Ftohtë në buzë të trajtuara shpejt si


Ftohtë në buzë apo herpes, dhe është shumë i zakonshëm me njerëz të të gjitha moshave, pavarësisht nëse fëmija është i vjetër. Ftohtë në buzë - një sëmundje virale që karakterizohet nga skuqje të lëkurës me blisters në lëkurë dhe mukozës. Shumica virus transmetohet nga kontakti nga një person të infektuar në një të shëndetshme. Dhe jo domosdoshmërisht në kontakt me të, vetëm të jetë atje, të jetë ajo autobus apo radhë në arkë në dyqan. Transmetimi i virusit mund të ndodhë në bisedë me pështymë. Pasi në trupin e virusit gjen një vend në qendër dhe jetoi aty deri në fund të jetës, herë pas here lënë veten të dini për dobësimin e sistemit imunitar.

Simptomet kryesore të shprehjes së përbashkët të ftohtë mbi buzët e tij është një ndjesi djegie të lëkurës në orët e hershme të sëmundjes, atëherë ka dhimbje dhe vetë blisters. Ndoshta edhe një sëmundje e lehtë të vogël. Pas 5-7 ditësh të kthehet në blisters kores se pas një kohë thahet dhe bie, duke lënë në vendin e pikave të saj rozë të zhduket me kalimin e kohës. Unë mendoj se në qoftë se ju mori të ftohtë në buzë trajtim i shpejtë nuk është e mundur? Gaboj! Chill në buzë mund të trajtohen shpejt. Kjo është subjekt i këtij neni "Ftohtë në buzë:? Sa shpejt shëruar". * Në manifestimet e para të sëmundjes, kur vetëm duke filluar kruarje dhe djegie, por nuk ka shenja të jashtme, të marrë 96% alkool.


Dip një leshi pambuku dhe bashkëngjitni ato në vendin ajo në korrik ku inflamacion të planifikuar. Kjo procedurë është kryer të paktën 5-6 herë në ditë. Koha prypechenymy të ftohtë nuk mund të shfaqet në të gjitha. Gjithashtu herpes kurë shpejt të ndihmojë çaj të fortë të zi. Çaj Brew ndërsa ajo është e nxehtë, do ta fusë në një lugë çaji të çelik inox, do ta mbajë atë atje për disa sekonda për të ngrohtë deri dhe ajo e kishte vënë menjëherë në buzën e sëmurë. Përsëriteni uljen në çaj dhe duke aplikuar lip në dhjetë herë gjatë procedurës. Merrni një pushim për dy orë pa pushim. Kur cik e fletë çaji thatë Kalanchoe lot, shtrydh lëng nga ajo dhe të pastrohen ato të ftohtë në buzë.

Në natën, ne rekomandojmë që ju të kryer këtë procedurë. Merrni një karafil të hudhër, zhvishem atë dhe pres imët. Shtrydh lëng dhe vendin ata thith cik nxituar. Nga lëng mund të djegur, por rikuperimi i shpejtë i Këshillit, të jetë i durueshëm. Pasi që uji të pijshëm nuk është e rekomanduar për të nuk del me të larë lëng hudhër. * Freeze ujë në moulds për akull. Në shenjë e parë e një të ftohtë, të përfundojë atë në një fashë ose një shami dhe të bashkangjitur në cik për 5 minuta, pastaj të bëjë një pushim për 2-3 orë dhe pastaj të përsëritur procedurën. Mjet efektiv për të luftuar e ftohtë të përbashkët në buzë mund të quhet një slurry me sprigs e raspberries.

Prerë degët, lani mirë ato, do të thyer në gjatesite e shkurtër. Degët Rozzhuyte purpur ose bluaj në një blender, zbatohet për zonën e prekur, të mbuluar me garzë dhe të mbajë edhe për 15-20 minuta. Prizhech ka flluska, duke përdorur tretësirë ​​Calendula, e cila është shitur në farmaci dhe të shpërndahet pa një recetë. Thith pambuku leshi alkoolat dhe atë në vendin e formimit të flluska, eci, duke shtyrë atë që të cik 15-20 minuta. Pastaj hiqni yndyrat dhe vendin e saj në çdo anti-vaj, i cili gjendet në shtëpinë tuaj. Ejani dhe buckthorn detit dhe vaj rosehip, dhe pemë çaji. Funny në pamje të parë duket metodë duke përdorur pastë dhëmbësh, por ajo është efektive.

Përhapjen flluska pastë dhëmbësh të ftohtë, le të thatë, e përsëris këtë procedurë disa herë në ditë. * Kur flluska ndihmon zgjidhjen injectable të cyanocobalamin (vitaminës B12). Pushim shtupë pambuku ampulë, furçë të lagur në vitamina, shishe. Mundohuni të mos zgjidhje merr në lëkurën tuaj, pasi ajo është e kuqe dhe mund të pikturoj zonat përreth gojës. Por mos u kufizuar vetëm në trajtimin e jashtëm të ftohtë mbi buzët. Gjatë trajtimit, ne rekomandojmë që ju të merrni infusions dhe decoctions e bimëve që kanë efekte anti-inflamatore. Përgatitja Hypericum ekstrakt. Për të, një lugë gjelle e barishte filxhan krijoj ujë të vluar, le të krijoj për 1:00, pastaj tendosje dhe pini 1/2 filxhan 3-4 herë në ditë. * Dy lugë barishte trumzë derdh 500 ml ujë të vluar, të lënë për 30 minuta, tendosje.

Merrni 1/3 filxhan 30 minuta para ngrënies 3-4 herë në ditë. Ashtu si me çdo trajtimin e sëmundjeve virale infektive, është e rëndësishme për të mbrojtur të tjerët nga infektues të drejta. Mundohuni në kohë