Kalina receta Kollë


Kollitjes është spontan lëvizje vydyhatelnye natyra që dalin për shkak të acarim, kryesisht i mukozën e traktit respirator të tilla si fyt, bronke, fyt. Falë kollë e pastrimit të rrugëve të frymëmarrjes nga bakteret dhe mikrobet. Shkaqet e kollës mund të jetë sëmundje e mushkërive, por jo gjithmonë - kollë mund të ndodhin nëpër të ftohtë, alergjik reagimit, stresi, tensioni. Kollë mund të ndodhë në formë të lagësht apo të thatë, ajo mund të jetë i shpeshtë ose të rralla, të vazhdueshëm ose konvulsiv. Për trajtimin e kollë përdoren si medikamente që ju mund të gjeni në një farmaci dhe përbërësit natyrore si kulpër.

Megjithatë, ajo nuk është e nevojshme të vetë-mjekoj nëse: kollë ju zgjat më shumë se 2 javë, ju përjetojnë dhimbje gjoksi, nuk është një përzgjedhje të gjelbër, të verdhë ose të përgjakshme pështymë ose kollë të shoqëruar nga temperatura e lartë mbi 38 gradë. Nëse parametrat e mësipërme nuk kanë gjetur, ju mund të përpiquni të përdorni trajtimin e kollë mbledhje. Para se të marrë në konsideratë të veçantë kollë mbledhje kërkesë, them aksioneve të saj deri. Edhe pse në herë kulpër ishte i njohur kudo si fruta dhe bimëve mjekësore, nuk ka gjetur ende origjinën e saj. Në mesin e popujve të kulpër konsideruar mishërim i bukurisë, dashuri dhe lumturi.


Ai ishte vendosur për të dekoroj shtëpitë e indeve. Fjala "Kalina" rrjedh nga fjalët "skuq" dhe "hot" - si hije ngjyra e bimëve ngjan një hekur të nxehtë. Materiale medicinale para janë leh kulpër, e cila është korrur në prill, dhe lulet që janë korrur në maj, dhe rrënjët e frutave të ruajtura në tetor. Bimët frutore të kontribuojë në forcimin e zemrës, duke dhënë efekt tonik në shëndetin. Leh veti të ndryshme Hemostatic. Gjatë përgatitjes së një kulpër kollë infuzion fruta : Për të marrë rreth 40 gram fruta rrit, lugë bluaj, derdh dyqind ml mjaltë të ngrohtë, të lënë për disa orë.

Përdorin marrë një lugë pas ngrënit kater here ne dite. Përveç kësaj, ju mund të përdorni lule në një mbledhje supë . Për ta bërë këtë, lidhur ato me një lugë gjelle në një filxhan me ujë të valë. Më tej, përbërja duhet të mbajë në furrë për dhjetë minuta në një banjë me ujë të valë, pastaj thahet. Përdorni ajo duhet lugë gjelle tridhjetë minuta përpara se të hahet tri herë në ditë. Supë mundëson përdorimin e luleve forcë kulpër për të përmirësuar kollitje. Ajo duhet gjithashtu të theksohet se kulpër është komponent i mrekullueshëm dietetike. Në fund të ngricat mund të përdoret papërpunuara.

Manaferrat kulpër mund të jetë i gatuar pelte, lëng, reçel. Kur ruajtjen, të jetë manaferrat ngrirë apo të ruajtur. Për përdorim të vitaminës pini lëng nga fruti i kulpër. Ju duhet të lani manaferrat e kulpër, të mbushur ato me sheqer dhe të lënë në temperaturën e dhomës për disa javë. Ose ju mund vetëm përzierje manaferrat kulpër me mjaltë dhe i mbuluar me sheqer dhe vihet në furrë në 5:00. Pastaj merr një lugë çaj. Nga lart ajo është e lehtë për të parë se kulpër mund të përdoret si ilaç kollë, dhe shumë sëmundje të tjera, si dhe komponent vitaminë në të ushqyerit tuaj që do t'ju ndihmojë të qëndroni në gjendje të mirë.


Prandaj, në mungesë të ndonjë contraindications apo sëmundjes së rëndë, receta boronicë kollë lehtë të përfshihet në trajtimin tuaj. Gjithashtu rekomandojmë përdorimin e produkteve të saj për forcimin e përgjithshëm të sistemit imunitar. Por mos harroni ndërsa aftësia e saj për të reduktuar presionin dhe ndikimin në stomak. Eugene,