Moisturizing maskë flokët - mjetet juridike popullore


Shumë gra kanë probleme me flokët. Për fat të mirë, tani ka mjete të ndryshme nga të cilat ju mund të përmirësojë në mënyrë të konsiderueshme flokët tuaj. Nëse flokët i ka humbur pamjen, flokët u bë i pajetë dhe e shurdhër, filloi të ndarë në skajet, ishte zbokth i thatë, vijnë për të maskë flokët ndihmës. Ata janë të ndryshme: Salon dhe shtëpi, forcimin dhe rigjeneruese. Në këtë letër, ne e konsiderojnë hidratues maskë e flokëve, mjetet juridike popullore për përgatitjen e tyre. Komponentet dietik përdorur për ta dhe stimulon metabolizmin qelizor të kokës, të forcojë rrënjët dhe për të parandaluar humbjen e flokëve.

Përveç kësaj, një "reanimuvannya" do të kushtojë shumë më lirë se sa të blesh një kozmetike mjekësore dyqan të specializuar. Nëse flokët tuaj të bëhet i brishtë, atëherë ju duhet seriozisht të kujdeset për shëndetin tuaj. Shpesh ky problem ndodh me moshën. Përveç kësaj, ajo mund të jetë për shkak të larjes tepruar, përdorni një tharëse të nxehtë, diellore, luhatjet e temperaturës së ajrit. Sa për restaurimin e flokëve të thatë kërkon kujdes shumë të kujdesshëm, të paktën dy apo tre herë në javë duhet të jetë në terapi shtëpi me maska ​​receta popullore hidratues. Për të arritur efektin më të mirë, ju duhet të alternativ mjete të bëra nga komponentë të ndryshëm.


Njerëzit hidratues flokët shtëpi maskë mund të përgatisë të recetave të mëposhtme. Maska Recipes • Mix 2 tbsp mjaltë, pluhur dhe vaj ulliri 10 kapsula të vitaminës A dhe vitaminë E kapsulë 1, shtoni një vezë e verdhë veze dhe lëng të gjysmë limoni. Aplikoni përzierje dhe të mbyllë përfundojë kokë. Pas 30 minutash, shpëlarje flokët me ujë të ngrohtë të rrjedhshëm me një sasi të vogël të shampo. • Merrni vezë, me kujdes të ndarë bardhë nga verdhë veze dhe lëvizje të penoobraznoho shtetin, dhe pastaj me shumë kujdes të hyjë verdhë veze në shkumë rezulton. Mbani maskë në flokët tuaj për 20-30 minuta. Pastaj të lajë atë pa përdorur ndonjë pastrues.

• Për të bërë të shkëlqejë e flokëve që e thatë, përdorni zgjidhje pije e 2 lugë l. molle musht uthull dhe një litër ujë. • Mix një shekull. lugë vaj ulliri dhe pluhur, majonezë dhe vezë e verdhë veze e një vezë. Aplikoni përzierje në flokët tuaj dhe shpëlaj kokën në gjysmë ore, duke përdorur një shampo të butë. Përgatitja e flokëve trajtim kombëtar maskë me shtimin e pluhur, ulliri ose vaj rodhe. Me maska ​​të reduktuara për të hollë, flokë të dëmtuar ju kthimin e tyre në shëndet. Por edhe në qoftë se ju nuk keni probleme të tilla, maskë do të ndihmojë të shmangur këshilla të kalimit, të mbështesë bilancin lagështi të flokëve tuaj do të stimulojë rritjen dhe rrënjët jap fuqinë e nevojshme.

Mjetet juridike popullore kundër ndarjes mbaron • Përpara larjes kokë, përdorni kompresa të ngrohta. Fshij kokës ngrohur pak rodhe ose ndonjë vaj tjetër perimesh. Shef përfundojë me celofan dhe një peshqir të ngrohtë. Rreth një orë më vonë të lani flokët tuaj, pastaj pije me ujë të hidhur pak me limon. Vaj vegjetal është jashtëzakonisht e dobishme për flokët e thatë - ajo mund të merrni vitamina rrënjët e nevojshme të P dhe E. • Mix verdhë veze veze me një vaj ulliri, pluhur këna, mjaltë dhe raki (të gjithë 1 lugë çaji) dhe të aplikojnë përzierje. • Për të yolks whipped, shtoni një lugë gjelle lëng qepë, vaj vegjetal dhe një lugë çaji mjaltë.

• Nëse thatësi e tepërt e kokës, të bëjë një kompresë të ndonjë krem ​​projektuar për lëkurë të thatë. Është më mirë në qoftë se anëtarët e saj do të përfshijnë vitamina A, D dhe E. jashtë lëvizje fshij krem ​​në lëkurë dhe të larë duke përdorur shampo në 20-30 minuta. • 4. rrënjë lugë rodhe (copëtuar) valoj 0,5 litra ujë për 15 minuta, tendosje. Rub do të thotë rrënjët e flokëve dy apo tre herë në javë për dy muaj. Wash, flokët e thatë nevojë përmes një shampo shumë të butë për flokë të dëmtuar. Ai Do t'i kthejmë dhe për t'u dhënë atyre ushqyesve të nevojshme. Ky mjet duhet të përfshijnë vaj jojoba, lecithin vezë ose lanolinë, avokado, proteina mëndafshi.

Këto Futjet bëjë flokët elastike, njomet ato, të mbrojtur kundër ndikimeve mjedisore negative, shtoni shkëlqejë. Pas të gjitha, një nga problemet kryesore të flokët e thatë është se ata janë shumë të ndjeshme ndaj ndryshimeve të temperaturës, duke humbur kështu multiwa