Pronat medicinale çaj jeshil


Sipas shumë ekspertëve, çajit të gjelbër në mesin e dhjetë ushqimeve që ndihmojnë për të ruajtur shëndetin në moshën e vjetër. Çaji jeshil, në sajë të përpunimit minimale ruan pothuajse të gjitha vitamina, minerale, duke siguruar një efekt pozitiv në të gjitha organet dhe sistemet e trupit të njeriut. Sot ajo është një nga produktet më të njohura njerëz të çojë një mënyrë jetese të shëndetshme, për të ruajtur cilësinë e jetës, të rrisë qëndrueshmëri të saj. Le të ju dhe unë mbushur një filxhan çaj aromatik, të flasim për shëndetin, jetëgjatësinë, ai jep. Çfarë është çaj jeshil, pronat medicinale e gjethet e saj, pasi ai duhet të jenë të përgatitur siç duhet për të mbajtur të gjithë përbërësit?

Ndoshta ajo ka contraindications? Le të përpiqemi për t'iu përgjigjur këtyre pyetjeve: E dobishme se çaj jeshil? Ka dëshmi bindëse shkencore se provon se kjo pije forcon sistemin imunitar, heq spazma e enëve të gjakut, përmirëson gjumin, heq depresionin, forcon sistemin nervor, dhe në mënyrë të konsiderueshme rrit aktivitet seksual redukton peshë. Nutritionists japonezë gjithashtu besoj se ajo ndihmon pastruar trupin nga rrezatimi, metalet e rënda, radionuclides, është e dobishme për të pirë një kancer parandaluese. Çaj jeshil japoneze, pronat medicinale e lë çaj janë në gjendje për të absorbuar dhe nxjerr stroncium-90.


Kinezët janë në mënyrë aktive duke përdorur vetitë shëruese të çajit të gjelbër. Por përveç normalizimin e trupit, ata gjejnë atë një mjet të paçmuar që ndikon cilësitë shpirtërore. Gjatë ceremonisë çaj shpirti njerëzor bëhet harmoni, sinqeriteti. Njeriu papritmas e gjen një zgjidhje standarde të problemeve, ajo është e qetë dhe e mençur. Dhe nuk është rastësi, si pije me salcë është e stimuluesve të vërtetë të butë që rregullojnë proceset mendore. Me përdorim të rregullt të freskëta, çaj brewed siç duhet rrit ndjeshmërinë e sistemit nervor, rrit normën e reagimit, procesi i të menduarit bëhet më aktiv, i nxitur fokus, rrit veprimtarinë krijuese.

Përveç kësaj për të qenë pije thekshëm i bën njerëzit më rezistente ndaj stresit, përmirëson disponimin, disqet larg mërzinë, depresioni, ajo ndihmon për të pastruar gjakun e toksinave. A nuk e kotë që të dini se njeriu modern shpenzon një kohë të madhe në monitor kompjuteri duhet vetëm për të pirë disa gota të thekshëm salcë pini në ditë. Si te zgjidhni dhe të përgatitur çaj jeshil? Në paketa çaj në mënyrë tipike specifikuar afat - nga një deri tre vjet. Megjithatë, tre produkt dukshëm më inferior për vetitë e saj shëruese dhe shije çaj të freskët.
Pra kur blejnë gjithmonë i kushtoj vëmendje për datën e prodhimit dhe mungesa e shije.

Edhe në qoftë se prodhuesi i çaj paketimit jasemini lule shtoi, Hibiscus, chrysanthemums, copa të frutave, lëvore limoni, lexoni me kujdes paketimin. Ndoshta kjo është vetëm një aromatizues. Ky pushim produkt në raft jashtë për çaj aromatik, të shijshme, mbajti të gjitha vetitë e saj shëruese, ajo duhet të jetë siç duhet të krijoj. Nuk është e lejueshme për një "mënyrë tradicionale ruse të shpërthyer." Kjo është kur një ibrik çaji i madh mbivendosur mjaft e lë çaj, plot me çdo ujë të vluar, brewed për një kohë të gjatë. Pastaj i holluar në një gotë me ujë të nxehtë dhe i dha prysmachuyetsya sheqer. Pra, ne zakonisht pregatitur çajin tradicional të zi.

Kjo sigurisht që është ekonomikisht, por jo të dobishme! Për të pirë shërim shkoi me të vërtetë nevojë për ujë të butë pa papastërtive, odors. Ju duhet të shpojnë juve me ujë të valë një balte pak chaynichek vënë në të 1-2 tbsp. l. Infuser, derdh 100 ml ujë të nxehtë (80-85 C). Çaji jeshil është shumë më e hollë, më të butë e zezë, ujë të valë do të vrasin shije, aromë. Insistojnë ajo duhet të jetë më pak se 3 minuta. Nëse ju lodh pije do të shijojë shumë më i hidhur. Cilësia e produkteve mund të krijoj disa herë. Çdo shije ri-gatim, aroma ndryshojnë, por pronat e shërimit nuk zhduket edhe të zgjeruara.

Vetëm çaj për të pirë vetëm për të saldimit nuk mbeten të mbuluara me ujë. Shtoni sheqer në këtë pije të mrekullueshme, atëherë prishin atë. Nëse ju doni të pini komposto, shumë më mirë për të gatuaj atë me fruta. Një çaj - një çaj! Dhe pastaj, mos ju dëshironi të humbni peshë? Që sheqeri është shumë më e komplikuar. Nëse doni të ndryshme, provoni Sausep çaj jeshil! Kundërindikimet për përdorimin e çajit të gjelbër Kështu, për të gjitha përfitimet e saj, çaji jeshil ka meta e saj. Populli i saj nuk mund të pini tepër të ndjeshëm ndaj kafeinë, sëmundje të veshkave, glaukoma, psychasthenia dhe temperaturë të lartë.

Kundërindikimet pini ulçerë stomakut gjatë përkeqësimit të saj. Gratë shtatzëna, gratë pleqsh nuk duhet të përfshihet në çaj të fortë. Megjithatë, një çift i gota pak brewed pini një ditë nuk do të dëmtojë ata. Gjithashtu, nuk do të përfshihet në çaj të fortë për fëmijët. Ata mund të gatuaj atë mbyllur keq, ajo do të japë trupin e fëmijës me vitamina dhe ushqyesve. Cheers! Svetlana,