Hydrating shtëpi fytyrës maskë


Humbja lagështi e tij natyrore, lëkura fillon të moshës më të shpejtë. Duket rezultuar të lirshme dhe të vdekur. E pra, ka shumë produkte kozmetike që mund të blihen në dyqan dhe farmaci. Por çfarë nëse efikasiteti i fondeve që ju nuk janë të sigurt mendoj se ata kishin një natyrore, dhe ju doni të bëni të sigurtë gjendje e lëkurës është përmirësuar sa më shpejt që të jetë e mundur? Kjo mund të bëhet duke përdorur produkte natyrore! Ne do të ju ndihmojë të kapërcyer thatësi e lëkurës tuaj, them atë maskë hydrating për fytyrë shtëpi mund të përdoret për këtë dhe as edhe një! Facials shtëpi hidratues - receta tradicionale 1.

Merrni mollë barabartë shtypte, gjalpë, mjaltë, dhe të verdhat e vezëve, përzierje çdo gjë dhe të aplikoni në fytyrë për një kohë. nuk mbetjet zhytur fshij me një leckë të butë. Është e dëshirueshme që maskë hidratues ishte vënë në fytyrën tuaj para se të shkojnë në shtrat, lëkura është më e mirë zhytur përbërjen e tij. 2. Për të dhënë lëkurës një pamje të shëndetshme do të barabartë numrin e mollë dhe karrota, integruar në një rende gjobë shumë. Ndara atëherë lëng nga tul. Mish aplikoni një maskë për lëkurë dhe mbahen për 20 minuta pastaj pije shumë të dobishme për qumështin e freskët të lëkurës, ju duhet për të lagur një top pambuku me qumësht dhe lehtë fshij fytyrën. 3.


Një ushqim është për maskë të thatë lëkurës bërë nga djathë, mjaltë dhe karrota. Kjo duhet të Mix dhe të aplikoni në fytyrë. 4. Mundohuni bardhë rrahur vezë (të formimit të një shkumë të dendur) të përziera me mjaltë. Pikoj disa pika lëng limoni, një maskë është e dëshirueshme për të mbajtur më gjatë, jo vetëm që ajo të të japë lëkurës një pamje të shëndetshme dhe moisturize atë, dhe bëj shlyerjen e blackheads. 5. domate integruar, shtoni një lugë niseshte dhe gjalpë. Ngroh përbërjen në pjatë në temperaturën e trupit, pastaj të zbatohet mbi ballin, cheeks dhe mjekër. Kjo maskë është e rekomanduar për ata që nuk janë alergjik në domate. Përveç kësaj, lëng domate mund të shkaktojë ndjesi djegie të vogël, përvoja nuk është e nevojshme, do të zhvillohet sa më shpejt të del me të larë maskë.

Shpëlaj me ujë të ftohtë është e dëshirueshme, e mbyllur atëherë poret në fytyrën tuaj. 6. Proparte lakër, ju thjesht mund të derdh ujë të valë dhe të mbajë atë 7 minuta për të zbutur. Me kujdes vendosni fytyrën pa ndikuar zonën rreth syve. Mbani fytyrën tuaj gjethe lakër derisa ajo fitilin poshtë, pastaj përsëri do ta mbajë atë në ujë të valë dhe pastaj të bashkëngjitni në fytyrë. Përsëriteni 2-3 herë, lani me ujë të ftohtë, nuk e fshij e vështirë me një peshqir, çik rroba më të mirë të butë. 7. paste maskë jo vetëm moisturize lëkurën tuaj, por edhe rinovimin atë. Fshij atë mbi hekura, aplikoni në fytyrë dhe të mbuluar me garzë.

Më mirë të gënjesh tërë përbërja mbetur në lëkurë. Mbajeni këtë maskë nuk duhet të kalojë 15 minuta. Lëkura pas procedura do tonizovana, pastruar, të shëndetshme dhe rrezatues në kërkim. Kjo maskë në mesin e kishte parandaluar rrudhat. 8. Një ilaç i thjeshtë është lëng buckthorn detit, e cila është mjaft e një thith leckë garzë ose q-tip dhe të aplikoni në fytyrë.
Face paketë duhet të jetë në lëkurë jo më shumë se 15 minuta, atëherë kjo nuk është larë dhe nuk rubbed dhe pak promakyvat butë, leckë të thatë. Përsëriteni këtë operacion vetëm 20, por një javë nuk është i rekomanduar procedurë të ngjashme më shumë se 3 herë. Dhe mos harroni se çdo shtëpi-maskë, krem, xhel dhe pastrim për të pastër, lëkurë të lagur!

Shpresoj Pyshchalka, www.rasteniya-lecarstvennie. ru