Ngrohja vaj të parfumuar për fëmijët, duke i trajtuar


Fëmijët tanë, për fat të keq, shpesh prostyhayut dhe të sëmurë, dhe të trajtojnë ato pilula nuk është e dëshirueshme (veçanërisht pa miratimin e mjekut tuaj). Në këtë rast, ndihma vjen ngrohja, lehtë mund të përballen me këtë sëmundje, sidomos në fazat e hershme. Efektet termike të ndihmojë për të kuruar një kullojnë hundët dhe kollë. Dhe kështu që unë ju tregoj për ngrohjen vaj të parfumuar për fëmijët, trajtimin e tyre. Gjithashtu fokusohet në karakteristikat dhe veçoritë e tyre. Shpresoj se kjo do të ju ndihmojë në zgjedhjen e mjeteve të nevojshme për fëmijën dhe ju tregon se si për të aplikuar atë në praktikë. Kur dhe si të aplikoni krem ​​ngrohjes për fëmijët? Shpenzimet e ngrohjes, duke përfshirë ointments mund të përdoret vetëm në rastet kur fëmija nuk ka asnjë temperaturën.

Ointments përmbajnë vaj esencial ose terpentinë, e vënë në anën e pasme mes të xhades blades, gjoks (me përjashtim të zemrës) dhe pesë. Pasi ajo është e rekomanduar që të vishen me rroba të ngrohta dhe të vënë fëmijën në krevat. Në mënyrë që të rrisin efektin, ju mund t'i japë atij çaj me lëng butë ose i ngrohtë me ndonjë manave. Larja e menjëhershme pas procedurës nuk është e nevojshme, ju mund ta bëni atë më vonë kur banje fëmijën.
Ka një ndalim mbi fëmijët nën ointments rastyrky gjysmë deri në dy fëmijë. Për fëmijët shumë të vegjël, ata mund të jenë të rrezikshme. Para përdorimit, ne ju rekomandojmë që të studiojmë me kujdes abstrakte. Që të gjithë krem ​​ngrohjes për fëmijët përfshin përbërësit natyral natyrore, ajo duhet të mbahet mend për reagimet e mundshme alergjike.


Përdorimi kujdes të mos tejkalojë dozën dhe të shikojnë si fëmijën. Çfarë krem ​​për të zgjedhur? Ndihmë e mirë për ftohjet melhem "Dr. mami". Kjo do të thotë terapi e përcaktuar ndihmës për sëmundje respiratore akute, dhimbje koke, dhimbje mesi, dhimbje në muskul. Është e rekomanduar për të përdorur atë kur fëmija është tashmë 3 vjet. Në praktikë, disa mjekë pediatër këshillojnë nënat për të aplikuar melhemin për fëmijët e vegjël. Në mënyrë tipike, komente janë pozitive. Përbërja e tij përmban vajra natyrore që mund të shkaktojnë reaksione alergjike trupin e fëmijës (urtikarie nxito ose ndonjë lloj tjetër). "Dr. Mami" duke vepruar lokalisht në lëkurë-irrituese, shkëputur jep efekt dhe antiseptik dhe anti-inflamator.

Përbërësit e tij janë agjentë efektivë të tilla si mente, kamfuri, vaj eukalipt dhe terpentinë, timol, vaj Muscat. Nëse një fëmijë është i ftohtë, ai rinitis ose kongjestion i hundës, vaj duhet të aplikohet në krahët e hundës. Nëse kollë - aplikuar në gjoks dhe qafë. Krem mund të aplikohet deri në tre herë në ditë për tre deri në pesë ditë. Popullarizuara në mesin e prindërve u ngrohja do të thotë "vaj terpentinë" për fëmijët. Ajo është gjithashtu i caktuar shpesh mjekët për bluarje një fëmijë të ftohtë me një kollë dhe një hundë të zihet fryma. Komponent aktiv i drogës - terpentinë çamçakëz (substancë natyrore).

Veprimi i saj është të gjithë të njohur: analgjezik, anti-inflamator, antiseptik. Kur të ftohtë "vaj terpentinë" është aplikuar në zonën e këmbëve bronke dhe të lubrifikuar. Ajo ka një efekt të veçantë ngrohjes, por edhe vëmendjen që hyn në thellësi të lëkurës dhe irrituese receptorët. Ky vaj ndihmë e madhe në qoftë se fëmija vetëm duke treguar shenja të një të ftohtë. Në fazën fillestare të sëmundjes duhet të bëni para se të shkojnë për të rastirki shtrat: një sasi të vogël të produktit të aplikuar në gji (duke anashkaluar zemrën), dhe thembra mbrapa, me zë të ulët dhe butësisht fshij. Pastaj të vënë në një këmishë dhe këmbë - çorape dhe të vënë fëmijën në një batanije. Në mëngjes ai është lehtësim i madh.

Ju duhet ta dini se ky vaj për fëmijët është i kundërindikuar. Kjo veshkave të rënda dhe të mëlçisë, si dhe çdo sëmundje e lëkurës. Përndryshe, në qoftë se nuk ka ndjeshmëri për të terpentinë, ky mjet është i shkëlqyer. Fëmijët janë të lejuar të përdorin atë për dy vjet (në disa përshkrime - tre). Midis mjekëve rreth përdorimit të "terpentinë melhem" mendime kontradiktore: disa nuk e rekomandojmë atë për fëmijët, të tjerët - janë përdorur në mënyrë aktive në praktikën e tij mjekësore, të kënaqur me rezultatet e tyre dhe besoj se kjo neshkidlyvishe shumë të tjerë. Kundërshtarët e drogës tregojnë se lëkura fëmija është shumë i butë, dhe trupi është veçanërisht sensibilitet.

Prandaj, mund të ndodhë djegiet ose komplikime tjera alergjike. Mbështetësit e drogës të bazuar kryesisht në eksperiencën e aplikimit të saj. Para se të filloni për të trajtuar melhemin terpentinë fëmijë, ne ju rekomandojmë që të konsultoheni me mjekun tuaj ose pediatrit. Në qoftë se, në mënyrë të pavarur vendosi që të përpiqen të përdorin atë shërim pronat, Test i parë në një reaksion alergjik (fëmijë të vënë një krem ​​pak më mbrapa e bërryl dhe thith kohë). Vaj i parë fërkim mund të kryhet, i holluar në gjysmë me krem ​​fëmijë. Aplikoni terpentinë melhem shtresë shumë e hollë. Më të sigurt fërkim këmbë fëmijë.

E përdorur gjerësisht të ngrohtë melhemin fëmijën për shputë, sinuseve nofullës dhe krahë hundë të tilla si krem ​​eukalipt "Pulmeks fëmijën", "fëmijën Vitaon". "Baby Pulmeks" në përbërjen e tij përmban disa komponentë: kamfor, eukalipt dhe vaj rozmarinë, balsam peruan. Veprimi karakterizohet si melhem protyzastiynyy, antiseptik, expectorant. Sidomos ndihmon në trajtimin e ftohjet, i shoqëruar nga një kollë dhe kullojnë hundët. Mjet është aplikuar për fëmijë (tre vjet dhe më të vjetër) në zonën bronkial në gjoks dhe mbrapa në mes të xhades blades, pak rubbed në një finale ngritja lart, e mbuluar pastaj me leckë të ngrohtë e thatë.

Ju mund të aplikoni deri në tre herë në ditë. Ky vaj nuk duhet të bjerë në mukoza (në gojë, hundë, sytë). "VIATON Baby" është përdorur për të lyej trupat jo
KY sipërfaqe të lëkurës, por edhe në mukozën e hundës. Krem përbëhet tërësisht nga ekstraktet e bimëve (kamomil, u rrit, trumzë, yarrow, karamele mente, buds pishe, etj), vajra të ndryshme natyrore dhe kamfor. E pra e themeluar në trajtimin e fëmijëve ointments Badger dhe yndyrat ariu, i cili gjithashtu japin trajtim të mirë dhe një efekt të ngrohjes të bazuara. Kjo "borsuchok", "Bear", dhe si. Por, për ata prindër që preferojnë ointments farmaci shtëpi, ne mund të rekomandojë ilaç testuar për shekuj - yndyrë nutryanyy shkrirë (mish derri, mish deleje, patë, etj).

Ajo është përdorur në të njëjtën mënyrë si melhem të listuara, e ndjekur nga fshehje të ngrohtë. LDSveta,