Gurët në veshka janë një trajtim të popullarizuara


Ka shumë këshilla të dobishme dhe teknikat e drogës efektive moderne të sjellin gurë në veshka. Dhe trajtime popullore marrë këtë rol të rëndësishëm, jo ​​i fundit! Kështu që unë version i ofertës faqes se internetit - le të flasim më shumë për gurë në veshka, një trajtim popullore për identifikimin e tyre. Gurët në veshka janë të fshehtë, sepse një periudhë të gjatë sëmundjes asimptomatike. Pra, shumë janë papritmas nën sulm, i shoqëruar nga dhimbje të papritur të mprehtë, ethe, probleme me urinim. Për të parandaluar një rezultat të tillë është e mundur, duhet vetëm që pastrimi trupin tuaj e toksinave.

Gjëja e parë që të i kushtoj vëmendje të fshikëzës dhe veshkat, sepse ata përkrahë funksionimin e organizmit. Shfaqja e trazirave të tilla për shkak të përqendrimit të lartë të kalciumit. Kjo është për shkak të djersitje të tepruar ose të zakonshme në mesin e dashamirët e ushqimeve të kripura. Abuzimi me qetësues, ju lutem çon në gurë dhe rërë. Sidomos në qoftë se plotësim është për një kohë të gjatë dhe të vazhdueshme. Recipes e mjekësisë tradicionale kundër gurëve në veshka - Për të përgatitur lëngun e mishit duhet të marrë rrënjë hips grimcuar, në vlerë prej 6 lugë dhe derdh tre gota ujë të valë.Tjetra, një enë e lëngshme duhet të përsëritet vlim për rreth 15 minuta rreth ngrohjes mesme. Tri herë në ditë, pas ngrënies marrë këtë supë. Pas njëzet minutash, pini një zierje bearberry normale. Ajo ka një recetë shumë e thjeshtë. Tre lugë barishte derdh tre gota me ujë të valë dhe mos hiqni nga të nxehtit deri të lëngshme ka avulluar i tretë. - Në fund të enës skorlupok përhapur edhe shtresë e arre. Në krye është e mbushur me vodka, një inç mbi arrë. Produkt insistojnë nëntë ditë dhe filtruar. Hyrja është njëzet minuta para ushqimit tri herë në ditë. Kështu lugë çaji i tretësirë ​​e holluar sasinë më të madhe të ujit.

Trajtim Folk zgjat rreth një muaj. Ky trajtim 1-n. Për të konsoliduar rezultatet e tij duhet të përsëritet dy herë në intervale prej 30 ditësh (ai e thyen në trajtim). - Kjo do të thotë duke përdorur barin gjysmë-ra. Ajo me sukses nxit shkëmbimin e kripërave, largon toksina nga trupi, shkatërron gurët në veshka. Një gotë ujë me një lugë gjelle e bimëve simmered për 10 minuta. Atëherë insistojnë rreth dy orë dhe filtruar. Lëngu përdorur një çift njëqind mililitra herë në ditë 10 minuta para ngrënies. Kursi zgjat një muaj, e ndjekur nga një ndërprerje gjashtë-mujor. Rezultati efektive ndodh pas kurs është hera e tretë.

Gjithashtu, kjo barishte është marrë si një çaj. Lugë gjelle 300 ml ujë të valë e infused orë dhe filtruar. Kjo sasi është e mjaftueshme për ditë, të pinë mushtin në tre hapa në 20 minuta para ngrënies. Gjysma ra - një lloj bari, sepse çaj të pijshëm nëpërmjet një kashte, dhe pastaj pije zgjidhje tuaj sode gojë. Për kursin e plotë të trajtimit duhet të jetë e dyqind gram bar. - Vaj perimesh të përziera me lëng limoni dhe të marrë dy lugë tri herë në ditë para ushqimit. Përqindja mix - 30 ml vaj në një lugë gjelle lëng limoni. Trajtimi është një kompleks dhe së bashku me këto ilaçe, si dhe pacientët të pirë çaj dhe çaj bimor.

- Shurup panxhar ka kohë që njihet për vetitë e saj dhe nuk mund të bëjë pa të. Disa fruta peeled dhe prerë larë në një tigan dhe shtoni pak ujë. Atëherë zbut perime në një masë të trashë, pa gunga. Shurup mund të pini katër herë në gjysmë dembel një orë para ushqimit për 50 ml. - Në një pintë e kënaqur të para të marra litër ujë të vluar, vlim përzierje në ngrohje të ulët për rreth një orë. Merrni një gjysmë gotë tri herë në ditë. Kjo zierje ndihmon për të hequr gurët në veshka të vogla dhe rërë. - Për ata që duan një kungull, lëng kombëtar trajtim kungull duket për të trajtuar.

Fresh lëng kungull të marrë 150 ml në ditë. Nuk është e rekomanduar për të lëng aksioneve të aksioneve. - Grimcuar gjeth thata dhe pumpkins nga masa e turmave dy lugë, ata pour 0,5 litra ujë të valë dhe të insistojnë 03:00. Kursi i trajtimit të kryhet për dy muaj dhe për të marrë një filxhan çerek tri herë në ditë. - Një tjetër mjet efektiv dhe të provuar - një lëng rrepkë (të zezë). Merrni një lugë gjelle lëng tri herë në ditë, kursi zgjat për dy javë. Nëse është e nevojshme, të përsëritur pas gjashtë muajsh. Kjo recetë ndihmon shpërndajë gurë ekzistuese. - Fara li janë gjithashtu të dobishme në këtë sëmundje dhe për të ndihmuar të pastruar veshkat.

Tridhjetë fara derdh 200 ml ujë dhe vlim për ngrohje të ulët për rreth dhjetë minuta. Ajo duhet të marrë një gjysmë gotë çdo dy orë për dy ditë. Të gjitha fondet e marra, pas konsultimit me një mjek dhe duke pasur parasysh të gjitha karakteristikat e një organizmi. Veçanërisht i kushtoj vëmendje për të recetave me shurup panxhar, si ajo ndikon në nivelin e hemoglobinës në gjak dhe gjaku dendësia. Mos harroni se në dalje të gurëve dhe rërës do të jetë në siklet dhe dhimbje në sistemin urinar. Kjo është për shkak të faktit se ndonjëherë gurët kanë tehe të mprehta dhe si pasojë të shkaktojë parehati.

Diana,