Patëllxhan havjar - recetë për dimër


Havjar jashtë shtetit, patëllxhan - një nga enët preferuar e rusëve. Sidomos shijshme dhe që është i gatuar në shtëpi, kujdesin duart femra. Pas kësaj shijshme nuk përmban ndonjë aditivëve kimike, mbushëse, preservatives, por pa ato mund të ruhen të gjithë dimrit.
Dhe kjo është e përgatitur vetëm nga perimet natyrore dhe erëza. Ajo mund të hahet si një pjatë të veçantë, dhe mund të përdoret si një garniturë për enët e mishit. Unë do të sugjeroja që ju të përgatisë një gjellë të shijshme dhe të mbani një shishe pak në rezervë. Pra, le të flasim rreth asaj se si për të përgatitur patëllxhan havjar, recetë do t'ju japë dimrin. Havjar patëllxhan shtëpi klasik Për përgatitjen e tij ju do të duhet: 1 kg.

patëllxhan me shkëlqim të freskët, domate. Gjithashtu duhet 2 - 3 qepë, 2 karrota të mesme, speca e ëmbël 5, një bandë e vogël e majdanoz, gjysmë një mollë, kripë, piper, sheqer në shije dhe vaj gatimi për tiganisje perime. Rrjedhimisht, shpëlarje tërësisht nën perime drejtimin e ujit, patëllxhan lëvozhgë, prerë qarqet e 1 cm. Trashë, të skuqura në të dy anët deri sa të artë ngjyrë kafe në vaj perimesh. Le të qetësohem pak, mish i grirë. Tani parboiled domate dhe hiqni lëkurën, kalojnë nëpër një mulli mishit. Karrota, qepë, majdanoz, finely bërxollë, skuqura në vaj derisa të artë ngjyrë kafe.


Gjithashtu të shkuar në mulli. Tani përzierje perime, Tomita rreth ngrohjes ulët deri thickened. Sezonin me kripë, shtoni piper, sheqer në shije, dhe kaloi përmes një mulli mishit gjysmë një mollë. Vezë Hot vë në sterilizuar gjysmë litër kavanoza, pasterizuar 15 minuta, roll, të kthehet, të lejojë të freskët. Hiq të ruajtur për dimrin.

Havjar patëllxhan me kungull i njomë Patëllxhan amazingly mirë me kungull i njomë! Pra, për këtë recetë, do të përgatisë 3 Eggplants mëdha, kungull i njomë madhësi të mesme, domate të freskëta 6-8, 2-3 ëmbël, piper zile, 5-6 karafil hudhër të freskët, 2 qepë, 3 karrota të vogla, kopër, majdanoz, kripë, sheqer , terren piper i zi për shije.

Perimet tërësisht të larë, zhvishem. Kungull hiqni farat. Pritini patëllxhan në kube të vogla, vendin në një tigan të thellë me vaj të nxehtë perimesh dhe të skuqura për 5 minuta. Gjithashtu pres kungull i njomë, speca dhe shtoni në patëllxhan. Tani fshij flokëkuq integruar, qepë të prerë, shtoni perime. Le merak për ngrohje të ulët. Dhe ndërsa ju klikoni domate mulli dhe hudhër. Shtoni ato në perime. Hood nuk mbulojnë ose SOLITE deri lagështi avulluar në zjarr. Kur havjar është pothuajse gati, shtoni copëtuar majdanoz, kopër, kripë, sheqer dhe piper.

Gatuaj 5 minuta më shumë dhe për të hequr nga ngrohjes. Vezë Hot porotë mbi bankat, pasterizuar, si në recetë e parë, mblidhem mbulon, të kthehet, të lejojë të ftohtë, hiqni dimrin. Mundohuni të gatuaj shtëpi patëllxhan havjar, ajo është shumë më e dobishme produkt nga dyqani, sepse ajo nuk do të preservatives. Metodat Përdorimi gatim përshkruar mua dhe havjar patëllxhan në dimër ju duhet të jetë në gjendje për të! Dhe recetë e parë dhe i dytë nuk është e komplikuar, por për shkak se ata janë të lehtë për të zotëruar ose, madje duke filluar, pronarin. Ju bëftë mirë! Svetlana,