Amonit përdorimit bituminosulfonate, indikacionet, contraindications


Për fat të keq, tani amonit bituminosulfonate kërkesën jo të mjaftueshme. Ne jemi të gatshëm për të blerë drogë të shtrenjtë, dhe shumë shpesh reklamohen, por tjetërsuar nga droga të lira që të bëjë të njëjtën gjë, shpesh edhe më të mirë. Kjo vlen plotësisht për të yhtyolovoy vaj të parfumuar. Çfarë është bituminosulfonate amonit, përdorimin, indikacionet, contraindications, ne përshkruajnë në faqen tonë. Çfarë është amonit bituminosulfonate? Ka disa ekzagjerim në një të pakëndshme, erë të athët të drogës. Prandaj, shumë gra të refuzojë për të blerë atë, sepse ata janë shumë të ndjeshme ndaj aromave.

Megjithatë, era e barit nuk është aq e keqe. Ajo i ngjan erën e katranit, sapun tar dhe gërryjtem shpejt. Disa ilaçe të importuara për përdorim të jashtëm erë shumë të mprehtë dhe nastier. Era e melhem të lidhura direkt me përbërësit e saj. Të përgatisë atë me resins, të cilat janë të fituara nga përpunimi kompleks të shist argjilor të naftës.
Në procesin shkon substancë ihtammol që ofron drogës erë blof dhe e zezë. Por në qoftë se dikush u përpoq ihtiolovuyu melhem në fakt, pak vëmendje i është tërhequr në erë dhe gjithmonë e mban të aksioneve të saj në kabinetin e mjekësisë. Në disa raste, krem ​​ihtiolovuyu?


Drogës është përdorur për djegje, erizipela, ekzemë, pimples, abrasions. Ajo do të kuruar madje acarohet dhe me makinë cifël. Indikacionet e saj shumë të ndryshme dhe kjo listë nuk përfundon aty. Por gjërat e para të parë: Ajo është përdorur për bluarje artrit, nevralgji, inflamacion të legenit kryqe. Përdorim në gjinekologji për trajtimin e metritis, parametritis, salpingjitit. Ajo gjithashtu ndihmon prostatës. Për këtë qëllim, qirinj të veçantë yhtyolom. Nga vlon përdorur 10 apo 20%. pomadë. Nuk është mjaft të lira, por ai punon shumë më mirë se të modës së shtrenjtë Zinerit dhe kremra të ngjashme të shtrenjta, mjetet juridike për puçrra fytyre.

Nuk është si vijon. Në fillim ajo bën një puçërr ose vlim më pak të dhimbshme, uljen e inflamacionit, sepse ajo ka efekt anestetik. Pastaj, dries, përshpejton indeve proceset rigjeneruese. Ihtiolovuyu vaj është krahasuar shpesh me krem ​​Vishnevsky, si të dy kanë efekt anti-inflamator, eliminimin e inflamacion, skuqje dhe menaxhimin me efektivitet procesin infektive e sipërfaqe të lëkurës. Ata manikyr në shtëpi, shpesh e përdorin këtë mjet. Droga më e zakonshme e përdorur në inflamacion purulent nënlëkurës, pimples. Ajo ka aftësinë për të "nxjerrë" formimin purulent në lëkurë.

Shumë njerëz e dinë se sa e vështirë është nganjëherë për të hequr qafe puçrra fytyre të shpejtë pa lënë gjurmë, dhe skuqje. Këtu amonit bituminosulfonate copes me detyrën. Aplikoni yhtyolovoy pomadë Hapni jar, bie në një shtupë pambuku një sasi të vogël të drogës. Grease pikëzuar puçërr, vlim ose hniynychok. Është më mirë për të bërë atë gjatë natës, si një mjet për të vepruar duhet të paktën 08:00. Por në këtë rast, të mbuluar smeared vend suva jo te diçka e pakuptueshme në të gjithë fytyrën e tij. Në mëngjes ju do të vini re se skuqje shkoi, erdhi inflamacion, ënjtje ulur. Për të plotësisht të hequr qafe puçrra lodhur të lëkurës, të përsëritur 1-2 herë.

Duke përdorur këtë ilaç në fytyrën tuaj, sigurohuni që të drogës nuk është goditur në hundë, sytë. Ndonjëherë një farmaci mund të gjenden të tilla si bituminosulfonate amoniak drogës me glicerinë. Ky mjet gjithashtu ofron të njëjtin efekt, por avantazh i saj është se ajo nuk thahet lëkurën. Kundërindikimet për përdorim yhtyolovoy melhem Contraindications specifike drogës ka. Por kjo nuk duhet të zbatohet për personat me intolerancë individ që vuajnë nga alergjitë. Nga rruga, shumë janë duke u përpjekur hequr nga melhem yhtyolovoy wen. A nuk e bëjnë këtë. Kjo nuk do të "tërheqë" lyth. Kjo është një kapsulë speciale dhe mjekësia nuk mund të shpërndajë atë.

Për shkak të wen më mirë për të shkuar në një kirurg. Metodat për ruajtjen vaj të parfumuar Ashtu si çdo të drogës, ky medikament duhet të mirëmbahen siç duhet. Shmangni rrezet e diellit direkte dhe temperaturat e nxehta. Temperatura normale për ruajtjen e drogës 20 gradë të. Më të mirë për të vënë një shishe me vaj të parfumuar në kit tuaj të parë të ndihmës dhe dyqan në një vend të thatë, të errët jo më shumë se tre vjet. Raft, data e prodhimit ose paketimit vështrim në shishe. Ne biseduam me ju në lidhje këtij vaji përdorim yhtyolovoy. Unë shpresoj se ju nuk do të harrojmë për të blerë për veten tuaj për të gjithë familjen është një mënyrë e madhe që ju mund të përdorni gjithmonë nëse është e nevojshme.

Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!