Canephron z udhëzimet për përdorim të drogës


Në ditët e sotme, një numër në rritje i përkrahësve të ilaçe bimor. Një prej tyre - Canephron H, udhëzimet për përdorim të drogës dhe të cilat do të diskutohet tani online. Produkt Pra, në raftet e farmacive ju mund të gjeni "Canephron N" në formën e pilula portokalli, të rrumbullakta dhe biconvex, dhe në shishe si një zgjidhje të verdhë-kafe ngjyrë të qartë ose pak turbullt (për përdorim të brendshëm). Shishe me bombol me vrimë nxjerrëse pikoj. Efekti i drogës Medicines ofron antispasmodic, diuretik, efekt anti-microbial dhe anti-inflamator. Canephron N është një kombinim i preparateve bimore të përdorura në lidhje me agjentët e tjerë trajtuese për sëmundjet inflamatore të sistemit urogjenital, pielonefrit, cystitis kronike, nefrit kronike intersticiale, glomerulonefriti kronik.

Efektive Canephron dhe për të parandaluar formimin e gurëve të fshikëzës.
Drogës përmirëson organet urinare, inflamacion hequr dhe patogjene shkatërrojnë; dhe eliminon cramping, zbutës muskujt e butë e organeve të brendshme Cila pjesë e mjekësisë? Si pjesë e përgatitjes Canephron N përmbajtur në proporcione të barabarta grimcuar bimë medicinale, bimeve centaury, gjethe rozmarinë dhe rrënjët lovage drogës. Canephron H vjen në forma të ndryshme, pasi ajo përmban komponente të ndryshme ndihmëse. Përveç ekstrakte bimore lëngshme është etanol, dhe tableta shtuar sukroze, karbonat kalciumi, Riboflavin (E101) dhe disa shtesa të tjera.


Si dhe sa për të marrë? Canephron N mund të përdoren si një ilaç primar, ose si pjese e trajtimit të plotë. Në kohëzgjatjen e drogës mund të them me saktësi mjekun pas ekzaminimit dhe testimit rezultatet. Canephron mund të marrë një kohë të gjatë, dhe trajtim minimal zgjat dy javë. Doza e këtyre barnave varet nga mosha e pacientit. Merrni Canephron nevojë 3 herë në ditë. Fëmijët nën 5 vjet rekomandohet dhjetë deri në pesëmbëdhjetë pika 1Pri. Në moshën 5 vjet - njëzet e pesë njëzet pika ose 01:00. pilula.

Pacientët 16 vjet dhe më të vjetër në një kohë duhet të marrë pesëdhjetë pika ose 2 sht.drazhe. Në raste të mbidozë Canephron N janë raportuar, por ende nuk e marrin atë në doza më të mëdha se të rekomanduara. Nëse problemet në sistemin e drogës urinar është e rekomanduar që të marrin katër deri në gjashtë javë, dhe për parandalimin e gurëve urinare 3-5mesyachnoho përmbahen trajtimit. Rekomandime specifike Udhëzime Canephron H lejon shoferët e saj për të pirë makinës dhe punëtorëve të lidhur me mekanizmat komplekse. Kjo absolutisht nuk ndikon normën e reagimit.

Megjithatë, mjekim nuk është i rekomanduar për njerëzit që janë trajtuar për alkoolizmi (përmbajtjen e përmbajtura në një zgjidhje të një sasi të vogël të etanolit). Fasule grimcuar nuk dhe nuk janë të përtypur, por thjesht larë poshtë me ujë ose lëng. Dhënia e ilaçeve për fëmijët në pika, ju mund të holluar me qumësht, lëng ose çaj. Nëse ju ruani një enë të vogël me zgjidhjen Canephron ndonjëherë beftë thekon formuara apo baltë. Ajo nuk ka degraduar vetitë e drogës. Gjëja kryesore - nuk e mbani një shishe apo pilula Canephron afër ngrohjes dhe të lehta. Është më mirë për të fshehur atë në një vend të errët. Para përdorimit, mos harroni të shkundur. Udhëzime drogës tregon se data lirimin e mjekësisë është i përshtatshëm për përdorim brenda 3 viteve.

Por nëse shishe është tashmë i hapur, është e nevojshme për të përdorur një ekstrakt deri në 6 muaj. Merrni Canephron H lejohet me çdo produkti medicinal. A nuk e dëmtojnë kombinim të drogës e Badami (shtojcave dietike), dhe madje edhe me antibiotikë të dobishme sepse duke rritur efektivitetin e tyre. Pozitiv Canephron si edhe fakti se këto droga praktikisht nuk ka contraindications. Ajo është përdorur edhe foshnjat dhjetor dhe gratë shtatzëna (vetëm ky informacion nuk është një udhëzues për veprim, vetëm në raste të tilla konsultative thelbësor paraprak). Të vetmit që duhet të trajtohen me kujdes për përdorim Canephron H - është për njerëzit me reaksionet alergjike ndaj drogës.

Gjithashtu mbani në mend se ky udhëzim është përshkruar në formë të lirë, kështu që para se të marrë fonde të ju inkurajojmë që të lexoni versionin zyrtar të saj. LDSveta,