Patate - pronat e shërimit


Është e njohur se enët patate janë jo vetëm e shijshme, por edhe shumë i shëndetshëm. Ky përfundim është bërë kohët e fundit të studiuesve amerikanë. Pas disa hetimeve, ata gjetën se patate gatuar siç duhet mund të ulur presionin e gjakut dhe nuk të çojë në një sërë peshë të tepërt. Por për të bërë këtë perime ishte droga, ajo nuk mund të gatuaj dhe të plotësoni salcat yndyrore! Në përgjithësi, patate pronat mbresëlënëse në pronësi, prona bimore medicinale kanë qenë të njohur që nga kohërat e lashta. Pjekur patate e ka provuar të jetë një mjet i shkëlqyer për hipertension. Në të vërtetë ky fakt dhe shkencëtarët amerikanë kanë treguar.

Patate lëng në kohët e lashta trajtuar ulcerat. Amidoni përfshira në patate, ka efekt anti-inflamator. Lëng patate ndihmon me të përzier, urth dhe dhimbje koke. Kur një të ftohtë me një kollë, si edhe faringjit, rinitit dhe dhimbje të fytit duhet të marr frymë mbi të ziera, patate të nxehtë. Kur kolliteni fasha të ndihmojë me patate të ziera në lëkurat e tyre. Ajo duhet të jetë i shtypur, shtoni pak vaj dhe disa pika të jodit. Pacienti është vënë në pëlhurë tuaj gjoks e pambuk, dhe kjo pure patate. Mushama të mbuluar, dhe një shall leshi. Hold ngjesh tridhjetë minuta. Pronat medicinale e patate të para të ndihmojë për të hequr temperaturë të lartë.


Për këtë 2 patate të papërpunuara vrazhdë integruar rubbed në salcë e tyre pour 1 tbsp. l. uthull.

Slurry u mbështjellë me garzë dhe aplikuar në ballin, duke zëvendësuar paketat si ata janë të nxehtë. Nxehtësia pacienti vjen për një orë. Trajtohen në mënyrë të ngjashme dhe fyt. Ndihmë me gargling angina shpeshta në 5 herë në ditë me patate të freskëta lëng. Pacientët me sëmundje të veshkave dhe të zemrës e nevojshme kalium, i cili shumë në perime. Kaliumi heq lëngjeve të tepërta nga trupi, dhe ajo është e dobishme për njerëzit me mbipeshë dhe ata të cilët kanë një tendencë për të edemë. Compress e patate integruar lënë në të gjithë natën, heq dhimbje të përbashkët.

Një dhimbje në shpinë, ju duhet të gatuaj patate dhe pure tyre, duke shtuar një lugë gjelle sode patate. Përzierje ishte zhvillua në një leckë pambuku dhe aplikoni në anën e pasme. Top kravatë shall e saj leshi. Nutritionists nuk e rekomandojmë të përdorni patate me mish, peshk dhe mish pule. Ju nuk mund të shtoni vezë, sallatë patate. Kjo perime nuk është e kombinuar me domate, pasi ato përmbajnë malic, acid oxalic dhe agrume. Një ushqime të tharta ndërhyjnë në të drejtën e niseshte patate tretjes në stomak. Për të pjekur dhe të ziera patatet janë të mëdha - kungull, zarzavate collard, lakër. Patate në ditët e vjetër ishin të trajtohet me kujdes.

Pastaj ai njëpasnjëshëm në një mortajë dhe aplikuar në zonat e djegur të lëkurës. Nëse ju zëvendësojë aksesin e rende, ju mund të përgatisë kompresë më efektive. Për ta bërë këtë, një shumë të vënë integruar në steril palosur dy herë dhe proprasovanu leckë dhe pastaj të bashkëngjitni ajo djegur vendin në 02:00. Pronat e dobishme e patate të para të shpejt të hequr djegie, dhimbje, do të promovojë shërimin e shpejtë të plagëve. Patate mund të përmirësojë plakjen e lëkurës. Hekura integruar imët patate të papërpunuara, të vënë qull me miell misri mes dy peshqir dhe të aplikoni në fytyrë për 20 minuta. Nëse ju doni të zbardh lëkurën, pastaj zhvishem tubers patate të papërpunuara, të prerë në feta të holla, të vënë në fytyrë për 15-20 minuta.

Duke marrë off me, lani me ujë të ngrohtë. Kujdes Asnjëherë mos përdorni vë në diell dhe u kthye patate të gjelbër të papërpunuara. Ai përmban shumë Solanine që është helmues! Alexander,