Forcuar thonjtë në kripë jodit në shtëpi duke përdorur recetave të thjeshta popullore


Gjendja e kujdesin e thonjve të kaq shumë vajza. Në fund të fundit, duart e bukura dhe i pastër gjithmonë tërheqin vëmendjen dhe zili. Por jo çdo vajzë mund të mburremi e thonjve të bukur dhe të shëndetshme. Atëherë shtrohet pyetja në lidhje me nevojën për të forcuar ato. Kjo është plotësisht në gjendje të bëjë secili, pa udhëtime të shtrenjta në sallonet e bukurisë. Prandaj, sot vend dhe unë do të tregoj për forcimin e thonjve në kripë jodit në shtëpi duke përdorur recetave të thjeshta popullore. Kusht i jashtëm i thonjve pasqyrojnë gjendjen e brendshme të trupit tuaj. Nëse thonjtë tuaj janë të dobëta, të bëhet i brishtë - kushtoj vëmendje sidomos në stilin e jetës tuaj.

Mbi gjendjen e thonjve mund të ndikojë në dietë të varfër apo të shtatzënisë dhe gji, duke shkaktuar mungesën e ushqyesve në trup. Në pamjen e thonjve mund të prekë çdo mangësi e elementeve gjurmë ose vitamina. Mundohuni të pini larg kursin e multivitamina, veçanërisht jashtë dimrit ose të pranverës. Gjithashtu shumë e rëndësishme në një gjendje e djathtë të thonjve të kujdesen për ta. Harrojeni për gërshërë gozhdë rrethprerja vidrostyla, të përdorur për këtë qëllim skedë profesionale gozhdë. Kështu ajo nuk duhet të jetë metalike. Mundohuni të heqin dorë manikyr. Kjo metodë i ka hequr të cuticle mund të shkaktojë pjatë gozhdë plagosje, e cila nga ana çojë në pabarazive në thonjtë.Në botën e sotme të gjerë duke fituar vrullin manikyr, e ndërtuar në zbutjen cuticles mjete të posaçme. Gjithashtu i kushtoj vëmendje për të gozhdë tuaj dhe të shtie në largimin e tij. Ata nuk duhet të përbëhet nga aceton, dhe në mënyrë ideale përmbajnë vitaminë shtesë. Për të bërë thonjtë tuaj të fortë ende të përdorni kripë. Kjo konfirmohen kripa e detit në mënyrë më efikase. Mundohuni të bëni vaskë me thonjtë e saj, duke shtuar ujë dhe madje edhe disa pika të jodit. Të tilla jod-i kripur forcuar thonjtë dhe për t'u dhënë atyre bie. Trajtimi veçmas me thonjtë jodit të jetë e mundur - vetëm lyej mbrëmje pasi vjen në shtëpi për ta pjatë gozhdë.

Gjithashtu si banjot ju mund të shtoni vitamina në kapsula, të tilla si vitaminë E dhe A. Ata mund të blihen në farmaci. Gjithashtu, këto vitamina mund të shtohet në ndonjë krem ​​për duart. Për tabaka mund të përdoret decoctions e bimëve të ndryshme. Kjo mund të jetë kamomil, acaroj. Këto banja janë shumë të dobishme për lëkurën. Mjet shumë i mirë për të fuqizuar dhe zbardhjen e tyre është konsideruar si një limon. Ju vetëm duhet për të shkurtuar këtë fryt në gjysmë, dhe 10 minuta për të njomet tij pjatë gozhdë mish. Duart pas kësaj mund të pije me ujë, por ju vetëm mund të fshijë të thatë me një ind dhe krem ​​shpifjesh.

Edhe në kujdesin e thonjve dhe duart parafine themeluar mirë. Është e nevojshme për të ngrohur dush me ujë dhe le të qetësohem pak. Lani duart tuaja duke përdorur një pastrim dhe me kujdes fshirje - parafine do t'i zhytë në një të dytë. Pas heqjes dorë nga enë, ju do të shihni se fiks parafine kujton. Kjo "fiks" duhet të përfundoi në celofan dhe një peshqir. Ju gjithashtu mund të përdorni dorashka leshi. Pesëmbëdhjetë minuta dylli mund të hiqen, atëherë ajo është e rekomanduar për të vënë duart tuaja mbi krem ​​ushqyes. Gjithashtu për të forcuar thonjtë vaj ulliri Perfect. Aplikoni ajo nxehet dhe veshin doreza pambuku në krye.

Lëri ata brenda natës. Në mëngjes ju bëni të vini re ndryshimin. Gjithashtu me vaj ulliri të ngrohtë mund të bëjë dush. Për të rritur efektin shtoni uthull molle. Por në qoftë se ju nuk e kryejnë si të gjitha procedurat dhe shtëpi konfirmohen nuk ndodh - kjo mund të jetë një shenjë e kërpudhat brenda pjatë tuaj, por për të përcaktuar praninë e saj vetëm nga dermatolog pas analizave laboratorike. Nëse dyshoni në prani të sëmundjes - mos shtrëngojë te mjeku, ose rivendosur thonjtë tuaj pas trajtimit ju do të keni një kohë të gjatë. Kujdes gozhdë merr pak kohë, por me përsëritje të rregullt e të paktën disa nga procedurat e mësipërme, ata do të jenë të dobishme për fillestar bukuritë, fashionistas, dhe për gratë më të vjetër me përvojë.

Dhe ju mund të brenda një periudhe të shkurtër kohe për të qenë krenarë për bukurinë dhe forcën e thonjve tuaj. Brandy,