Çaji jeshil për humbje peshe - të efektshme


Rreth çaj jeshil dhe tha se shumë prej këtyre historive ai ka ngritur elixirs. E gjithë kjo është, çaji jeshil është një pije unike, një efekt i dobishëm për trupin tonë. Në përdorimin e tij përditshëm përmirësuar shëndetit dhe rritur vitalitetin e trupit. Çaji jeshil mund të zëvendësohet me kalimin e kohës pirë kafe sepse ajo gjithashtu invigorates dhe shton fuqinë. Për më tepër, pije ka efekte të dobishme për sistemet kardiovaskulare, nervor, imunitar dhe muskulare. Por në qoftë se ai mund të ndihmojnë ata që vuajnë nga obeziteti? Kjo çështje ka vendosur kohët e fundit nga shkencëtarët nga Kina. Unë kam konfirmuar se çaji jeshil ka jo vetëm pronat e shumta të mësipërme të dobishme, por edhe ndihmon për të blerë një figurë të pakta.

Nëse doni të mësoni se si për të shpjeguar përse dijetarët kineze çaj jeshil për humbje peshe është efektive, atëherë lexoni këtë artikull. Ajo u gjet se nëse çdo ditë të pini vetëm një filxhan çaj të gjelbër në një vit që ju të humbni peshë £ 4. Kështu që nuk ka nevojë të shter veten në zakonet palestër apo ndryshim stërvitje të hahet ... Këto rezultate vijnë shkencëtarët kinezë pas viteve të hulumtimit. Përveç kësaj, ata pretendojnë, disa varieteteve të çajit të gjelbër të prodhojë rezultate më të prekshme. Për shembull, lë çaj ulunskyy përmban polyphenols, një kimikat që promovon ndarjen e yndyrë. Pirja e dy gota në ditë të kësaj pije në një muaj ju mund të humbni një paund disa!


Sekreti i çajit të gjelbër qëndron në faktin se ajo mund të përshpejtojë metabolizmin dhe metabolizmin normale të funksionimit promovon tretje të mirë, ndarjen në kohë të yndyrë dhe toksina. Është e njohur se glukoza e tepërt është konvertuar në yndyrë. Çaji jeshil rregullon glukozës në gjak, insulinë parandalimin hedhje dhe, prandaj, ul oreksin, zbut sistemin nervor, i cili është i rëndësishëm për humbje peshe. Ka shumë lloje të çajit të gjelbër. Që ato në të vërtetë të promovuar humbje peshe? Për të zgjedhur një çaj efektive hollim, ndiqni këto këshilla: • Kur bleni çaj jeshil, shikoni së pari për ngjyrën e saj.

Ajo mund të jetë e argjendtë-gjelbër, e artë-gjelbër, të errët dhe të lehta ulliri. Kjo do të varet nga klasën e saj: çaj të lehta, më e lartë klasën. Cilësia e lartë e teas kineze të gjelbra, të cilat janë zakonisht fëstëk ngjyrë. Produkt i dëmtuar ka një ngjyrë të shurdhër dhe erën e sanë. • Ki kujdes para çaj lë - ata duhet të mbulohen si grumbull që mbetet edhe pas të gjitha marrëveshjet e çaj. Villi në diell shimmering ngjyrë të artë dhe të argjendtë.
• Është gjithashtu sezon i rëndësishëm dhe fletë koleksion. Nëse kjo është mbledhur në pranverë, ajo ka një shije të ëmbël, dhe në qoftë se veror - se çaji jeshil do të shijojë hidhur pak.

• Pjesa më e madhe çaji i freskët gjelbër - një që është mbledhur këtë vit. Si mund ta di se produkt të vjetër? Gjethet e kësaj çajit janë thyer, dhe paketimin e ju do të vini re një sasi të madhe të mbeturinave dhe kërcell. Në çaj të mirë mbeturinave normë - 5%. • Pas pirja ujë çaji duhet të jetë transparent me një erë të këndshme dhe shije të qetë. Nëse ju keni blerë një produkt me cilësi, infuzion do të jetë i errët në ngjyrë dhe erë të mbytur.

• çaj jeshil mirë mund të brewed përsëri, dhe ajo duhet të jetë tastier se pas gjethet e para. • Zgjedhja e një çaj efektive hollim, shikoni në gjethe. Fshij gishtat majë e çaj në qoftë se ajo do të kthehet në pluhur, të refuzojë për të blerë produkt të tillë.

• Mos përdorni qese çaj të gjelbër për shkak se ka të ngjarë është një sasi të madhe të mbeturinave dhe një pije nuk do të përfitojnë. Dhe mos harroni se çdo gjë është e mirë në moderim. Zgjedhja e një çaj me cilësi të gjelbër, pije jo më shumë se tri kupa të vogla në ditë (një të madhe). Kjo dozë do të përfitojnë trupin tuaj dhe të ju ndihmojë të blerë një figurë të pakta.

Dhe mos peshk ose artificial prerë, personalisht unë të fillojë dhe të bëjë foto, atëherë kishte për të krahasuar! Elvira,