Lakra majonezë recetë, majonezë lakër gatim


Lakra majonezë - një sallatë mrekullueshme shijshme me lakër turshi dhe përbërësit mbyllura: mollë, rrush, manaferrat, boronica të kuqe, kumbulla, kripë, sheqer dhe piper. E gjithë kjo madhësi është e mbushur me vaj. Në fakt për një kohë të gjatë, nuk ka një recetë për lakër majonezë. Por mënyra kryesore e gatimit ka mbetur praktikisht i pandryshuar. Ndryshimi i vetëm mund plotëson lakër, disa përbërës të mund të zëvendësohet nga të tjerët. Nëse ju nuk e dini se si për të bërë një sallatë me të, pastaj të mësojnë nga artikullin "Lakra majonezë, recetë, gatim lakër majonezë." Unë do të sugjeroja që ju të përgatisë lakër majonezë në këtë recetë: Lakër turshi klasik recetë Provence Për të përgatitur snacks shijshme duhet 1 lakër lakër turshi 1 majanë e gjelbër mollë, 2-3 fruta turshi rrush, qershi ose kumbulla, 1 tbsp.

l. manaferrat, Kastrati ose boronicë. Nga prerë kalli buke. Nëse solylasya gjysmave lakër, dhe veshi nuk i ka, atëherë vetëm të prerë perimet në copa të vogla. Pritini mollë në hollë feta bukë të mbrujtur, pas heqjes thelbin. Mix lakër, mollë, manaferrat shtuar qëllimet marinuar rrush, qershi, kumbulla. Vënë aty edhe manaferrat, Kastrati ose boronicë. Dele perimet në një tas smalt butësisht përzierje. Të jetë, të mbuluar, gjysmë ore. Pastaj shtoni sheqer në shije, nëse është e nevojshme, pak kripë, derdh vaj perimesh, llokoçis butësisht. Organizoni sallatë në një kavanoz qelqi të pastër, të mbuluar me një kapak të shtrënguar, hiqni ftohtë.


Në dimër ju mund të mbani lakër në ballkon dhe në muajt e ngrohtë, bankat duhet të mbani në frigorifer. Mos e mbani gjellë përfunduar më shumë se 10 ditë. Pre sallatë shpejt, kështu që është më mirë për të ngrënë shpejt. Mundohuni të gatuaj recetë origjinale. Sallatë majonezë me lakër Për sallatë, ne kemi nevojë 1 kreu i lakër, 2 karrota 2 gjethe gji, 0,4 h. L. qimnon dhe kopër fara, 1 i freskët mollë kosi, 1 tbsp. l. Kastrati, 1 tbsp. l. rrush të verdhë ose rrush të thatë. Për të përgatitur mbushjen, do të përgatisë 3. ujë, 1 tbsp. l. kripë, sheqer, 1 ch. l. molle musht uthull. Lahen lakër, hiqni copë, gjethet e sipërme.

Pritini lakër në 2 copa, pres imët me një thikë të mprehtë. Fshij në një rende trashë karrota të freskëta, përziejnë atë me lakër. Shto thyer përveç gjetheve gji, qimnon dhe kopër fara, mollë feta, manaferrat, Kastrati dhe rrush. Shtroj përgatitur kështu lakër me perime dhe manaferrat në kavanoza të pastër të thatë, rras në mënyrë të vendosur. Tani bëni mbush : Shkrihet sheqeri në ujë të ngrohtë, kripë, shtoni uthull molle, llokoçis, pour lakër në kanaçe të lartë. Kavanoza lidh qafën garzë të hequr kriposje. Çdo lakër pirun birë ditë që i formuar nga gazi zakvashuvannya.

Pas 3-4 ditësh të përpiqet lakër, ajo duhet të jeni gati. Gati mbuluar sallatë polietileni me një kapak të shtrënguar, të marrë të ftohtë. Para përdorimit, derdh vaj perimesh. Kur gatim lakër majonezë mund të ndryshojnë përbërësit të ndryshme. Nëse ju doni të gatuaj këtë gjellë me lakër të freskët, do të përpiqen të përziejnë këto produkte. Përgatitja e recetave për të gjithë të njëjtën gjë. Pra, përzierje 5 kg lakër copëtuar, 1,5 kg rrush ose kumbulla, shtoni 1-2 h. L. Tabela e mustardë, ju vetëm mund të shtoni vaj perimesh. Për të mbushur duhet 1 litër. ujë, 2 tbsp. l. kripë dhe sheqer në shije.

Recetë mund të modifikohet duke e shtuar mollë ose kumbulla në vend të karrota, por ju nuk mund të zëvendësojë asgjë, dhe vetëm të përfundojë mollë të freskëta prerë. Kjo mënyrë që ju pëlqen. Nga rruga, disa të dashuruar e këtij gjellë zëvendësohen me mollë të freskëta të prerë feta kastravec, manaferrat dhe në vend që të vënë piper i copëtuar finely ëmbël. A ju në çdo mënyrë, ju merrni snack shijshme - lakër Provence. Recetë Lakra Provence, siç e dimë, mund të ndryshohet në diskrecionin tuaj, por numri i përgjithshëm i përbërësve të përbërësve duhet të jetë të paktën katër. Ju bëftë mirë! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!