John pronat medicinale të çajit


Në kohët e lashta, njerëzit e urtë tha se vitaliteti dhe shëndeti nuk janë duke kërkuar në drogë, dhe pasuria dhe bujaria e natyrës sonë. Ndoshta vlerë dhe ne dëgjuar këto fjalë i referohen burimeve. Toka nënë me mjekësi bimor do të kuruar çdo dëmtim mendor, Sëmundjet trupore shpëtoj i tabletave një shumë më të mira kimike që shumë e konsiderojnë një ilaç për të gjitha sëmundjet. Sot unë dua të ju tregojë për çaj shelg ose çaj Koporskiy. Kohët e fundit, pije ishte e njohur dhe e zakonshme. Ajo është përdorur si gjethe çaji dhe për fat të mirë piu në familje ruse. Dhe kjo është vlerësuar në mënyrë të barabartë dhe në oborrin mbretëror, dhe një fermë tipike.

Çaj Koporskiy - një pije tradicionale rus që përmendet në kronikat e shekullit XII.
Që atëherë, paraardhësit tanë të përgatitur çaj medicinale nga gjethet dhe buds çaj shelg. Zeje ishte në këtë fshat. Krahinë Koporje Petersburg. Nga emri i këtij çaj - Koporskiy. Nga rrënjët e bimëve të bërë nga mielli, e cila ishte përdorur më vonë për përgatitjen e pijeve alkoolike, të pjekur bukë e shijshme me salcë, pancakes, Browns hash. Sot, kjo pije është pothuajse harruar, dhe besonin pothuajse të gjitha herbalists, në mënyrë të padrejtë. Pra, le të flasim sot për çaj shelg - shërimin e pronave. Mos harroni atë që u quajt bar heroik dhe Dremuh.


Mundohuni për të përgatitur një filxhan pije medicinale aromatik për recetë të vjetër! Pronat e shërimit të çajit Ivan Ivan angustifolia çaj takon gjini e produkteve shumëvjeçare të bletarisë familjar. Ajo është përdorur si një saldim për të bërë pije të shijshme shëndetshëm. Në popullor dhe të dashur shelg ruse të shekullit të nëntëmbëdhjetë barishte Angli bleu mijëra paund. Në kushtet e eksportit Ivan çaj shërbeu në listë. Ai pranoi edhe në ato ditë, më të njohura jashtë shtetit lirit Ruse dhe lesh. A nuk mbeten prapa Britaninë dhe të gjitha vendet evropiane. Ata pije u quajt "çaj rus".

Ai vlerësoi murgjit dhe për fat të mirë piu aristokraci. Vetëm 200 vjet Evropa është importuar çaj kinez dhe indian. Por ata nuk do të mund plotësisht të heq popullaritetin e çaj shelg. Në moderne barishte shelg jeta zgjedhur nga njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre dhe të familjeve të tyre. Çaj qetësues i shkëlqyer Ivan, ajo ka efekte të dobishme në sistemin nervor, heq pagjumësi. Gjethe dhe lule të bimëve shelg çaji ka efekte të fuqishme anti-inflamator, shërojnë, zorrët të pastër, stomak, gjak. Çaj Ivan është aktive në tru, duke përmirësuar kështu aktivitetin e saj, kujtesës, përmirëson disponimin emocional, stimulon zemrën, heq dhimbje koke.

Plant lë aplikuar për plagët, ulcerat e lëkurës, djegiet, dezinfektim dhe shërim të shpejtë. Ivan çaj hequr metalet e rënda, parandalon akumulimin e radikaleve aktive, pastron trupin, eliminon toksicitetit, duke përfshirë alkool, rigjallëron, përmirëson punën e njeriut. Çaj Koporskiy rregullon sistemin imunitar dhe endokrine, duke eliminuar inflamacion. Paraardhësit tanë besonin gjithashtu se barishte shelg pastron jo vetëm trupi por shpirti, e bën të qartë mendjen, forcon shpirtin. Pini pije e shërimit është e rekomanduar për të rritur imunitetin, për të rritur rezistencën e trupit ndaj infeksioneve, për forcimin e enëve të gjakut.

Si të gatuaj çaj shëndetshëm Koporskiy? Për përgatitjen e barishte shelg mbajtur të gjitha pronat e shërimit duhet të përputhet jo i vështirë, por rregullave të detyrueshme:. Fllad gjeth shelg çaj pije, e thatë, të përhapur në një shtresë sipërfaqësore të jo më shumë se 5 cm Vazhdimisht llokoçis lë përsëri rozrivnyuyuchy. Pastaj hekura lë në duart e tua, rrokulliset një tub i vogël. Fshini ata duhet të jenë aq kohë sa gjethet nuk do të erret dhe lëng. Vetëm atëherë ata duhet të bëjnë shtresa në një tas smalt të gjerë, të mbuluar me një të shtrënguar të pastër leckë,, pak të lagur. Enët me çaj të vënë në një vend të ngrohtë (24-26 gradë) për ditë për të pjekur lë çaj.

Pas 12:00 në vend të barit, do të jetë erë specifike fruta. Që atëherë, çaji duhet të jetë e thatë. Merrni çaj fletë një shelg i shtrembëruar dhe prerë në copa të vogla me një thikë të mprehtë. Pastaj ndahen me të ardhmen në çaj lë lë të mbuluara me pergamenë. Thatë në furrë të nxehtë (100 gradë) për 1-2 orë. Dera e furrës hapur më mirë. Mos harroni të ndezur vendas. Kur tharje është e gjatë, le të çaj i ftohtë, përkthehet në kavanoza qelqi apo kuti të veçanta për ruajtjen çaj, mbyllni kapakun fort. Për të përgatitur çaj shijshme që e ka shërimin pronat, vihet në 2 lugë zavarnik

shelg Infuser çaj, i hedh ujë të valë, të mbuluar dhe le brewed për 5 minuta. Pastaj derdh pije në një filxhan të bukur, shtoni mjaltin dhe të gëzojnë pije të mirëfilltë n flavorful dhe të shëndetshme! Vjetër recetë çaj rus Vendos 1 lugë zavarnik saldim çaj shelg, mollë finely copëtuar të thata, copëtuar u rrit hips, hiri mal, karrota integruar, nenexhik dhe lule të thata. Hidh ujë të valë, të mbyllur postin në 20 minuta Pini për shëndetin tuaj! Svetlana,