Cataracts - një popullor receta popullore trajtim i trajtimit të kataraktit


Ndoshta ju keni dëgjuar shumë herë në mënyrë të tmerrshme dhe të pakuptueshme fjalën "katarakt". Çfarë është ajo? Për të më mirë e di sëmundje, simptomat e saj dhe trajtim, lexoni "Cataracts - një trajtim popullore: recetave popullore trajtimin e kataraktit." Cataracts - një substancë turbullt hrustalikoobraznoho ose kapsulë e lente. Gjithkush e ka njohur gjatë se shteti i vizionit të njeriut është plotësisht e varur në retinë, të cilat drejtpërdrejt kap imazhe dhe transmeton impulset e nevojshme në trurin e njeriut.
Përveç kësaj, vizioni i njeriut varet nga transparenca mes syve. Nëse mungesa e transparencës, e cila mund të jetë për shkak të kataraktit, kjo do të çojë në kataraktit në të cilin vizioni i njeriut është shumë më keq.

Në të gjitha, lindja e shtetit të lente është transparente, por me kalimin e disa kohë, lente fillon të qetë trash dhe humb transparencën e tij. Duke densitetit pleqërisë e lente të bëhet i madh, dhe transparenca mjaft i vogël. Kjo është një katarakt. Sigurisht, në qoftë se trupi i njeriut në të gjitha vitet e jetës janë ideale gjitha proceset metabolike, transparenca e lente të mbetet mosha e tij e vjetër, në mënyrë që sëmundja mungon dhe vizion të mbetet në gjendje të mirë. Le të shikojmë në shenjat dhe shkaqet e cataracts, të cilat mund të çojnë në zhvillimin e saj, dhe pastaj unë do të flasim për trajtimin e saj.


Në fazën fillestare të cataracts në zhvillim, një person mund të shihni njolla të ndryshme, vija, strokes para syve të tij, dhe burimet e dritës të tilla si drita, qiri etj degëzuar sytë. Dhe të gjitha këto procese të zhvillohen pa asnjë dhimbje të syve. Duhet të theksohet se në fazën fillestare të vizionit të kataraktit nuk do të përkeqësohet, por vetëm tiparet e mësipërme. Nëse keni një katarakt, nga faza fillestare, ajo shkon në një i pjekur, i cili ofron pothuajse të plotë të kataraktit dhe vizionit humbje prej 80%. Pas fazë të pjekur i kataraktit është ende hap i vonuar që shpesh shkon me shfaqjen e komplikimeve të ndryshme të tilla si glaukoma shfaqet.

Predispozicion gjenetik i infeksionit në trup, një mbidozë të drogës, sëmundjet metabolike - të gjitha të cilat mund të shkaktojnë turbullt e lente dhe shfaqjen e mëvonshme e cataracts. Vlen të përmendet shkaqet kryesore të cataracts në trupin e njeriut. Kjo arsye është ndryshimet e lidhura me moshën. Në shumicën e rasteve, kjo ndodh në gratë kanë peshë të tepërt dhe sy të errët. Gjithashtu, shumica e njerëzve e mundshme kirurgjike të kataraktës me zakone të këqija. Shumë shtrohet pyetja: "A është e mundur për të hequr qafe të kataraktit duke përdorur trajtim kombëtar" Ne do të përgjigjen: "Ne vetëm mund shumë varet nga shkalla e neglizhencës së kësaj sëmundje!

"Prandaj, në shenjat e para të cataracts duhet menjëherë të marrë rastin dhe trajtuar sëmundjen. Ne të ju jap disa receta popullore trajtim të kataraktit që do t'ju ndihmojë të kuruar atë. Recetë 1 . Është e njohur se në luftën kundër cataracts është shumë i dobishëm për të përfshirë në dietën tuaj lëngje të ndryshme. Përgatitja e një përzierje të tyre. Çfarë ju nevojitet? Merrni 4 copa lëng karrote dhe 1 pjesë lëng majdanoz, sallatë - radhiqe dhe selino. Të gjitha përzierje dhe pije para çdo vakt 3 herë në ditë. Recetë 2 . Tretësirë ​​e rrënjë sanëz gjithashtu të ju ndihmojë të hequr qafe të cataracts.

Merrni impiante të trajtimit të rrënjësore dhe derdh 100 gram 75% alkool. Lër të mbush për 10 ditë. Pastaj, para se të shkojnë për të fjetur marr frymë palë tretësirë, rreptësisht përmes hundës. Recipe 3 . 2 teaspoons Calendula medicinale pour dy gota me ujë të valë dhe të lënë për 30 minuta. Dan tretësirë ​​mund të përdoret me gojë 4 herë në ditë një gjysmë filxhan, por ju mund të lani sytë e infuzion. Tretësirë ​​larë e të lyer është veçanërisht e dobishme në qoftë se cataracts trajtuar fëmijën. Recetë 4 . Lakër thatë patate në vlerë prej një lugë gjelle. Pastaj ato të ulur në një gotë vodka dhe le të krijoj për tre ditë.

Dan infuzion duhet të ha një lugë çaji 4 herë në ditë. Infuzion do t'ju ndihmojë të shpëtoj e cataracts lehtë dhe painlessly. Recetë 5 . Vaj ulliri është e pasur me pronat e dobishme në mënyrë që ajo mund të shërohet nga pothuajse çdo sëmundje. Pra këtu, katarakt, vaj ulliri i gatshëm për të ndihmuar. Ju vetëm duhet të fut një rënie në secilin sy dhe të mbajë fërkoni kokërdhok. Kjo procedurë duhet të bëhet çdo ditë menjëherë para gjumit. Recetë 6 . Kjo recetë është pak e pazakontë, por mjaft efektive. Mëngjes të mbledhur urinë në një fëmijë enë të pastër. Dhe në mbrëmje para gjumit procedurës shpenzojnë larë e të lyer atë.

Ju gjithashtu mund të futur 2-3 pika e urinës direkt në sy. Kjo metodë është shumë efektive për të dy fëmijët dhe të rriturit. Rezultati pas këtyre procedurave mund të shihet pas aplikimit të parë. Unë shpresoj se të aplikoni rregullisht trajtim kombëtar, katarakt shpejt të lënë sytë tuaj. Por rekomandimet
UYU ju pranoni recetave të përdorur në trajtimin e një mjeku dhe të lidhë atë në rrjedhën e synuar të terapisë. Rinat Abdrahimov,