Cahors - pronat terapeutike të verës


Kjo verë gjobë, si shumë shpikje të tjera të Francës. Verë ishte në Cahors, ku disa mënyrë të veçantë për të mësuar për të përshtatur rrush. Tani Cahors - atdheu verë Cahors. Vera e re atje staryly në fuçi lisi të mëdha për tre vjet. Dhe pastaj piu atë me kënaqësi të madhe. Sipas Peter I solli verë në Rusi. Kur përdoret, për forcën e alkoolit janë shtuar. Si e tillë, ajo kishte për shije prodhimin e verës rusët dhe Cahors është themeluar në shkallë industriale. Sidomos për shkak se përveç një shije të këndshme sweet-thekshëm, njerëzit vënë re se vera është jo vetëm shëron shpirtin dhe trupin.

Këto cilësi shëruese e pije, ne do të flasim me ju sot ende them e Cahors, pronat shërimin e verës. Ata të cilët janë të njohur me këtë pije, e di se ngjyra e saj, cilësi të trasha ngjan Cahors gjakut. Kjo ishte për shkak se vera është përdorur në ceremonitë fetare, ajo është përdorur si një "gjakun e Krishtit", në kremtimin e festave fetare, dhe më vonë u bë një festë Cahors verë përtej kishave. Cahors është gjithmonë në tryezë për Pashkë, ajo dekoron tryezë Krishtlindjeve. Një shishe e Cahors cilësisë së mirë nuk turpërohet për të paraqitur ndonjë grua më 8 mars. Wine nuk është e nevojshme të derdh një kanë plot, si ajo do të humbasin shijen e saj të mrekullueshme dhe cilësitë shëruese.


Hidh atë në syzet drejt nga shishe, për të shërbyer Barbecue Kaukazian, Pilaf lindore, enët e lojës dhe të ashtuquajturën "të rëndë" ushqim tjetër. Pronat medicinale e verës së Cahors në origjinal verë gatim recetë, ajo shton herbs aromatik. Prandaj, ajo ka shumë karakteristika për të shkatërruar shkaktojnë sëmundje mikrobet patogjene, të tilla si kolera dhe E. coli. Nga kohët e lashta deri në Cahors pranishëm përdorin si një terapeutik, tonik, veçanërisht në qoftë se ju pini atë në pjesë të vogla me aloe shtuar dhe mjaltë të lëngshme natyrore. Wine ka veti astringent, përmban shumë vitamina, sidomos vitaminë E Cahors të pasur dhe shumë të rrallë rubidium element gjurmë, e cila ka aftësinë për të shfaqur radionuclides dëmshme nga trupi i njeriut.

Ti e di se çfarë artistë janë duke bërë trupës së baletit të Teatrit Bolshoi, kur ata kanë nevojë për të humbasin peshë më shpejt para se të sezonit të teatrit? ata ulen në dietën e tyre të preferuar, të pini një sasi të vogël verë të kuqe ose të bardhë, të ha një copë djathë apo fruta të freskëta. Edhe nëse ju nuk bëni balerinë e Teatrit Bolshoi, Cahors ju ndihmojnë gjithashtu për të rritur tretjen dhe humbin peshë. Ju nuk e mohojnë vetes kënaqësinë për të pirë një gotë verë pas një vakt, sidomos në qoftë se ju hani mish apo ushqime të tjera "të rënda". Cahors Bile përmban substanca dhe elementet gjurmë që rregullojnë nivelin e insulinës, dhe me ajo shpesh është e lidhur peshë.

Cahors gjithashtu përmban substanca që mund të rrisë sekrecion të normalizuar sistemin endokrin, mbajtur aciditetin e stomakut në gjendje të mirë. Shkencëtarët thonë se vetëm një gotë verë të kuqe, të pini një ditë, do të reduktojnë ndjeshëm rrezikun e gurëve në veshka, pastroni zorrët e toksinave, të bëjë një efekt i dobishëm për të tretjes dhe të këmbimit të sistemit. Në bazë të verës Cahors mund të përgatisë pije e tyre medicinale për të hequr qafe Sëmundjet shumë. Po, pronat e tij medicinale ju do të fitojë me sëmundjen e joints. Për ta bërë këtë, hedh në Cahors verë (0,5 l.) Një çift i pods grimcuar speca të kuq të nxehtë.

Lini një javë, pastaj fshij drogë e marrë në nyje dhimbshme. Për trajtimin e anemisë derdh gjysmë litër Cahors 100 g. Nga të grimcuar mureve shell arre. Një shishe e ilaçeve të ardhshme zakuporte fort, hiqni 14 ditë në një vend të ftohtë, të errët. Pini para çdo vakt 2 lugë. l. Në grykët kronike, dhimbje fyti, i hedh një gjysmë litër Cahors 100 g thata urtë, dhe të lënë për 14 ditë, pastaj tendosje, pini para ushqimit për 2 lugë. l. Për trajtimin e arteriosklerozës enëve të gjakut, përzierje sasi të barabartë të ullirit parafinuar dhe Cahors (mund luledielli) vaj.

Hiq një javë në një vend të errët, pastaj të marrë para ngrënies për 2 lugë. l. Nëse torturuar astmë, ju gjithashtu të ndihmojë Cahors dhe pronat e saj të dobishme. Për ta bërë këtë, përzierje së bashku 100g rrikë integruar imët, lëng të freskët të tre limon, i hedh një shishe verë të gjithë.
Lër për disa orë, një të ngrohtë të vogël deri. Pini 1 tbsp. l. çdo herë përpara se të hahet. Lidhu me bronkit filxhan çerek me lëng të freskët qepë, 1 tbsp. verërat. Pas 03:00 lehtë ngrohur pije infuzion para ushqimit për 1 st. l. Për trajtimin e gastrit, ulçerë stomakut me aciditet të lartë (jo në akute), të lidhë shumat e barabarta (qelqi) Cahors dhe të freskët lëng kastravec.

Pini para çdo vakt 2 lugë. l. Para se të aplikoni Cahors, pronat e dobishme e verë ose një gotë kaloni darkë, mos harroni se çdo verë kundërindikuar në gra, fëmijë, dhe në sëmundjet akute shtatzëna të rënda të brendshme. Të gjitha të rriturit e tjerë Cahors jo vetëm mund të zbukuruar jetën, e bëjnë atë më të gëzueshme, por edhe të rritur nivelin e shëndetit të tyre, duke përfshirë përmirësimin e përbërjes së gjakut. Vetëm duhet të pini verë në pjesë të vogla, gllënjka, që shtrihen argëtim. Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë!

Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!