Grua e përsosur në botë sot


Çdo vajzë dëshiron t'u pëlqej njerëzve, por jo të gjithë natyra dhuruar pamje të përsosur. Bukuri femër është e lidhur shpesh me karakteristika të rregullta, këmbë të gjata, flokët i mrekullueshëm dhe zemrat madhështore. Megjithatë, nëse ju nuk keni këto avantazhe, mos e humbni shpresën. Për të qenë tërheqës domosdoshmërisht të bërë kirurgji plastike dhe kalojnë një pasuri në trajtimet sallon. Grua e përsosur në botë sot - është aftësia për të përdorur bukurinë e brendshme dhe të jashtme. Çfarë ju nevojitet? Këmbët e gjata gratë këmbët efekt shpesh veshin këpucë me takë të lartë. Ata ecje bëhet seksual.

Kjo është ajo që takë e lartë se 5 cm zhvendosur qendrën e gravitetit të trupit. Në mënyrë që të mos humbasin ekuilibrin tuaj duke ecur, seksi i bukur është përhapur supet e veta, mbani drejt shpinën, dridhen hips tuaj. Sigurisht, një vajzë që e di se si të veshin këpucë të dashuroj siç duhet, njerëzit thjesht interesante. Por veshur këpucë takë të lartë se 6 cm sëmurë. Ajo kërcënon ardhjen e drithërat, dobësuar pjatë gozhdë, trashje dhe shtrirjen e këpucë me majë, Akilit gilcë tendosje (e cila është arsyeja pse në të moshuarit, ata që gjithmonë vishte këpucë me takë të lartë, nuk mund ta bëjë pa to).Ndonjëherë një "gozhdë kockave", me të cilin trupi përpiqet që të përshtaten me pads këmbë. Nga ndryshon qendra e gravitetit ngadalëson qarkullimit, muret dobësuar e enëve të gjakut, dhe të gjitha që provokon zhvillimin e venat me variçe. Për shkak se lëkura merr substancat e nevojshme në sasi të pamjaftueshme, dhe defekte të tilla si shënon shtrirje dhe celulitit bëhen më të dukshme. Megjithatë, të gjitha këto probleme mund të shmanget duke veshur këpucë takë të ndiqni disa rregulla. Gjëja më e rëndësishme - ju nuk mund të kryejë më shumë se 3 orë në ditë. Dhe kur arrin në shtëpi, veshin të veçantë insoles lehtësim pantofla.

Për kozmetikë të shëndetshme të lëkurës dhe venat e përditshme përdorim, e cila është e shënuar "për këmbët e lodhur." Ajo përmban vajra esenciale të portokalli dhe limoni, ekstrakt rrushit, gështenjë kali dhe çaj jeshil. Për këpucë dashuroj shes insoles veçanta, insoles për të parandaluar deformim i këmbës. Flokët Nëse flokët tuaj është e trashë të mjaftueshme dhe ju doni të jepni atyre volum, ju duhet të mësojnë se si për të hedhur në të thatë tharëse flokët e tyre. Shumë hairdressers, madje profesionale, duke lejuar të njëjtin gabim. Tharë rrënjët fillimisht, dhe pastaj të kalojnë në tjetrin. Ju duhet të bëni të kundërt: Para së gjithash, punë me këshilla e flokëve.

Shteruar, ata bëhen më të lehta dhe zvogëlon ngarkesën në rrënjët e flokëve të rritet, duke krijuar një volum natyral. Një tjetër mashtrim i vogël: para tharje është e nevojshme për të vënë mjete të posaçme që të shtoni volum (shkumë apo llak). Ndajë flokët në fijet dhe secili prej tyre veçmas thatë, tërhequr në një kënd të 90 gradë me lidhje kokës. Pasi të bllokoj të thata një, prisni derisa ajo fitilin poshtë, dhe të shkojnë në lock ardhshëm. Për të rregulluar sasinë e marrë ose të veçantë mus përdorimi shkumë për rrënjët, paste strukturore, llak fiksim të fortë dhe të lehta. Foam ose mus duhet të përdoret gjatë tharje dhe llak flokëve fikse.

Trokitur flokët me një dorë dhe llak atë nga një distancë prej 30 cm. Nëse është e nevojshme, zgjidhni fillesa individuale janë vënë në makarona. Një sasi e vogël e shpërndarjes së fondeve në majë të gishtave dhe të sigurojë drejtimin e duhur dhe formën e rrotacionit. Lac përdorimi i fortë ndreqim vetëm për sendet individuale hairstyles që ju konsiderojnë më të rëndësishme. Në mbrëmje të gjitha paratë që keni përdorur për styling, ju duhet të del me të larë, përndryshe ata do të bëjë flokët e thatë dhe i brishtë. Lagur kokën tuaj dhe të aplikoni kondicioner apo kondicioner balsam. Kreh flokët tuaj, pastaj pije dhe do të thotë edhe shampo lajë, 5 minuta përsëri, aplikoni kondicioner.

Për të bërë Sytë sytë më ekspresive me grim, mos harroni se ajo nuk duhet të jetë agresive nëse synon korrigjimin. Përdorni një ton të qetë. Ngjyra shumë të errëta apo të lehta do të tërheqë vëmendjen për faktin se ju doni për të fshehur apo të rregulluar. Për këtë arsye, sequins dhe perla off. Është më mirë të përdorni një kafe të errët, gri të errët dhe ngjyra grafit. Sytë e ngushta mund të bëhet me sy më shumë në qoftë se drita rritja linjë profarbuvaty laps qepallë më të ulët dhe mbi të rëna sipërme dhe të poshtme të nxjerrë në vija të errëta, shigjeta. Pastaj aplikoni hijet, duke i dhënë formë bajame sy.

Mbi qepallë e sipërme të luajtshme vë ngjyra të ndritshme në fund - të errët, dhe kufiri mes tyre të përzierë. Nëse sytë janë kontur raundi i qepallë prorysuyte laps sipërme dhe të poshtme të errët, pa linjave që lidhin në qoshet e syve. Në vend të ngjyrave të ndritshme hije (rozë, me mish, ari, ngjyrë bezhë, e verdhë), përdorimi i moderuar dhe të moderuar të errët. Merrni dy tonet: dritë zbatohen për të gjitha qepallat e luajtshme, të errët - në krye të shekullit të mesit të në qoshe e jashtme të syrit. Vetullat Me overhanging vetulla shekull e saktë. Për ta bërë këtë, lëvizin pjesën e ngushtë dhe tip, skicë shekullit laps kontur, hije kryesore, të aplikojnë të dy sipërme dhe qepallë më të ulët.

Në këndin e syrit, aplikoni një ton të errët. Imazhi modern i gruas ideale - nuk është vetëm bukuria e jashtme. Bukuri përfundimisht nuk vjen si mbështetje kozmetikë e saj, kështu që ne kemi nevojë për kohë për të filluar për të ndërtuar jo vetëm qerpikët por pasurimin e tyre Bota e brendshme . Lexoni klasike, peshoj lexuar, të marrë pjesë teatro ... Pastaj ju dhe do të jetë grua e përkryer për njeriun modern që të gjithë është në kërkim për të! Elvira,