Historia e origjinës së sallatë


Ndonjëherë quhet vakt sallatë dirigjent. Historia e origjinës së sallatë është shumë e gjatë, dhe për këtë arsye nuk solli në kohët tona emër të kuzhinier i cili ka përgatitur këtë gjellë për herë të parë. Besohet se ajo është bërë për herë të parë si një kuzhinier në Romën e lashtë. Që atëherë, ajo mori një kohë të gjatë derisa recetë "kaloi" Apeninet dhe erdhi në Francë. Atëherë përbërësit sallatë ishin vetëm perime. Ajo ishte vetëm në fund të shekullit të 19 u bë i njohur si salads dhe enët e përbërë nga mish, peshk, vezë të ziera dhe produkte të tjera. Me të cilët ai ishte i njohur edhe si sallatë perimesh histori origjinës dhe kjo, gjithashtu, është i heshtur ... Jo vetëm origjina e sallatë fjalës është gjithashtu ende i panjohur.

Në rus, fjala erdhi nga frëngjisht dhe do të thotë - ". Se ambasadorin" Historia e origjinës sallatë ruse daton në kuzhinë franceze si kuzhina tradicionale ruse përveç sallatë nuk kishte salads tjera. Prandaj, vetëm sallatë mund të quhet sallatë vërtetë rus. Edhe pse emri i saj aktual vjen nga frëngjisht fjala "vinaigrette", që do të thotë salcë me vaj ulliri, uthull dhe kripë. Struktura përbëhet nga sallatë, patate, karrota, lakër, panxhar dhe qepë. Megjithatë, para se ai shtoi lakër turshi, turnips. Gjithashtu, ju mund të përdorni bizele jeshile, turshi ose ndonjë zarzavate.


Aktualisht dressings mund të marrë një shumëllojshmëri e përbërësve të tilla si perime, fruta, manaferrat, vezë të ziera, mish, djathë, kërpudha, peshk, ushqim deti, oriz, arra, fruta të thata, makarona dhe më shumë. Në pranverë, përdorni një sallatë të mirë të pasur në vitamina bimëve të egra - gjethet rinj të panje, bli, luleradhiqe, gjethe delli, acaroj, trumzë, çikore, aguliçe pranverë ose yarrow. Sallatat mund të ndahen në këto grupe: perime, mish, gjethe, fruta, i përzier me ushqim u gatuar dhe përbërësit e papërpunuara. Ekspertët besojnë se të gjitha salads dhe veçanërisht të perimeve dhe gjethe, dhe shtoni lëng limoni ose fruta papjekur dhe manaferrat që do të bëjë ëmbël gjellë dhe më interesante.

Në historinë e origjinës si një sallatë të veçanta pjatë, luajti një salcat rolesh të rëndësishme, erëza dhe bimëve aromatike bimeve. Salcë është sallatë link. Pas të gjitha, ajo i jep gjellë off juiciness dhe aromë. Absolutisht salcat thelbësore në sallata të përziera. Shije unike mund të sigurojë majdanoz copëtuar, kopër, green onions dhe hudhër, dragua, selino, basil, nenexhik ose lebestoka. Shtoje te salcat erëza duhet me kujdes që të përputhen me përbërjen e ushqimit dhe nuk shënoi një shije të madhe. Ndonjëherë salcat shërbeu veçmas në sousnytsi të ndryshme, në këtë rast njerëzit e ulur në tryezë, janë të lirë të zgjedhin sallata e tyre dhe të plotësoni në pllaka e tyre.

Carolina,