Fiq, të thata të freskëta - veti të dobishme se sa të dobishme


Çdo bimë është unik dhe prandaj pronat e çdo bimë është gjithashtu unike. Ka një numër shumë të madh të bimëve që kanë pronat e dobishme. Disa rriten vetëm në klimat të caktuara, disa rreth. Një nga bimët më interesante janë fiq. Pra, le të flasim për fiq të freskëta, të thata, pronat e të dobishme se sa fiq të dobishme, në kuptimin e frutave të saj ... Fig takon fikusovyh gjini, angiosperms dashuri. Fiq (Latine - Ficus carica L.). Fiku është një nga bimët më të vjetra. Kjo është përshkruar në pemë Biblës gjethet e të cilit ishin Adami dhe Eva si veshje e parë - ". Dhe ata qepën gjethe fiku dhe bënë për t'u mbuluar"

Në Rusi, pema njihet nga emra të tjerë - është fajtor i qershisë, fig, dhe të tjerët. Në pikëpamje të pemës si një ferrishtjeje - dhe me të vërtetë - një pemë të gjerë kustoobraznaya me gjethe të mëdha dhe të prerë një shumë të frutave që janë të ngjashme me një formë dardhe. Ngjyrë fruta mund të ndryshojnë nga të lehta kafe të verdhë dhe të lehta të vjollcës (në varësi të llojit të xhenxhefil). Dhe nuk janë të varieteteve të pemëve jo më pak fikusovyh - rreth një mijë, por në zonën subtropikale mund të rritet vetëm fig. Sot, fiq bimë shumë e zakonshme, pasi ajo ka pronat e mëposhtme. Është për të ardhur keq, por të përpiqet dhe të gëzojnë fruta të freskëta e pemës mund vetëm vetëm në ato vende ku pema rritet, si frutat nuk janë ruajtur shumë e gjatë, duke e bërë atë të transportit dhe magazinimit shumë problematike.


Kjo është për shkak të faktit se shumë fruta brenda është bërë e pelte si fara e vogël. Për shembull, në qoftë se fiq shtrihem në diell, ajo menjëherë fillon të enden, dhe shkoi nga ajo fiq emri i dytë - verë frutash. Por gëzimi i fiq të thata në dispozicion në çdo supermarket. Kjo thata fiq, pronat e dobishme e frytit nuk jep të freskëta. Por është e rëndësishme për të blerë fruta të cilësisë. Për ta bërë këtë, kur ju bleni fiq duhet të i kushtoj vëmendje të ngjyra e fruta të thata - ajo duhet të jetë në të verdhë të lehta - kjo ngjyrë është fiqtë më të shijshme dhe të shëndetshme frutash. Në vende ku ajo rritet për të ruajtur pemët korrjes për fiq të dimrit për një kohë të gjatë që përgatisin jam, karamele, shurupe dhe verë.

Fiq janë përdorur edhe në disa recetave të bëjë jo desserts. Fiq janë shumë të pasura në ushqyesve. Ai përmban shumë substanca që ata lehtë mund të ndajnë me fruta të tjera. Për shembull, të marrë fiq të freskët, pronat e tij mund të shpjegohet me faktin se ai përmban deri në 1 për qind proteina dhe 25% sheqer dhe 1% acide organike, edhe një shumë e enzimeve të dobishme dhe pektin. Një i dobishëm se fiq të thata? Është interesante se të thata fiq, pronat e tij si ju mund të mendoni, nuk humbasin, që do të thotë se edhe që shumëzohet! Fakti se thata fraksion protein fruta rrit deri ne 6% te peshes dhe 70% sheqer.

Por ajo që për vitamina? Oh, ka më shumë se e mjaftueshme - fiq përfshin një standard i vendosur vitaminave, e udhëhequr nga vitaminë C, si dhe disa të tjerë, të tilla si B2, B1, B6, B3, PP. Gjithashtu në fig zbuluar beta-carotene. Çfarë-çfarë, por minerale fiq sigurisht nuk ofenduar. Fruta fiku nuk është vetëm të aftë për të konkurruar për kalium dhe arra. Hekuri gjithashtu nuk shpëtoi frytin kështu mund të konkurrojnë fiq dhe mollë në shumicën e rasteve të fitojë "betejën". Për shembull, 1 kg fiq përmban 180% të nevojës sonë të përditshme për kalium dhe 150% të kërkesës për kalcium dhe hekur. Gjithashtu, fruta është jod, fosfor, bakër, magnez dhe shumë minerale të tjera.

Kjo është për shkak të kimikateve të renditura dhe ka tharë fiq, pronat freskëta të dobishme. Por ajo që në të vërtetë të dobishme fiq të freskëta dhe të thata too? Jo pronat më të vjetra shëruese me fiq të freskët është pronë e tij dhe zharoponizheniya bën të dalë djersë dhe komposto e fiqve ose supë të përdorura për të trajtuar dhe për të parandaluar sëmundjet e fytit, të tilla si kollitjes apo dhimbje të fytit. Ne gjithashtu e dimë se fiqtë e frutave janë substanca që mund të ulët nivelin e kolesterolit në gjak. Kështu, fiq janë shumë të dobishme në sëmundjet e ndryshme kardiovaskulare, dhe me probleme të zemrës. Por edhe disa prona të tjera janë fruta të freskëta fiq - ata janë në gjendje të ulët të sheqerit në gjak, ndërsa posedojnë një bollëk të fruktoza dhe glukozë.

Gjithashtu tregoi se përdorimi i fiq reduktuar lodhjen mendore dhe fizike perestomlyuva
kep. Dhe përveç të gjitha këta fiq të tjera gjithashtu ndihmon një shumë të shpejtë për të rivendosur pushtetin pas ndonjë aktivitet të madh apo të vogël fizik, që nuk është edhe tipar i parëndësishëm i kësaj të vërtetë fruta mrekulli. Për ironi, por jo kufizuar në fruta kanë shërim pronat, njerëzit e dinë në lidhje me pronat e të ngjashme lë të fig. Për shembull, një zierje e lë i fikut ka efekte antiseptik dhe anti-inflamator dhe ndihmon të punojnë traktin tuaj ushqyes. Por kjo nuk është e gjitha një Pronat me të vërtetë e mrekullueshme të lë.

Kimistë gjithashtu mori pjesë në hulumtimet e tyre dhe doli që ishin substanca të përdorura në ilaçe nga kruhopodibnoyi dhe vitilihoidnoy plishyvosti. Ne gjithashtu e dimë se mishi i fiq të freskët trajton sëmundjet fungale. Fiq Fresh forcon kockat dhe përmirëson lëkurën tuaj.
Por mos harrojmë për contraindications duke u përpjekur për të ngrënë atë më shumë. Kjo - diabet (kufizimi vetëm fruta të thata), përdhes, sëmundje akute inflamatore zorrë. Për trajtim duke përdorur të freskëta, fruta të thata, fiq gjethe, zierje dhe infuzion i tyre. Përgatitja infuzion fiqsh nuk është e vështirë. Merrni 40 gram i fiq të thata 1 filxhan qumësht ose ujë.

Prisni 5-6 orë pije infuzion, hani fruta. Zierje dhe infuzion është përdorur si një antipiretik dhe bën të dalë djersë për ftohjet. Gjithashtu fiku ka një efekt të butë laksativ. Është e dobishme për të përdorur atë dhe në qoftë se shpretkës pacientit ose të mëlçisë. Është e mundur që jo të gjitha pronat e shërimit të kësaj bime janë të njohura për njerëzimin, kështu që hani, të gëzojnë, po i trajtojnë, shkëmbimin e informacionit dhe të shohim përpara për rezultatet! Nicholas,