gram alkool. Insistojnë 2 javë. Lyej shtupë fyt e leshi pambuku, 2 herë në ditë. Herën e parë është pinching. Nga ushqimi dhe uji do të duhet të abstenojnë 02:00. Ushqimi gjatë sëmundjes së një fëmije duhet të jetë i dobishëm. Le të marrë mjaft vitamina dhe minerale dhe të pijshëm të bollshme. * Në mjekësinë popullore përdoret për të trajtuar Propolisi pectoris. Kjo zam bee. Zgjidhje me Propolisi duhet gargarë, për një pintë e ujit të marrë 1 tbsp.

lugë zgjidhje alkoolike e Propolisi, pastaj të nxehtë të vluar dhe të ftohur pastaj dhe filtruar. Në përfundim, unë dua të shtoj se fëmija mund të jetë alergjik ndaj disa
Komponentet e drogës. Prandaj, para se të përdorni, konsultohuni me mjekun tuaj. Catherine