Kalori kuzhina japoneze


Shumë besojnë diçka ekzotike kuzhinën japoneze dhe e vështirë. Kjo përshtypje është mashtruese. Në fakt, gjellë shumë e thjeshtë për t'u përgatitur, përfshijnë përbërësit konvencionale dhe seasonings janë të gatshme në dispozicion. Feature kuzhina japoneze është emra ekzotike e pjatave, edhe pse ushqimet më të zakonshme: të freskëta peshk, ushqim deti, oriz, fasule dhe perime. Kuzhina japoneze është bërë shumë popullor sot, hapën shumë kafene dhe restorante, të cilat mikpritje hap derën dhe të ftuar për të shkuar, rrotullon shijshme, sushi, enët e detit bas dhe salmon zapyvshy këtë hir filxhan shkëlqimin apo të ftohtë, birrë i lehtë japoneze "Asahi".

Shumë e konsiderojnë veten mbështetës të kuzhinës japoneze. Kështu që ju duhet të flasim për këtë më sot dhe të përgjigjet në pyetjen pyetur shpesh: çfarë kalori kuzhinën japoneze. Çfarë është apeli i kuzhinës japoneze? Kuzhinier Japanese si një artist një fotografi me ngjyra, dhe kompozitor krijon muzikë të bukur. Gatim ndonjë gjellë të bazuar në traditat e lashtë, harmoni dhe bukuri. Ndoshta kjo është një nga arsyet kryesore për popullaritetin e kuzhinës japoneze jo vetëm në vendet aziatike por edhe në mbarë botën. Chefs japoneze gatuar ushqime jo vetëm dekoruar bukur, e shijshme dhe tërheqëse. Ata janë shumë të ulët të kalorive dhe shumë e dobishme.


Specialistët, nutritionists rekomandojë atyre sidomos për ata që mbajnë dietë dhe të çojë një mënyrë jetese të shëndetshme. Enët janë të përgatitur me ushqim absolutisht të freskëta, organike. Në përgatitjen e shumicës së pjatave duke përdorur peshk të papërpunuara. Për këtë arsye, është e nevojshme për të trajtuar të lexueshme në vendin ku ju do të hani. Është më mirë për të zgjedhur një, institucion provuar të mirë-krijuar. Shumica e enët japoneze duke përdorur oriz. Me përbërjen e tij përmban karbohidratet komplekse, një person i ngarkuar me energji për orë të tëra. Rajs ndihmon të mbani muskujt tone dhe forcon ato. Produkte të përdorura nga Japanese pasura me fosfor, zink, jod, kalcium, kalium.

Prandaj, konsumi i ushqimeve të tilla do të ndihmojë për të mbajtur enët e gjakut të pastër, të shpëtoj e kolesterolit të keq, mbështet sistemin nervor. Ushqimi është shumë i dobishëm për të ruajtur bukurinë e lëkurës dhe të flokëve, si ato përmbajnë vitamina B peshk përdoret në gatim, përmban në të fosforit përbërja dhe aminoacidet të saj polyunsaturated Omega-3, jetike për trupin e njeriut. Ato mbrojnë qelizat e trurit nga shkatërrimi duke ndihmuar për të mbajtur një mendje të qartë deri në fund të moshës së vjetër. Kalori enët japoneze Ushqime japonezë përmbajnë pak kalori. Kalori kështu që nuk të lartë të ushqimit të shpejtë dhe kuzhina japoneze.

Nëse ju jeni duke luftuar me të qenit mbipeshë, ushqimi i përgatitur në një restorant japonez, do të jetë shumë e dobishme. Për shembull, më të njohura pjatë "rrotullon" se peshkut janë perime, ndihmojnë për të thyer poshtë dhe tretet yndyrna. Gjëja kryesore është të mos nopem. Qëndro në një pjesë. Sigurisht, nëse ju hani një duzinë rrotullon me ngjala tymosur dhe djathi i shkrirë, ajo nuk do të të ndihmojë të kurseni shifrën asnjë kuzhinën japoneze. Kalori rrotullon konvencionale, në fakt, i vogël - 50-125 kalori për shërbejnë. Vetëm set më të ndryshme e rrotullon me mbushje të përmbajë rreth 200 kalori. Për shembull rrotullon popullore "California" përmban 140 kalori për shërbejnë, rrotullon "sushi norimaky me ton" - 20 kalori, Nigiri sushi (peshku përfundoi në oriz) - 30 kalori, drekë Sushi (me një grup të ndryshme të pjatave anësore) 330 kalori, enët ton i freskët - 100 kalori, me bas detit - 96 kalori, oktapod tentacles - 35 kalori, Pacific Salmon - 50 kalori.

Dhe nuk dua të ha tepër në restorant japonez. E gjithë atmosfera e këtij institucioni japoneze përshtat për moderim, harmoni dhe humor filozofik. Banorët e Japonisë konsiderohet egërsinë tepruar dhe barbarisë. Siç e shihni, mos kini frikë për të marrë enët japoneze, kalori e tyre të ulët dhe chefs krijuese, shije dhe përfitim të pamohueshme - në magazinë! Është më mirë për të marrë kohë për të vizituar një restorant komod japonez, të urdhërojë ngjala e tymosur, tenderin, shkrirja në salmon në gojën tënde, pini një gotë vodka oriz. Provoni dhe ju do të kuptojë se sa e bukur dhe jeta unike, dhe ne jemi jeta e tyre plot tension përditshme shpesh harrojnë për të.

Cheers! Svetlana, www.rasteniya-lecarstvennie. ru