Përdorimi i mjaltit në mjekësi


Honey - një ushqim të veçantë diete dhe terapeutik që është prodhuar nga bletët nga nektar të bimëve lulëzuar. Kjo është 100% absorbohet nga trupi i njeriut, shije të ëmbël dhe jashtëzakonisht e dobishme. Ajo përbëhet nga shumë ushqyesve, duke e bërë përdorimin e mjaltit në mjekësi është shumë popullor. Pra, unë sugjeroj që ju të konsideroni disa receta e mjekësisë tradicionale nga mjaltë për të ndihmuar të heqin qafe e Sëmundjet e ndryshme. Kollë. Mix së bashku 1 tbsp. l. mjaltë të lëngshme, gjalpë, kulpër lëng. Shtoni 1 tbsp. l. alkool. Merrni trajtim me lugë çaji mjaltë kollë gjatë gjithë ditës.

Lahen poshtë qumësht të ngrohtë mjekësi. Në prostatitis. Për të përdorur aloe për prostatës brenda 5 ditëve nga uji Aloe 3-5 vjet. Pastaj pres një gjysmë kilogram gjethet e saj dhe shtoni gjysmë kilogram mjaltë të freskët të lëngshme. Të gjitha përzierje mirë dhe pour në gjysmë litër përzierje e fortifikuar të verës së kuqe. Të gjitha të llokoçis përsëri. Insistojnë javë në frigorifer, pastaj tendosje. Ju duhet të pini këtë mjet lugë çaji 3 herë në ditë. Për të rritur hemoglobinë. Gjysma një gotë e nenexhik derdh një gjysmë litër ujë të vluar dhe të lënë për 15 minuta. Pastaj fshij 1 lugë gjelle veç e veç. l. mjaltë, mish pule të freskët 3 yolks vezë të papërpunuara dhe disa gjethe të vogla copëtuar e aloe.


Kjo përzierje, shtoni nenexhik ekstrakt dhe përzierje, ruajtur atë në frigorifer në një kavanoz qelqi të mbyllura fort. Mjaltë trajtim hemoglobinë të ulët vazhdojnë zgjati një lugë gjelle disa herë në ditë. Me sëmundje të zemrës. Mjekësisë tradicionale sugjeron përdorimin e mjaltë lules me të gjitha sëmundjeve të zemrës. Përhapjen 2 tbsp të. l. në porcelani ose tas qelqi, shtoni 40 pika valokordin, Corvalol ose 15 pika Validol. Rezultuar fshij mjekësi në zemër. Nëse jeni duke kërkuar për mjetet juridike popullore për forcimin e muskujve të zemrës, pastaj grij filxhan të thata kajsi, rrush, arra dhe nucleoli 2 limon.

Në masë rezulton e shtuar lëngshme mjaltë lule qelqi dhe përzierje mirë. Merrni 2 tbsp. l. mëngjes dhe para gjumit. Venat me variçe. Lidhu hekura gotë të freskët të rinj hudhër dhe likuid mjaltë dhe të lënë për një javë në frigorifer. Merrni një lugë gjelle 40 minuta para ngrënies, 3 herë në ditë. Trajtimi i venat variçe mjaltë mbajnë për 2 muaj. Me dhimbje në nyje dhe muskuj. Në zonën e prekur, aplikoni një shtresë e hollë e mjaltë. Në krye të vënë një copë plastike dhe fashë të sigurt. Compress lënë më të mirë brenda natës. Trajtim Mjaltë e dhimbje të nyjeve dhe muskujt forcuar ngjesh shtimin e rrepkë integruar ose rrikë.

Nga gurët në veshka. Një kilogram i tërshërë papërpunuar derdh 5 litra ujë dhe ziej rreth ngrohjes ulët deri vykypyt rreth një litër lëng. Për të kuptuar se kur të ndodhë para gatimit tenxhere për të bërë një shenjë. 5 minuta para përfundimit të gatimit shtoni hips copëtuar qelqi. Pastaj tendosje, e ftohtë dhe të shtoni në supë sa më shumë mjaltë dhe një filxhan çerek e lëng 3 - vjeçare aloe. Më vete gatuaj 3 litra hirrë. Për këtë ngrohjes kos në një banjë me ujë. Djathë rezultuar, hiqni dhe të përdorni serum. Për të hequr qafe e gurëve në veshka pas çdo vakt, në mënyrë rigoroze 10 minuta, të marrë një filxhan supë, e ndjekur nga sa më shumë hirrë.

Kursi i trajtimit - dy javë. Pas një muaj e trajtimit mund të përsëritet. Nga presioni. Metodat tradicionale të trajtimit të rritur presionin gjithashtu përfshijnë përdorimin e mjaltit. Mix it në proporcione të barabarta me lëngje të freskëta të karrota, panxhar dhe radishes. Merrni një përzierje e 1 tbsp. l. tri herë në ditë për disa muaj, duke mbajtur frigorifer për më shumë se një ditë. Pastaj bëni një mjekim të ri. Ftohjet dhe gripi. Kur simptomat e gripit, kombinuar sasi të barabartë të hudhër integruar mjaltë natyrore. Hani para se të shkojnë në shtrat lugë gjelle e përzierje, duke pirë qumësht të ngrohtë. Ftohjet dhe gripit, përzierje 1 tbsp.

l. mjaltë natyrore të lëngshme, grimcuar u rrit hips, manaferrat, rrush pa fara dhe butë. Përzierje derdh ujë të valë dhe të lënë për 15 minuta. Merrni atë para ngrënies 3-4 herë në ditë. Gjithashtu, mos harroni të pini çaj me limon dhe dhimbje mjaltit në g
Orly.
Më shumë Avicena besonte se në qoftë se mëngjes për të ngrënë fruta shegë të freskët, ditë hani ushqim qepë kalitur me bujari, dhe para se të shkojnë në shtrat - mjaltë, gjaku i njeriut është i pastër. Në pije të lashta të Greqisë ajo ndjeu qetësues agjent nervor sistemit. Ata e morën natën me çrregullime të gjumit dhe pagjumësi. Përdorni ju dhe për trajtim mjekësor. Ky produkt natyral i gjallë do të sjellë të keqe, vetëm mirë.

Vetëm tani si duhet të ndiqni përmasat e barnave përgatitur.
Cheers! Svetlana,