Çaji jeshil është prona e dëmshme të çajit të gjelbër


"Normal" çaj - çaj është e cilësisë së lartë, e cila mirëmbahet si duhet, brewed dhe është përdorur në sasi të vogla. Kjo do të thotë se pronat e dëmshme të çajit të gjelbër nuk janë të mbështetur. Dua të theksoj se deri më sot nuk ka efekte anësore të çajit normale u gjend. Megjithatë, ka disa mite që janë prona të dëmshme është ende atje, edhe pse asgjë nuk konfirmohet. Këtu më poshtë Gabimet më të shpeshta 1. Shumë lloje të çajit të gjelbër të ketë disa lloj ngjyrave dhe flavors që janë mjaft të dëmshme. Gjurmët e këmbëve në filxhan, ne shpesh shohim pas çaj, gjithashtu mbeten në trupin tonë.

Por është e ngjyrat, nuk çaj ... 2. çaj Hot mund të djegur organet e brendshme, e cila mund të çojë në ndryshime të ndryshme fyt, stomakut apo ezofag. Ky efekt i temperaturës së ujit, por nuk çaj. 3. Uji i pastër kur pirja e çajit nuk përdoren gjithmonë, dhe vlimi i saj vret jo vetëm substancat e dëmshme, por edhe të dobishme. Ky argument nuk është absolutisht e vërtetë. 4. çaj brewed duhet vetëm të përdorni fllad që kur filloi 20 minuta oksidimi arbitrar. Kjo është dëshira që njerëzit nuk kanë pirë çaj, të cilat disa orë, le ditë vetëm. 5. Me përdorimin e rregullt të dhëmbëve të çajit të zi të bëhen të verdhë, çaji jeshil gjithashtu shkatërron dhëmb smalt.


Gjithashtu nuk është e vërtetë. 6. çaj brewed fort përmban doza të larta teyinu dhe kafeinë, të cilat mund të çojnë në pagjumësi ose migraines. Në fakt, çaji nuk përmban drogë, përveç kafeinë, të cilat doza jashtëzakonisht të vogla. 7. hypertensive çaji jeshil nuk merr dëshirueshme sepse ajo rrit presionin. Në fakt, e formuar në çaj kafeinë Thanati, caffeine efekt më të butë në enët e gjakut dhe zemrën, më e dobishme dhe jo e dëmshme për pacientët hypertensive. Është vërtetuar se çaji jeshil ul presionin e gjakut me kalimin e kohës, kështu që efektet e saj në trup - pozitive. 8. çaj ndikim i fortë negativ në zemër dhe rrit prodhimin e lëngut të stomakut.

Tanya nuk ndikon negativisht në traktin gastrointestinal, e cila ka qenë e verifikuar eksperimentalisht. Dhe ekzistenca e popujve, traditave që janë rregullisht të pijshëm çaj, duke folur për sigurinë e tij. 9. Çaji jeshil ka veprim zakriplyayuchu dhe prandaj kundërindikuar në njerëzit që vuajnë nga kapsllëk. Prej bimëve që mund të pasojnë urinës, fron kundërta duket. sepse ata janë duke u shtyrë dhe biliare. Për këtë arsye, nga kapsllëk çaji jeshil nuk mund të jetë! Arsyeja nuk është në të. 10. Ju mund të pini çaj në temperaturë të lartë të trupit sepse ajo përmban theophylline, e cila kontribuon rrisë më tej ngrohjes. Theophylline dilates enët e gjakut të zemrës dhe hard drives urinë.

Ky veprim bën atë jo antipyretics shumë efektive. Edhe një herë, se më lart nuk është absolutisht e vërtetë kur vjen puna për të cilësisë çaj, jo mbyllur fort dhe me përdorimin e një ditë në vlerë prej 1-3 gota. Tea nuk do të zhvillohet varësisë, një person të afërt për të gjithmonë lehtë mund të refuzojë, pa ndjenja çdo lomok. Habituation bazohet në përmirësimin e gjendjen e njeriut, i cili rregullisht të pirë çaj. Por kjo është një plus për pronat e saj. Për më tepër çaj brewed përmban më pak kafeinë se kafe. Megjithatë, gratë shtatzëna, njerëzit që vuajnë nga atherosclerosis, ulcerat, pagjumësi, hipertension në të rënda, pacientët me ethe, ne do të këshillojë për të pirë atë pa harruar masën.

Çaj Zi gjithashtu ka këto veti të dëmshme që u jepen atij. Çaj Zi është i dëmshëm më likuid se ngurta, sipas profesor SD Kislyakova, si në teas nekrepkom shumë ujë të nxehtë (jo e dëmeve) dhe kjo nuk duket e dobishme si çaj. Sipas Pohlebkyn, shumica e këtyre paragjykimeve origjinë nga libri Vladimirov, të botuar në shekullin XIX dhe që është shkruar në mënyrë për të parandaluar tregun e Balltikut ruse e çajit, sepse tregu ka zotëruar tashmë tregtarët prusian kafe. Ky libër, pamflet përbëhet nga 36 fletë, të cilat nuk ofrojnë ndonjë dëshmi të çajit të dëmit.

Really rrezikshme çaj me cilësi të ulët që është bërë me shkelje të teknologjisë dhe të mbahen afër substanca toksike, si dhe çaj shpejt dhe lehtë thith palë e substancave që mund të bëjnë atë helmuese. Helmimit si çaj shumë të rrezikshëm sepse diagnoza pengohet. Dëme për shëndetin dhe mund të shkaktojë një shkelje të teknologji pirja. Vlimi i zgjatur, ngrohje ose tretje saldim, ushqyesve janë shkatërruar,
Kjo theksuar alkaloide që kanë efekte të dëmshme për shëndetin. pure masën, pini çaj jeshil - pronat e tij të dëmshme janë mjaft të ekzagjeruara. Ajo më e mirë se sa dëm!

Diana,