Aplikimi i rrit petals


Rose - një lule shumë popullor në cirk. Zbukuruar me lule e bukur dhe kopsht ëmbël aromë duket shumë e bukur dhe tërheq shikimet admiring. Ndoshta jo në botën e grave indiferentë ndaj këtyre lule mahnitëse. Por nuk nxitojnë për të hedhur ato edhe kur ata janë një podvyali pak. Sepse përdorimi i petals u rrit në seks më të drejtë veçanërisht popullor. Ku petals e aplikueshme të trëndafila? Ne dashuri dekoruar shtëpinë me bouquets, lule pin për veshin, dekoroj flokët e saj u rrit në raste të veçanta. Shumë janë të shumta, por jo të gjithë janë të vetëdijshëm rrit petals.
Përdorimi i tyre gjendet edhe në kozmetikë për bukurinë dhe butësi të lëkurës, si dhe shëndetin dhe të shkëlqejë në flokë.

Por këto lule petals të bukura mund të përdoret për gatim, dehja, gatim pije verë, u rrit me ujë, krem ​​tonik. Kjo dua të them ju sot: Jam me rrit petals të dobishme për përgatitjen e bllokim salcë mbledhë një paketë për një gjysmë kilogram e rrit petals. Përgatitja dhe kile sheqer, një lugë çaji acid limoni. Shpëlaj nën drejtimin petals ujit, rrokullisje në një kullesë, le të thahet. Tani petals vë në një tas smalt ose tigan, pour sheqer, rreth një e katërta e totalit. Shto acid limoni, atëherë le të ulen për disa orë për të bërë lëng.


Ndërsa petals duke pritur për nga ana e tyre për ngrohje të ulët gatuaj shurup me sheqer e mbetur dhe një palë gota ujë të pastër. Kur shurup është pothuajse gati, shtoni ato në petals dhe kuzhinier deri trashet shurup. Gati për të ftohur jam, derdh në kavanoza të pastër. Verë me salcë pije me trëndafila Blej një shishe dyqan natyrore të verës me rrush të kuq dhe një shishe gjysmë litër e sprite. Përgatitja e një filxhan çerek vodka, një gjysmë gotë me raspberries grimcuar. Pastaj të mbledhë dy ca grushte petals bardhë dhe të kuqe u rrit, shpëlarje ato tërësisht, rrokullisje në një kullesë. Mix në një tas të thellë të verës me petals ftoh për një orë.

Pastaj, shtoni vodka, butë, disa kube akulli. Sprite derdh një pije para se të shërbejnë. Wine del shijshme dhe aromatik. Dashuria e tij e gruas. Vetëm mos merrni kryer larg tepër, çdo gjë - ende një pije alkoolike! Kjo verë mund të bëhet në raste të veçanta. Pije është gjithashtu ideale për një mbrëmje me një tuaj të dashur. Dhe deri më sot, sigurisht, do të ishte e përshtatshme për të freskohem, "pupla të pastër." Në këtë rast kemi marrë përsëri u rrit petals. Aplikimi i rrit petals në shtëpinë tuaj e di se pothuajse të gjitha kozmetike. Megjithatë, asnjë të keqe do të mbani mend se si të bëhet kjo.

Kështu, ne e konsiderojmë si të gatuaj kozmetike e rrit petals për bukurinë tonë: Përgatitja dhe përdorimi i ujit u rrit Përgatitja e një litër ujë të ftohtë zier, një filxhan çerek vodka apo alkoolit. Mblidhni 50 g petals u rrit kopsht dhe i vuri në një enë qeramike. Shtoni ujë, pastaj alkool. Dërgo në 02:00, dridhen, tendosje përmes një sitë ose marlechku. Derdh ujin në shishe dhe dyqan në frigorifer. Ujë Pink mund të përdoret për të pastruar lëkurën, shtoni gatuar në krem ​​shtëpi dhe kremra. Krem masazh me krem ​​rrit Përgatitja 4 lugë vaj ulliri dhe lanolinë, një gjysmë litër e ngrohur pak u rrit me ujë, një lugë gjelle e shishe vaj kamfor i naftës u rrit thelbësore dhe 2 lugë vazelinë.

Mix në një lanolinë gotë me vaj ulliri, ngadalë të derdhë ujë u rrit. Pastaj, shtoni, nxitje të vazhdueshme, vazelinë, kamfor, dhe disa pika të naftës u rrit thelbësore. Krem që jashtë, ideal për masazh. Ajo është e përkryer tone, moisturizes, rejuvenates lëkurës, muskujt warms mirë. Tonik me trëndafila lëkurës në një pjatë xhami, vendosni një pjesë të vogël të rrit petals dhe lule livando grusht. Pour përzierje dy gota me ujë të pastër, shtoni një filxhan çerek vodka. Lënë atë për 10 ditë. Mos harroni të shkundur përzierje përditshme. Pastaj butësisht filtruar, hiqni lule. Në të njëjtin vend tretësirë ​​për mbushin grushtat e rrit petals dhe lule livando, dhe pastaj të lënë atë për 10 ditë.

A procedurën e mëposhtme për herë të tretë. Atëherë tonik juaj është gati. Ky mjet është tonet e madhe lëkurë të lodhur, freskon dhe moisturizes atë. Nëse shtoni një lugë çaji tonik natyral të uthull molle, ju merrni një locion të madh për fytyrë. Sigurisht, përdorimi i rose petals këto mjete nuk është e kufizuar. Ju mund të them shumë më tepër në lidhje me pronat e dobishme e kësaj lule të mrekullueshme. Por deri provoni këto receta të thjeshta që unë të përgatitura për ju. Të jetë i shëndetshëm, i bukur dhe i lumtur! Svetlana,