Kalina - recetave të dobishme


Njerëzit kapur duke thënë "Mos kulpër - raspberries!". Kjo është, megjithatë, një numër i cilësive kulpër është një kontrast mjedër i plotë i dashur. Kjo kokrra të kuqe kulpër si është gjetur pothuajse kudo, megjithë klimën tonë të ashpër, me pjekjen e frutave në shtator-tetor. Në këtë kohë ata ende hidhërim. Kalina do të jenë të përshtatshme vetëm pas acar e parë. Në këtë moment në hidhërim e saj zhduket. Shumë burime të njohura natyrore të vitaminave dhe elementeve gjurmë edhe në përafrimin e parë nuk mund të krahasohet me kulpër, edhe raspberries. Frutat e kulpër ka kohë që janë përdorur gjerësisht në gatim dhe mjekësi tradicionale dhe përfshin shumë receta të dobishme.

Përveç kësaj për të pjatave tradicionale (bllokim, pelte), kulpër gjeti aplikimin e saj në kafe dhe pjekur mallrave për të përgatitur! Të gjitha recetave me shtimin e trëndafilit, për shkak të pronave të saj të dobishme, me të drejtë konsiderohet kurative. Në përmbajtjen e kulpër hekurit tejkalon raspberries dhe acid Askorbik në të dy herë më shumë se në raspberries. Një krahasim i hips, kulpër hekur njëjtë. Kalina humbin veten e tyre fruta të dobishme nga tropikët - portokalli, mandarinë, limon - Përmbajtja e fosforit në të, provitamin A, vitaminë C. Me kulpër Nuk janë enët panumërta. Këtu janë disa shembuj në të cilat është receta kulpër dobishme: • Delicious bandë e manave të kulpër me mjaltë.


Grupimeve Berry larë, fruta të thata. Pastaj dip në kurrizin e nxehtë mjaltë dhe pastaj thatë e tyre një herë më shumë. Kjo kulpër mund të ruajë deri në gjashtë muaj. • lëng Kalynovy. Mblidhni Kalina pas acar e parë, hiqni kërcellin, lani me ujë të ftohtë. Pastaj Vendos fruta në një tas dhe të mbuluar me ujë derisa ajo plotësisht të mbuluar ato, vihet në zjarr dhe kuzhinier deri tenderit manave. Pastaj shtrydh lëng nëpër napë, të lejojë të freskët. Sheqer pastaj shtoi në lëng (125 g sheqer per 1 litër) dhe pastaj të nxehtë për ngrohje të ulët deri sheqer të tretur, pas filtruar nëpërmjet napë, të sjellë një çiban dhe derdh në kavanoza sterilizuar nxehtë, kapak të mbyllur hermetikisht dhe të lejojë të freskët.

Ju lutem lëng gati! • Jelly me mbledhje. Për ta bërë këtë, duhet lit posaçërisht lëng Kalynovy. Përgatitur si më poshtë: lëng është derdhur në një enë, shtohet sheqer, pastaj përzierje është ndezur, nxitje të vazhdueshme, deri atëherë, derisa sheqeri shpërbëhet plotësisht (800 gr Of sheqer për litër lëng.). Dhe vetëm atëherë duhet të tendosje lëng me napë të marra dhe të vazhdojë të gatuaj për rreth një orë. Gatuar pelte përkthyer në kavanoza sterilizuar, hermetikisht të mbyllura. • Kalynovy pelte. Ne kemi nevojë për 250 gram trëndafilit, 150 g sheqer, 1 litër ujë dhe 50 g niseshte. Duhet të jenë të përgatitur manaferrat vidzhavshy janë të nevojshme lëng.

Rezultuar tul duhet të derdh ujë të valë dhe vlim mirë. Tjetra, rezultojnë tendosje supë me lëng mishi, duke shtuar lëng. I holluar me ujë të ftohtë dhe pour kjo koll në supë, shtoni sheqer, të sjellë përzierje në një çiban, tërësisht shqetësuese. Buding përgatitur derdhur në kremanki. Para se të shërbejnë, është e nevojshme për të ftohur buding, spërkatën me sheqer të lartë. • Jam me mbledhje. Për këtë gjellë ju do të duhet 3 kg trëndafil, 2 kg sheqer. Ajo duhet të jetë e qartë nga gjeth, lani frutat e kulpër, të vënë në një tas dhe të mbuluar me ujë të thjeshtë. Pastaj vihet në zjarr dhe kuzhinier deri butë. Përzierje rezulton është ftohur dhe rubbed nëpërmjet një site.

Dhe lëng rezultuar me tul duhen derdhur në tigan, shtoni sheqer dhe vlim. Kuzhinier për 10 minuta pas valë, jap bllokim për të ftohur. Magjepsëse bllokim shijshme shkon mirë me ëmbëlsira dhe pies. • mbushje për pies me djathë dhe kulpër. Është e lehtë - Kalina përzier me djathë, shtoni sheqer për shije dhe vezë e verdhë veze pule deri qetë. • fara Kafe e kulpër mund të merret duke i ndarë fara nga pulpë molle fruta, të thata në ajër, skuq deri kafe në furrë dhe podribnyvshy në një mulli kafeje. • Dhe, sigurisht, çaj me lule u rrit, e cila është bërë nga derdhje të valë ujë një lugë çaji me lule të thata kulpër.

Le supë të qëndrojë për rreth 3 minuta. Shije është shtuar sheqer, mjaltë ose më të mirë. Një oreks i mirë dhe shëndet shumë të mirë! Nicholas,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!