Çaji jeshil është e mirë, prona të dobishme


Përfitimet e çaj jeshil shqetësuar mendjet e shumë njerëzve. Dhe të gjithë, sepse ai është kredituar gjerësisht me shumë prona të dobishme. Besohet se ajo shton shëndetin, përmirëson disponimin, energjike dhe gaz, shuan etjen. Pije është bërë kaq popullore se shumë familje preferojnë atë çaj i zi. Ajo është me të vërtetë e dobishme, por në qoftë se ju mund të pini çaj jeshil pa masë? A ka dhe përfitimet e çajit të gjelbër? Shumë pyetje, përgjigjet e të cilat mund të gjenden në botimin "Çaji jeshil është e mirë, pronat e dobishme." Të gjitha përfitimet e çajit të gjelbër ose pothuajse të gjitha ... Çaji jeshil ishte rreth katër mijë shekuj më parë, qysh në periudhën parahistorike.

Së pari ajo është përdorur në praktikën mjekësore kineze. Së pari, ata trajtohen popullin e tyre nga sëmundjet e stomakut, dhe më vonë mësova se dhimbje koke mund të trajtohen dhe të rënda, siç është vërejtur se pi përmirëson rrjedhën e gjakut cerebrale. Jo, sigurisht, vetëm për "përmirësimin e qarkullimit", ata thjesht nuk e di, por supozime me vëzhgimet e shumë pacientëve atje. Çaji jeshil rritur në kohën tonë, shumë, të paktën prona të dobishme. Për të dhënë vetëm konfirmuara faktet mjekësisë zyrtare të cilat qartë shpjegojnë të mirat e çajit të gjelbër për shëndetin. Së pari, ai përmban polyphenol - një kompleks organik që është konsideruar një antioxidant.


Prekje e tij e forcon sistemin imunitar. Përdorimi i çaj pi pengon plakjen e hershme dhe të shpejtë, forcon enët e gjakut, qelizat e pasuruar me oksigjen, largon radikalet e lira. Pronë e bukur, nuk është ajo? Por të gjitha këto cilësi dhe përfitimet e vërteta të trupit mund të sjellin çaj me cilësi të vetëm brewed siç duhet natyrore. Kur një pije çaj dietë është e lejuar në sasi të pakufizuar. Mjekët Moderne rekomandojmë përdorimin e saj për parandalimin e kancerit. Kjo nuk është vetëm në asnjë rast nuk blej pije çaj në shishe plastike. Ai e bën asgjë të mirë, sepse ajo është e përgatitur me preservatives.

Së dyti, në çaj jeshil përmban komponimet phenolic njohur për pronat e tyre zhazhdoutolyayuschemu.
Pra, inkurajoj në mot të nxehtë ndihmon çaj me limon. Së treti, sepse aty teyin çaj, ajo promovon thithjen më mirë i vitaminës C ndihmon të luftuar infeksionet. Nëse ju nuk keni contraindications mjekësore dhe hani çaj jeshil në moderim, ajo rrit rezistencën ndaj sëmundjeve. Së katërti, kafeina në të, cheers, normalizes trurin dhe sistemin nervor rimëkëmbet. Së pesti, çaji jeshil ka aftësinë për të rritur presionin e gjakut, kështu që është e dobishme për të pirë hypotensive.

Së gjashti, me pije të moderuar, ajo rrit oreksin. Shumë nga pronat e dobishme e dyqaneve të çajit të gjelbër dhe për përdorim të jashtëm në kozmetikës në shtëpi. Për shembull, si një maskë për lëkurë. Por çaji jeshil, përfitimi i saj nuk është për të mirën e të gjithëve. Një mjek i këshillon njerëzit që të kufizojnë konsumin e tyre, dhe të tjerët - për të braktisur plotësisht. Cila është arsyeja? Para së gjithash, ky lloj i çajit është e pasur me substanca polyphenolic. Kur injektuar në trupin e njeriut, ata të parandaluar thithjen e hekurit, selen është e rëndësishme për shëndetin, por është e nevojshme për ne për të parandaluar zhvillimin e anemisë.

Mos pini çaj të gjelbër dhe gratë shtatzëna dhe nënat pleqsh, si ndërsa përdorimi i saj i mishit të bardhë ose peshk, e cila përmban një sasi të madhe të hemoglobinës dhe hekurit mund të ndodhë ndarjen hekur, neutralizim, e gëlltitur së bashku me këto produkte. Siç u përmend më lart, përdorimi i çajit të gjelbër në qelizat e trupit rrjedhin radikalet e lira. Por disa prej tyre janë thelbësore për trupin e njeriut dhe shëndetin (p.sh., makrofagjet celularë, të cilat janë projektuar për të mbrojtur nga substancat dhe baktereve të dëmshme), kështu që në këtë rast prona nuk flasin, sepse radikalët janë duke luftuar me çfarë nuk duhet të jenë në trupin tonë.

Njerëzit që vuajnë nga mungesa substancë të quajtur glutathione, e cila është një antioxidant fuqishme e prodhuar nga qelizat tona dhe rregullon balancën e radikaleve të lira, nuk është e rekomanduar për të përdorur çaj jeshil. Dentistët kanë gjithashtu pretendime për pije dhe pronat e saj. Ata besojnë se çaji jeshil nxit pamjen e gurit dhëmbëve dhe pllakë me një nuancë të verdhë, e cila është e vështirë për të eliminuar. Por i çajit të zi nuk mund të thuhet, sepse përdorimi i saj edhe në sasi të mëdha mund të shkaktojë gurë në dhëmbë. Pra kohët e fundit, shumë ekspertë rekomandojnë çaj të përziera të zezë dhe të gjelbër para se të pijshëm.

Cilat janë përfitimet? Kjo është edhe çaji plotësues - çaj të zi, përfitimet e gjelbër e kësaj pini up, cilësi më të keq - më poshtë! Pra, para se të blesh një çaj jeshil, të shqyrtojnë me kujdes përbërjen e tij. Mos i besoni prodhuesit dyshimta, zgjidhni produkt me cilësi! Mbani në mend se gjatë banketit, mjaft e dëshirueshme për të shtuar sheqer, mjaltë më mirë vendin, atëherë ju do të jetë në gjendje për të përmirësuar jo vetëm shijen që e bën çaj jeshil pronat e dobishme e pije do të shumëzuar! Elvira, www. rasteniya-lecarstvennie.ru