Mustaqe Artë, tretësirë ​​e përdorimit të alkoolit, përgatitje


Kalliziya aromatik dhe të artë mustaqe - barishte që rritet deri në 2 m në gjatësi, me anën shoots deri në 1 metër th. Lë drejtkëndësh-heshtak ajo formon rreth 20-30 inç e gjatë dhe rreth 6 cm të gjerë, jeshile të errët, me shkëlqim. Lulet janë të vogla në varur inflorescences me shije hiyatsyntovi. Foletë i ndërton mjaft lehtë nga kërcell. Është një gabim i përbashkët, nëse konsiderohet e mustaqe e pjekur e artë, mustaqe nëse bimët janë 12 nyje dhe vetëm bimë të tilla duhet, përgatit ilaçe të ndryshme. Në fakt, pronat shëruese të bimëve nuk varen nga numri i "sustavchikov." Shumica substancat medicinale grumbullohen në këtë fabrikë, në vjeshtë, kështu që të përgatisë tinctures medicinale vjeshtë më të mirë.

Një tjetër gabim - vënë mustaqe artë në frigorifer para përdorimit. Kjo nuk duhet të bëjë - kalliziya mjaft ngrohjes-loving bimë dhe qelizat në temperatura të bimëve të ulëta me substancat medicinale të vlefshme janë shkatërruar. Pronat medicinale me të gjitha pjesët e bimës, sidomos fidaneve anësore, pavarësisht nga madhësia. Përbërja kimike e mustaqeve të artë të besueshme nuk janë studiuar. Ajo është themeluar që centrali është biologjikisht substanca aktive të cilat janë një grup i steroid bimore dhe flavonoids. Mustaqe Golden ka shërimit dhe anti-inflamator veti që manifestohet mirë në trajtimin e sëmundjeve të lëkurës.Përdorimi i bimëve ka një efekt pozitiv në trajtimin e ulcerat deje, shëron gjymtyrët lënduar nga ngrica, zvogëlon dhimbjen e djegie të rënda, shëron ato. Edhe pse kalliziyu dhe mund të përdoret në sëmundjet e organeve të brendshme - të tilla si gastrit, enterit apo sëmundje ulcerative, etj Kur përdoret brenda një tretësirë ​​të alkoolit Callis aromatik mund dëmtuar në masë të madhe litarët vokale, bordi zë, dhe të rivendosur atë shumë të gjatë dhe të vështirë. Shpesh tretësirë ​​trajtim bimore përgatitur. Për të mësuar se si të gatuaj ne redaktuar faqen e internetit dhe vendosi për të folur sot në një artikull mbi "The mustaqe Artë, tretësirë ​​të alkoolit -. Përgatitore aplikimi"

Si për të përgatitur alkoolat mustaqet e artë? Përgatitja e alkoolit tinktura e mundur në 2 mënyra. Për ta bërë këtë, të marrë shoots anësore apo mustaqet e artë e tërë bimore (pa rrënjë). Në pritje vodka cilësi të mirë, më mirë fërkim alkool. Numri Metoda 1: Ajo merr rreth 50 nyje e fidaneve anësore kalliziyi pres ëmbël dhe vendin në tas prej qelqi të errët. Pas pour 1 litër alkool ose vodka, dhe të vënë në një vend të errët të ftohtë gati dy javë, ndërsa ajo duhet të shkundur çdo ditë. Përfunduar tretësirë ​​do të marrë ngjyrë të errët purpurt, atëherë ajo duhet të thahet. Ruhet alkoolat në një vend të errët të ftohtë.

Numri Metoda 2: Nga fidaneve dhe e lë kalliziyi shtrydh lëng dhe përzierje me vodka ose fërkim alkool. Proporcionet e alkoolit dhe lëng bimëve mund të ndryshojnë, në varësi të sëmundjes që duhet të trajtohen. Mbush nevojën në një vend të errët dhe të ftohtë për rreth 10 ditë. Periodikisht infuzion duhet llokoçis. Outdoor tretësirë ​​përdorimi i alkoolit e mustaqe të arta Kur bruises Përdorni një tretësirë ​​të alkoolit, kalliziyi i bazuar për fërkim e zonave të plagosur. Nëse menjëherë pas therjes aplikojnë tretësirë ​​mund të eliminojnë bruising. Ajo paketat lehtësimin e ënjtje dhe dhimbje. Kur osteochondrosis, radiculitis, sëmundjet e përbashkëta Në osteoarthritis akute (dhimbje në shpinë dhe nyje) infuzion duhet të fshij nyjeve lënduar dhe rruaza të qafës së mitrës.

Në goditje e alkoolat kalliziyi përdorur për masazh dhe fërkim pjesët e paralizuar të trupit. Brendshme tretësirë ​​përdorimi i alkoolit e mustaqe të arta Healers tradicionale janë të rekomanduara tretësirë ​​e mustaqe e arta me bronkit dhe ftohjet, me thrombophlebitis, cysts ovarian, fibroids fibroids mitrës. Si dhe ne trajtimin e kancerit të mushkërive, gjirit dhe të stomakut. Ju lutemi të marrë parasysh se aplikimi duhet kalliziyi brenda vetëm ndiqni dozen. Trajtimit të drogës nuk duhet të jetë më shumë se tre javë pasi natyrisht është e nevojshme për të bërë pushim javor.

Dhe këtë herë organ duhet të pastrohen duke përdorur enterosorbents. Dhe mos harroni se bimeve, përfshirë edhe mustaqe artë, mund të shkaktojë një reaksion alergjik. Nëse ju keni një tendencë për alergji apo praninë e sëmundjeve alergjike (dermatit alergjik, astma, etj) e bimëve duhet të përdoret me kujdes dhe duke rënë dakord duke marrë ilaçe me mjekun tuaj. Version i faqes gjithashtu rekomandon përdorimin e mjeteve juridike popullore vetëm si një shtojcë për trajtimin e përshkruar nga mjeku juaj. Cheers! Lydia,