Pluhur kakao, fasule, vaj që të përfitojnë dhe të dëmtojë ata


Candy, waffles, ëmbëlsira sfungjer, ëmbëlsira, pasta të ndryshme, krem ​​dore, fytyrës, kuq buzësh ... Kjo listë mund të vazhdojë. Interesante, ata kanë të përbashkët? Ju them - një ëmbëltore dhe kozmetikës. E drejtë. Unë do të shtoj vetëm se një pjesë e çdo produkt duke përdorur një përbërës të përbashkët që është i njohur për ne nga fëmijëria - kakao! A e dini se duke na dhënë pemë frutash kakao, dhe se ne jemi në gjendje për të prodhuar të dobishme? Për të qenë të qartë, sot ne flasim për faqen redaktuar pluhur kakao, fasule, vaj, të cilat përfitojnë dhe të dëmtojë ata. Aztecs, Maya. Megjithatë, këta njerëz e quajti atë hyjnor.

Indians rregullisht konsumuar kakao, nuk e kuptojnë se kështu ata ushqyer trupin tuaj me minerale që janë të tretet shumë më e lehtë, më të shpejtë dhe më të mirë. Kakao Atdheu është konsideruar Amerika Jugore dhe Qendrore. Rainforests. Ajo i pëlqen për të fshehur në hijen e kurorave të tjera, ndërsa lartësia e saj është 9 metra dhe e mësipërme. Kapja e plotë është lulëzuar. Lule si Orchids komplekse, si ishujt e bukur dhe delikate, të vendosura në bagazhin e degëve të tij të pemëve. Vetëm 7.9% e tyre na japin fruta që përmbajnë 25-50 fasule që varen si trungjet e mbushur. Evropa u takuan këtë mrekulli për XV.


Pije pari prej tyre brewed përdorur erëza aromatike: karafil, kanellë, piper. Pastaj spanjollët, duke shtuar vanilje dhe sheqer, i dha kontinentin në shekullin e XVI. çokollatë. Çfarë mund të jenë përfitimet dhe dëmtojnë ata që përdorin fasule kakao? Fasule janë shumë të pasur me karbohidrate, taninet. Ato përmbajnë shumë antioksidantë, vitamina të grupit B, PP, kalcium, fosfor, ata gjithashtu të përmbajë deri në 1,8% të theobromine. Ajo përdoret në farmakologji si një diuretik, dhe gjithashtu si një antispasmodic ne kardiologji. Me shell-lëkurë të merrni vitaminë D, dhe përdorimi i saj si pleh në bujqësinë.

Por ka edhe disavantazhet. 1) Për datën plantacione trajtuar me plehrat artificiale dhe kimikate. 2) Pas trajtimit të ngrohjes e humbur shumë prona të dobishme. Edhe kështu, është e pamundur që të shkatërrojë plotësisht insektet. 3) Kështu, ata bien në produktin e përfunduar se shpesh shkaktojnë alergji në njerëz. Çfarë mund të jenë përfitimet dhe dëm i gjalpë kakao? Pas pastrimit lëkurën e predha dhe gjëra të tjera, korrja dërguar në mulli. Ka fasule terren në pluhur, pastaj presion atë. Gjatë këtij procesi, yndyrë është lëshuar, kjo është e ashtuquajtura gjalpë kakao, e cila është përdorur në shumë industri.

Në ëmbëltore - ajo është përdorur në përgatitjen e shumë produkteve biskotë, ëmbëlsira ... Në cosmetology ajo është pjesë e krem ​​të ndryshme që janë të përkryer zbutur dhe moisturize e lëkurës, duke e bërë të zhdërvjellët, elastike. Për shkak të pranisë së naftës dhe taninet methylxanthine ajo ka aftësinë për të shëruar plagët.
Ai vetëm e përdorur dhe ftohjet. Në farmakologji në shumicën e vendeve është përdorur në prodhimin e barnave. Si dëmeve të tilla gjalpë nuk punon. Çfarë mund të jenë përfitimet dhe dëmtojnë ata që përdorin kakao pluhur? Pas shtypur dhe duke tërhequr eshtrat yndyrë pluhur.

Ai është i listuar në listën e liderëve mbi përmbajtjen e elementeve gjurmë - hekur dhe zink. Gjithashtu përmban niseshte, acidet e ndryshme, melaninës, e cila mbron lëkurën nga ekspozimi ultravjollcë, duke zvogëluar rrezikun e kancerit. Ai prodhon hormonin e gëzim, stimulojnë trurin, mund të reduktojë presionin e gjakut. Gjithashtu përmirëson qarkullimin e gjakut, zemrën, pankreasit, ndihmon me diarre. Por nuk e bëjnë të joshet! Përdorimi i tij mund të shkaktojë dëme dhe për shëndetin tuaj. Pas mbetur në grimca vete të insekteve tropikale nuk është e rekomanduar për të përdorur atë për ata që janë të prirur për alergji.

Vetëm mos abuzojnë fëmijët e tyre dhe për shkak se ai përmban kafeinë, edhe pse kjo nuk është shumë (rreth 0.2%), por nuk e marrin shanset. Pini 1-2 gota, jo më shumë, pasi ajo mund të jetë problematike, që sjell disa bezdi. Mos e merrni atë gjatë natës, është më mirë që të ketë një filxhan në mëngjes për mëngjes, ajo do të ju japin vitalitet gjatë gjithë ditës. Me të gjitha që është shkruar më sipër, ne mund të konkludojmë. Është e rëndësishme për të bërë disa masa parandaluese, në këtë mënyrë ne mund të shmangur probleme! Blej vetëm produkt me cilësi, ajo duhet të ketë një aromë të këndshme, nuk ka shije, ngjyra të pasura kafe - nga drita të errët, pa kokrra.

Në rastin e gunga të ngurta, përdorni ajo nuk duhet të jetë një shenjë e korrupsionit. Fat i mirë dhe shëndet të mirë! Bakinka,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!