Krem Warming për mbrapa, joints, qafë


Mjekët thonë se shkaqet më të shpeshta të rekursit (pas dhimbje koke) janë dhimbje në nyje, shpinë, muskujt e lidhura me sëmundje të ndryshme, lëndimet, sprains dhe kështu me radhë. d. Në mjeteve shtëpi zakonisht gjithmonë fjalë i ngrohur në formën e melhemrave, grindings. Kjo është e kuptueshme, sepse gama e zbatimit të tyre është mjaft e gjerë. Le të flasim për ngrohjen vaj të parfumuar për shpinë, nyje, qafë, domethënë: që një për të zgjedhur, si të përdorin siç duhet ato dhe disa karakteristika të tjera të zbatimit të tyre. Ngrohjen e drogës më të shpejtë dhe më të mirë të ndihmuar rivendosjen e funksionit të nyjeve dhe ligaments me sprains, bruises, çrregullimesh.

Me moshën, është thelbësore për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet reumatike të nyjave (Arthrosis, artrit), dhimbje në muskul, nevralgji, pezmatim nervi, dhimbje të nervit shiatik, dhimbje të nervit shiatik, etj të përdorura gjerësisht në ftohjet e tyre dhe nevojën për të ngrohtë deri çdo pjesë të trupit (mbrapa, qafën, hapësira ndër brinjëve, etj etj .). Megjithatë, para se të zgjedhin krem ​​ngrohjes është një duhet të konsultoheni me një specialist mjek. Gjithashtu, të jenë të kujdesshëm që ju bëni - studimin e aplikimit të annotation, duke tërhequr vëmendjen për contraindications. Këshilla specifik mbi aplikimin e ngrohjes ointments Nëse jeni duke e përshkruar një nga këto ointments si "Vyprosal", "Tiger", "Efkamon", "Nykofleks", "Vaskulyarin", "Vipratoks", "Virapin", "Apizatron", atëherë ju së pari duhet për të provuar ndjeshmërinë e lëkurës .


Lëshoi ​​0,5 cm dhe aplikoni krem ​​në lëkurë, disa orë të vëreni reagimin. Nëse drogës tolerohet lehtë dhe nuk ka reaksione alergjike si puçrra, skuqje dhe ënjtje mund ta përdorin atë në zonën e prekur, duke shkaktuar rreth një lugë çaji të këtij produkti. Kur ju ndjeheni fshij vaj ngrohje duhet. Nëse vendi rastyrky shumë e dhimbshme dhe e ndjeshme, ju mund të fshij pak më e lartë ose më e ulët. Herën e parë ajo është e rekomanduar për të aplikuar gjumë natë të pomadë-së. Në ditën e dytë në rast se veprimi i drogës u zhvendos në mënyrë të sigurtë, përdorni atë tri herë në ditë në të njëjtën dozë. Në ditët në vijim mund të aplikohen do të thotë dy herë (në mëngjes dhe në mbrëmje), por pak më shumë.

Pas fërkim njollat ​​e lënduar ngrohjes vaj të parfumuar duhet ukutuvaty diçka të ngrohtë lloj leshi. Nëse ju përjetojnë djegien e tepruar, greased tashmë me vazelinë njomet lëkurës. Sidomos duhet të përdoret me kujdes melhem të fuqishëm të tilla si "Fynalhon", "dolpik", "slonts", "KAPSYKAM." Për të përcaktuar ndjeshmërinë e lëkurës, këto aksione duhet të zbatohet në pak (kokrra e orizit). Pas një numër i melhem suksesshëm rezultateve mund të rritet dy apo tre herë (mbi - nuk kërkohet). Duke përdorur "Fynalhon" dhe "dolpik" e konsiderojnë faktin se ata formojnë arna në lëkurë, e cila pengon ndikimin efektiv kur ri-aplikoni.

Pra, para përdorimit të ardhshëm të ointments më mirë të larë larg shtresa e mëparshëm të ujit të nxehtë. Ngrohja melhemin nuk zbatohet për mukozës. Pra pas bluarje është e rekomanduar për të larë duart me ujë të ngrohtë dhe sapun. Çfarë është fuqia e ngrohjes vaj të parfumuar? Vaj ngrohja Efikasiteti varet nga input ata substancave efektive. Për shembull, një efekt të fortë ngrohja është një ekstrakt nga piper i kuq dhe gjarpër dhe helmit të bletëve (rritur pėrshkueshmėrisė kapilar). Krem dobët ngrohtë bazuar në metil salicilat. Kur inflamacion ndodh akumulimin e produkteve të zbërthimit në indet përreth.

Për të shpejtuar procesin e heqjes këto substanca ngrohjes vaj të parfumuar aplikuar për veprim lokal irrituese.
Këto ointments të nxitur rrjedhjen e gjakut në vend të lënduar, të rrisë transferimin e ngrohjes. Kjo zonat e prekura më mirë shërbeu me oksigjen, dhe një heqje të shpejtë të toksinave që shkaktojnë dhimbje. Pra, shpejt lehtësimin vaj të parfumuar dhimbje "Fynalhon" (kuruar sëmundje, por ajo nuk mund të). Vaj i përbashkët "Atratsin", "Apizatron", "Mellivenon", "Virapin" dhe "Atrevin" përmban helm bee, dhe "Viprotoks" dhe "Vyprosal" - helm gjarpër. Ata jo vetëm që në mënyrë efektive heq dhimbjen, por thellësisht zhbirues, të nxitur rigjenerimin e qelizave të indeve të dëmtuara.

Nga rruga, është e rëndësishme të dini se në ditët e para pas melhem ngrohjes lëndimit të imponojë pamundur (vetëm duhet të ftohjes, jo ngrohja). Pra, ai vetëm do të më tej Periudha e rehabilitimit. Me Arthrosis të përbashkët gju (nëse jo sinoviti) për të përmirësuar qarkullimin e gjakut gjithashtu e rekomanduar për të përdorur disa krem ​​ngrohjes. Ajo mund të jetë "Espol", "Gevkamen", "Menovazyn" etj Ato krijojnë një ndjenjë e ngrohtësi dhe rehati, rrallë duke shkaktuar efekte anësore. Medica është e rekomanduar për të përdorur ointments ngrohjen prona për parandalimin e lëndimeve të ndryshme. Këto ointments janë të nevojshme në ngarkesë të madhe fizike në sistemin musculoskeletal, të tilla si atletët të angazhuar në sallat sportive apo folësit në këtë ngjarje.

Njerëzit të cilët janë të dhënë pas sportit, që e njohin dhimbje të forta pas ushtrimit. Prandaj, si një masë profilaktike ata mbështeten për masazh rastyrkamy muskujt aktiv duke përdorur vaj të parfumuar ngrohjes. Për shembull, droga ngrohja tilla si "Apizatron", "Fynalhon", "KAPSYKAM", "Zostriks", "Vyprosal" ndihmë e mirë për të ngrohtë muskujt dhe lehtësimin spazma. Megjithatë, mbani mend se ju nuk mund të merrni përfshirë në ointments, të cilat janë pjesë e një nonsteroidal agjentëve të anti-inflamator (Ibuprofen, metil salicilat, etj) Contraindications përgjithshme Në Sëmundjet e pasme të ndaluara për t'u përdorur vaj të parfumuar në qoftë se zona e prekur është abrasions ose plagët.

Ato janë gra kundërindikuar dhe shtatzëna, njerëzit me kancer, mitrës, acarimin pyelonephritis. Në sëmundje të përbashkët në melhem akut dhe nuk mund të përdoret ngrohjes. Nuk aplikohet ata janë në fazat e para pas lëndimeve të sistemit musculoskeletal. Këshilluar që të mos përdorin ato për njerëzit veçanërisht të ndjeshme ndaj alergeneve vajra esenciale dhe përbërësit e tjerë që trajtojnë kompozime. LDSveta,