Indian trajtim qepë, përdorimi, infuzion, pronat mjekësore


Hark Mjekësi Indian (qepë kineze, ptitsemlechnik përbaltur) kapur kohët e fundit në windowsills tifozët e bimëve shtëpie.
Ajo është krahasuar shpesh me bimë të tjera - mustaqe të artë, si ai gjithashtu fitoi respektin dhe reputacionin e mirë mjekun e mrekullueshme. Duke dalë në këtë vend rreth 40 vjet më parë, bimë bë kultivuesve të njohur - tifozët, por pronat e tij farmakologjike nuk janë shumë të njohur në art. Edhe pse mbledhur një shumë informacion në lidhje me përdorimin e qepëve indiane në trajtimin e shumë sëmundjeve. Për shembull, shumë mjekë janë të bindur se centrali ka një efekt të fortë analgjezik.

Për ta bërë këtë, ju duhet për të shkurtuar gjethe të freskëta, pije atë me ujë, butësisht fshij vend i lënduar atyre dhe pas një kohe të shkurtër subsides dhimbje. Për të mësuar më shumë për ju bimore nga artikullin "qepë indian, trajtimit, përdorimit, infuzion, pronat mjekësore." Pronat medicinale e qepëve indiane Siç e kemi thënë, bimore ka veti analgjezik. Kjo vjen për shkak të bimëve janë substanca aktive që stimulojnë qarkullimin e gjakut. Prandaj, ajo është përdorur për të trajtimin bruises, abscese, dhimbje në nyje. Kur e ekspozuar ndaj përkulet në zonën e prekur ndjeva një ndjesi shpimi gjilpërash lehtë.


Megjithatë, mbani mend se onions indiane helmues sepse brenda është e pamundur të pranojë. Pas procedurave të jashtëm duhet të lani duart me sapun dhe ujë. Pas procedurës, fërkim në lëkurë, këto prona të uzinës duke u ndjerë. Shumë ndihen ndjesi shpimi gjilpërash, djegie intensitet të ndryshëm. Por kjo nuk duhet të jetë një arsye për të mos vazhduar trajtimin. Pas një periudhe të shkurtër kohe kalon parehati. Përdorimi i qepëve indiane Lëng Indian qepë edhe përdoret me sukses për dhimbje koke, për të trajtuar ftohjet, grip. Ajo punon shpejt dhe me efikasitet. Heq dhimbjen, eliminon simptomat ftohtë.

Edhe pas trajtimit të parë aty mund të vijë një përmirësim të dukshëm, por shumica e këtij efekti është i përkohshëm. Prandaj, edhe kur një procedurë lehtësim duhet të përsëritet. Në më të mira ORM fshij bimëve lëng uiski, vendndodhja e nyjet limfatike, në pjesën ballore të kokës, gjoksit, të kthehet shall leshi dhe batanije hide. Për trajtimin e qepëve indiane vazhduar të përdoren sistematikisht. Përdorimi veçanërisht i mirë nga vetitë shëruese të bimëve në kombinim me agjentët e tjerë terapeutike. Një tjetër fakt interesant është se indian hark veten të aftë për të "shpejtë", ai mund të ndihmojë në trajtimin apo jo.

Nëse ajo është aplikuar në zonën e gjethes së prekur ndjeva një ndjesi djegie, ndjesi shpimi gjilpërash - në këtë mënyrë, trajtimi filloi. Nëse nuk ka ndjenja atje, pastaj trajtohen qepë padobishme. Trajtimi i qepëve indiane Ngjesh Shumë healers pretendojnë për të kuruar dhimbje të nervit shiatik duke përdorur bimë të vjetëruar jep rezultate të shkëlqyera. Ju duhet për të prishin letër, pije atë dhe shpejt fshij lëng i uzinës përsëri. Të kthehet në një leckë të pastër, leshi top kravatë shall. Për të shmangur djegiet, mbani një paketë jo më shumë se 2-3 minuta. * Për të hequr qafe puçrra fytyre, puçrra fytyre, bruising, ekzemë dhe sëmundjeve të tjera të lëkurës, finely copëtuar gjethet e bimës në shtetin e slurry.

Ai gjithashtu vuri në lëkurë lënduar, të përfundojë një leckë të pastër. Procedura jo më shumë se 5 minuta. Mbani gjurmët e ndjenjave tuaja. Nëse shumë pjekjes, hiqni paketë më herët. Supë Reumatizmi, tumoret e jashtme, gunga, rritje gjithashtu të ndihmojë pronat shërimin e qepëve indiane. Për ta bërë këtë, do të përgatisë një zierje. Bluaj bimore, derdh një sasi të vogël të ujit të ftohtë, të mbuluar, të lënë gjatë natës. Në mëngjes, e vënë në furrë, të sjellë një çiban, por nuk vlim. Cool, tendosje, përdorni një fërkim. Tretësirë * Per trajtimin e sëmundjeve të nyjeve të përgatitur tretësirë ​​medicinal.

Bluaj gjethet e bimës, pour vodka në një raport prej 1:10. Lër për 2 javë në një vend të errët. Strain, fshij mjetet e nyjeve të dhimbshme. Mbani tretësirë ​​në frigorifer. Nuk është një tjetër nuancë recetë medicinale e qepëve indiane. Pronat medicinale e fondeve të përdorura në depozitimin e kripërave, radiculitis, përdhes, vlon. Qepë indiane, tretësirë ​​e saj dhe ju shpëton prej kruhet pickimin e insekteve. Për këtë qepë bimë tërësisht të lajë, pres, përkthehet në një kavanoz qelqi, pour 1 tbsp. vodka, fort, hiqni një vend të errët për një muaj. Pastaj tendosje mjet, derdh në një shishe të mbyllur fort.

Të jenë të kujdesshëm! Shishe popishite me dikë që ata nuk e piu rastësisht. Tretësirë ​​toksik dhe mund të përdoret vetëm për ext
Aplikimi ishnoho. Para se të filloni të përdorni këtë funksion, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj për të përjashtuar praninë e contraindications. Cheers! Svetlana,