Endacak i përshtatshëm, djep grazhd për një porsalindur


Endacak dhe grazhd - është e nevojat. Për shkak se prindërit janë të zgjedhur me shumë kujdes këto dy gjëra, sepse fëmija duhet të jetë më i mirë! Por kur ai erdhi në dyqan, ata përballen me shumë probleme. Më poshtë janë disa këshilla praktike në zgjedhjen këto detaje të rëndësishme. Kur zgjedh një krevat fëmijësh ju duhet të udhëhiqet nga tre kritere kryesore: siguria, ergonomi dhe rehati. Cot në radhë të parë duhet të jetë i sigurt. Më i mirë i plotëson këtë pemë kërkesë - është materiali më i pastër dhe i pafajshëm. Ju vetëm sigurohuni që krevat fëmijësh për një porsalindur nuk është e pikturuar me ngjyra toksike apo ngjyrat.

Ju mund të blej krevat fëmijësh thurje, djepi i thurje apo bastun prej palme kacavjerrëse. Ata janë shumë të bukur dhe sigurisht t'ju shkaktojë një stuhi e emocioneve pozitive. Por mbani në mend se ju mund të përdorni vetëm ato për 6 muaj, që nga atëherë fëmija fillon të rritet vetëm, duke mbajtur rezistencë. Një djep thurje nuk është e përshtatshme për këtë. Shtretër janë bërë prej plastike ose propylene do të papritur ju me hartimin e saj të ndryshme. Megjithatë, ju duhet patjetër të shihni certifikatat e cilësisë që vërtetojnë sigurinë e produktit. Grazhd duhet të përshtaten faturë për ju. Ajo duhet të jetë e rehatshme si fëmijën tuaj dhe ju.


Që fle duhet të jetë i standardit të mjaftueshëm madhësisë - 120/60 cm Një rol të madh në formësimin e sjellje e fëmijës tuaj duhet dyshek.. Ajo duhet të jetë "butësi mesatare" dhe bërë nga materiale natyrore. Pronat shumë mirë dyshek me kokosit, ajo i plotëson të gjitha kërkesat e butë, krejtësisht thith lagështi dhe thith aromat. Nëse ju nuk doni asnjë minutë për të lënë me fëmijën, ju është grazhd perfekte hequr nga sidebar. Atëherë ajo mund të vihet pranë shtratit tuaj. Nëse fëmija juaj do të lëkundur në duart e tij, atëherë ju keni nevojë për të blerë një krevat fëmijësh lëkundëse, të njohur nga fëmijëria, apo më shumë moderne grazhd-lavjerrës.

Ergonometria - është e lehtë për t'u përdorur. Fëmija juaj është ende shumë i vogël, dhe gjërat në të më shumë se ju burra. Kjo është arsyeja pse ju duhet një bufe, ndryshimin tavolinë, një kuti për të gjitha llojet e lodrave, dhe më shumë. Kjo në mënyrë të përkryer të kombinuar disa cots lloje. Nëse ju bleni këtë krevat, ju do të jetë gjithmonë në dorë të gjithë !! Zgjedhja e strollers edhe ngjarje shumë të rëndësishme, sepse ajo ka gjithashtu edhe për të përmbushur të gjitha kërkesat tuaja.
Gjëja e parë që ju duhet të i kushtoj vëmendje - udhëtim. Shock dhe rrota të mëdha pneumatike të sigurojë një udhëtim të qetë dhe një karrocë nuk do të shqetësojnë gjumi fëmijën.

Shock kryesor prodhuesit e karrigeve me rrota janë tri mënyrat e rregullimit që lejon karrocë përshtatur për lloje të ndryshme të sipërfaqes së rrugës, si dhe të bëjë të drejtë mënyra zgjedhje pezullimi është për fëmijën tuaj. Në qoftë se ju të ndaluar zgjedhjen tuaj mbi rrota me kushineta, pas të shkojë topi juaj do të jetë më e butë dhe të lehtë. Disa të ofrojë komoditet i lëvizshëm rrota, sepse atëherë ajo është më e lehtë për të kryer endacak në bagazhin. Pėrshkueshmėrisė Excellent sigurojë rrota të mëdha, por ata gjithashtu bëjnë endacak më të vështirë. Të jetë i sigurt për të kontrolluar rrota malin dhe pyes për mundësinë e zëvendësuar dëmtuar. Rritja fleksibilitet dhe pėrshkueshmėrisė transportin e kthimit duke përdorur një palë rrota të përparme.

Shumë strollers përmbajnë dy mënyrat e rrotave të përparme, fikse dhe të ndryshueshme. Mënyra e parë është ideal për jashtë rrugës dhe në rrugë të barabarta është më e mirë për të përdorur një regjim lundrues. Topi duhet të jetë e lehtë, të shpejtë dhe formë kompakte dhe shkatërrim. Ajo nuk duhet të marrë shumë hapësirë ​​në një apartament të vogël në bagazhin e një makine. Vetëm një karrocë për të qenë i besueshëm mbyllje rrota sistem p'yatytochkovi dhe rripat e sigurimit. Sa i përket endacak trajton, ajo është e mirë në qoftë se ajo është e rregulluar. Në endacak ofron një zgjidhje të madhe të aksesorëve. Merrni mos hezitoni!

Këto zarfat, çanta, dyshekët, të mbuluar dhe cadra do të jetë i dobishëm për ju! Një këshillë më e mirë nga mua dhe ne faqe. Endacak i përshtatshëm, djep grazhd për një porsalindur duhet të jetë të rehatshme për ju. Pra, vijnë në dyqan dhe kanë ndaluar zgjedhjen për një model të veçantë, do të përpiqen për të mbajtur veten në të gjitha manipulimet: të rritur / ulur mbyllur, të bëjë / dekompozuar, hiqni / install trupin, etj Nëse ky manipulim nuk ka shkaktuar vështirësi ju, kjo është endacak juaj ideal! Julia Ermolenko,