Lakra për recetë dimrit turshi lakër në dimër


Winter turshi lakër - një nga enët më të shijshme nga të dimrit dietën e njeriut. Kjo pjatë është jo vetëm e shijshme, por edhe shumë i dobishëm. Lakër aromatik dhe crunchy është një pjatë e madhe jo vetëm për ushqimet e përditshme të familjes, por edhe të përkryer dekoroj një tryezë festive dhe meze të lehtë do të jetë i domosdoshëm për mysafirët. Dhe ajo është - një burim i vitaminave! Prandaj, çdo moshë shumë të dobishme hani turshi lakër. Është gjithashtu e rëndësishme që pas starters ajo vazhdon të gjitha vitaminat që janë mbajtur të freskët. Për më tepër, ajo bëhet edhe më e dobishme. Përse? Dhe gjatë fermentimi i karbohidrateve të përfshira në lakër, kthehet në acid laktik të dobishme.

Por që ju korrur lakër dimrit ishte e shijshme, ju duhet të dini se si të gatuaj atë. Kjo ne redaktuar këtë faqe interneti dhe dua të ju tregoj një histori "për lakër të dimrit, recetë turshi lakër për dimër." Rrjedhimisht, bordi i parë. Gjatë gatimit, mos harroni se lakra lakër duhet të jetë e bardhë. Në qoftë se ju përdorni gjethe të gjelbra, shëllirë mund shije të hidhur.
Këshillë një mik. Gjatë gjithë periudhës së eksitohet mos harroni të shtyjë periodikisht lakër me një shkop druri apo pirun inox. Ky ajër është e shpërndarë në mënyrë të barabartë, kështu do të jetë fermentimi dhe fermentimi gazeve më të mirë - ikjen.


Këshillë Tre. Mos shtoni shumë kripë në starters, si lakër nuk i pëlqen shumë kripë. Më optimale është rreth 250 gram kripë për 10 kilogramë copëtuar lakër. Në qoftë se ju ndiqni recetë saktësisht, ju do patjetër të shijshme lakër turshi. Pra, mos kini frikë për të filluar për të përgatitur e saj për herë të parë, ju duhet të përballen me përgatitjen e ushqim të shijshëm dhe të shëndetshme! Ka disa recetave që ju lejon të papritur familjen tuaj dhe mysafirët. Këtu është një prej tyre. Numri Recipe 1: Për lakër turshi ju duhet lakër, kripë dhe sheqer dhe karrota.

Për të filluar, të marrë një rende madhe dhe fshij 400 gram e saj të karrota. Pastaj shtoni flokëkuq integruar në lakër copëtuar, dhe lakër jeshile të marrë dy kilogramë. Salt duhet të shtoni 5 lugë dhe sheqer - një lugë çaji. Të gjitha komponentët përzierje dhe të lënë në një tenxhere 3 litra për disa ditë në një vend të errët. Lakër gati ajo është e lehtë për shije. Lakër Po aq e shijshme turshi është gatuar në këtë recetë: Numri Recipe 2: Marrë tre paund e lakër dhe vrazhdë prerë atë. Për të shtuar lakër 300 gram karrota integruar dhe hudhër pesë kokat. Më vete të përgatitur marinadë.

Për ta bërë këtë, përzierje dy lugë piper i kuq dhe kripë, pesë lugë sheqer dhe një lugë gjelle uthull. Nuk është derdhje filxhan vaj luledielli dhe ujë të valë. Kjo marinadë është e mbushur lakër, trazim dhe derdh çdo gjë tjetër litër ujë të valë. Tre ditë më vonë, lakër është gati. Kjo vlen edhe për lakër dimrit me lëng dhe djegëse. Në dimër, ajo do të jetë një thesar i vërtetë midis të gjitha boshllëqet për dimër! Numri Recipe 3: Nëse jeni dikush u përpoq lakër turshi me mollë, tani ju mund të përgatisë atë vetë. Kjo do të kërkojë pesë kilogram 300 gram lakër dhe karrota, dhe natyrisht, edhe 150 gram mollë.

Merrni një rende, fshij të gjitha këto produkte dhe përzierje. Në përzierje shtesë 400 gram sheqer dhe 100 gram kripe. Mos harroni se duhet të shtoj edhe një lugë gjelle piper dhe piper dy arra. Të gjitha të llokoçis përsëri dhe të lënë të mbush për dy orë. Në kohën e nevojshme për të përgatitur marinadë. Për ta bërë këtë, llokoçis uthull 400 ml për litër të ujit. Shëllirë vlim, pastaj derdhur në kavanoza litër. Plotësoni atyre një të katërtën. Duke pritur për marinadë të ftohtë, dhe pastaj të vënë në kavanoza lakër, kavanoza sterilizuar pastaj për gjysmë ore. Pra shijshme lakër turshi, i cili gjithashtu do të ju jap dimrin.

Numri Recipe 4: Ju mund të gatuaj lakër turshi me panxhar. Kjo do të kërkojë 8 kg lakër për 10 litër kovë. Gjithashtu do të duhet 300 gram panxhar, rrikë 100 gram, të njëjtën hudhër dhe majdanoz dhe tre pods e piper, nëse jeni të dua pak të mprehtë. Megjithatë, kjo lakër recetë dhe pa shije vizuale ju keni! Për të përgatitur shëllirë duhet të vlim 4 litra ujë, shtoni 200 gram kripë atje dhe sa më shumë sheqer. Lakra në këtë recetë është e prerë të mëdha, copë është i ndarë në tetë pjesë. Majdanoz dhe hudhër finely shkurtuar dhe panxhar - cubes. Mos harroni të fshij rrikë integruar.

Të gjithë përbërësit e mësipërme konsistojnë në një kovë të mbushur me të ngrohtë dhe shëllirë. On top vë një ngarkesë, pastaj dy ditë lakër është në dhomë. Ndonjëherë shikojmë në kovë dhe të shtyjë lakër me një shkop druri të ajrit kjo shpërndarë në mënyrë të barabartë dhe gazeve fermentimi janë hequr. Dy ditë duhet të sjellë një kovë në një vend të freskët. Një tjetër ditë dhe vjen jashtë crispy dhe lakër pikante turshi! Tatiana,