Koronare trajtim sëmundje zemre - mjetet juridike popullore


Sëmundje të zemrës koronare (CHD) - sëmundja më e zakonshme e zemrës. Ajo prek njerëzit në të pasura, vendet e zhvilluara dhe vendet në zhvillim. Sëmundja është quajtur shpesh ishemi, sëmundje arterie koronare (koronarosklerozom). Termi "sëmundje ishemike të zemrës", përfshin një grup të sëmundjeve në të cilat qarkullimi i gjakut në arteriet koronare që ofrojnë muskujve të zemrës (miokardit) fluksin e vazhdueshëm të gjakut të nevojshme, ngushtim fromfor e arterieve dhe enëve të gjakut. Ishemi - një sëmundje e rrezikshme që është e nevojshme për të zbuluar dhe menjëherë të fillojnë trajtimin. Pra, le të flasim më shumë për këtë sëmundje, sëmundje ishemike të zemrës, trajtimin, mjetet juridike popullore që mund të përdoren për të trajtuar sëmundjen.

Simptomet, shenjat e sëmundjes së arteries koronare Ka disa forma themelore të sëmundjeve ishemike të zemrës, angina, infarkt miokardi, postinfarction kardio, që është pasojë e infarktit të miokardit. Këto forma të ekzistojnë si një pacientë të sëmundjeve të ndryshme, dhe si një kombinim i disa. Në këtë drejtim, shenjat, pasojat dhe komplikime janë të ndryshme. Këtu janë simptomat më të shpeshta të sëmundjes së arteries koronare: fillimin karakterizojnë sulmet e dhimbje në zemër, ndonjëherë edhe të botuar në një të qetë, të rehatshme. Më gjatë, zhvillimit të sëmundjeve koronare të zemrës, aq më i lartë rreziku i infarktit të miokardit. Nëse koha nuk fillon trajtim, ka simptomat e mëposhtme: dështim Zemra, në të cilin funksion reduktuar pompimin e muskujve të zemrës; Aritmi kardiake, aritmi kardiake; Arrestimi i papritur kardiak.


Shpesh ka një shenjë e ashtuquajtura ishemi i rastit të zemrës. Kjo ndodh edhe në njerëz të shëndetshëm, si reagim ndaj një situatë, dridhura, stërvitje e tepruar stresues. Si për të trajtuar sëmundje koronare të zemrës? Lojë me birila e të gjitha sëmundjeve koronare të zemrës ndikon në seks të fortë. Në vendin tonë, sëmundje koronare të zemrës është sëmundja kryesore e zemrës dhe është konsideruar si shkaku kryesor i vdekjes së meshkujve dhe mesatare më të vjetër. Prandaj është e rëndësishme, kur simptomat e para të kërkoni këshilla mjekësore menjëherë për të vendosur një diagnozë të saktë dhe trajtimin në kohë. Nevoja për shtrimin në spital të përcaktuar mjekun, ai gjithashtu përshkruajnë ilaçe bazuar në gjendjen e përgjithshme e pacientit, forma dhe shkakton sëmundje koronare të zemrës.

Së bashku me drogë, nuk janë mjete të efektshme popullore. Ata duhet të përdoret si një trajtim zëvendësues dhe për parandalimin.
Por, në çdo rast, para aplikimit të tyre duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Si për të trajtuar mjetet juridike popullore ishemike? * Mjekësisë tradicionale rekomanduar mjet për të larguar dhimbjen si e papritur kardiak:. Vendos në një gotë të ngrohtë zier ujë 1/3 h L. pjekje sode, pini gllënjka të vogla. Pastaj pikoj në vaj palme 10 pika bredhi, lëvizjet kujdesshëm fluide fshij në lëkurë e zemrës për 2-3 minuta. Masazh gishtat tuaj pak gisht. * Kape dore tuaj të majtë me dorën e djathtë, një vend i madh për normën e zonës Paley në mënyrë dramatike, por jo shumë shtyp atë, duke i dhënë shtysë për zemër.

Uluni pak ose shtrihem 5-10 minuta dhimbje pushimi në zemër. * Përgatitja infuzion e murriz. Vendoseni në një termos 1 tbsp. l. Manaferrat thatë pure Murriz lugë, pour 2 tbsp. ujë të valë. Të lënë gjatë natës, pastaj tendosje dhe pini krijoj gjithë ditën në pjesë të vogla për të ngrënë. Ky ilaç popullore do të përmirësojë gjendjen e zemrës, normalizes gjumë, presion, guximin të kthehen. * Mundohuni një ilaç popullore: lahen mirë, parboiled 5 limon të freskët me lëvozhgë, pres, që ka kaluar nëpër një mulli mishit. Gjithashtu pastër 5 krerët e hudhër të freskët, i copëtuar imët mirë. Mix së bashku, shtoni 500 g mjaltë, mbyllni kapakun Bankën e mjeteve, të lënë për 10 ditë.

Pastaj të marrë 1 tbsp. l. përpara se të hahet. * 1 ch. L. buds thupër pour 1 tbsp. ujë Tomita për ngrohje të ulët me kapak në për 15 minuta. Le cool, tendosje, pini 1-2 tbsp. l. deri në 6 herë në ditë. * Mix së bashku 1 tbsp. të thata kajsi, rrush, kumbulla të thara, trajtohen arra pishe. Bluaj gjithë me një mulli, të kombinuar përzierje me një gotë mjaltë natyral, përzierje mirë. Hani 1 tbsp. l. Fondet në mëngjes, para mëngjes. Kështu, çdo ditë të pini lëng të freskët të 2/1 limon, duke pirë ujë të zier. Ose, përzierje lëng limoni me mollë, portokalli ose lëng grejpfrut.

Nëse jeni të diagnostikuar sëmundje koronare të zemrës, mjetet juridike popullore do t'ju ndihmojnë në trajtim. Vetëm duhet të përdorin ato gjatë gjithë kohës, për një kohë të gjatë dhe gjithmonë nën mbikëqyrje mjekësore. Cheers! Svetlana,