Aplikimi dhe liquorice qëllimi


Në mjekësinë e lashtë Lindja jamball ishte një prej bimëve më të vlefshme. Mjekët në Kinë dhe Tibet pohoi se e ëmbël rejuvenates trupit, heq produktet toksike dhe promovon jetëgjatësi. Materiale medicinale para janë tharë rrënjë jamball dhe shoots e saj nëntokësore. Sipas të Avicenës, trajtojnë ndonjë sëmundje të lëkurës nuk mund të jetë efektive nëse pacienti nuk ka marrë një ditë brenda një copë të vogël likuricias freskëta. Aplikimi dhe qëllimi liquorice gjerë dhe të ndryshme. Si para, dhe koha jonë ëmbël përdoret për të rritur fuqinë per trajtimin e semundjeve alergjike në tumore të ndryshme.

Gjithashtu, përdorni rrënjë jamball si një expectorant, lehtësues. Ne praktike mjekësore, droga e rrënjës jamball përshkruar si një agjent anti-inflamator, anti-alergjike dhe antibiotik.
Rrënjë infuzion i kësaj bime shquar përmirëson gjakut shumë efektive në leukimi, privon trupin nga viruset dhe kërpudhave, streptokokeve dhe staphylococci. Rrënjë jamball është e rekomanduar për të marrë në inflamacion të traktit respirator, ulcerat gastrike dhe hemorroide. Si hulumtimit të kohëve të fundit, përgatitjet nga rrënja e Glycyrrhiza glabra kanë aktivitet shumëpalësh biologjik. Qëllimi dhe përdorimi i drogave të treguar për të trajtuar në mënyrë efektive astmës te fëmijët.


Në praktikë gjinekologjike zierje e rrënjë jamball përshkruar si një agjent anti-inflamator në sëmundjet e organeve riprodhuese femra, dhe në toksikoz kulm. Kjo përfundon konsiderohet indikacione për përdorimin e rrënjë jamball dhe të vazhdojë në përdorimin e saj në trajtim. Përdorimi i zierje e rrënjë jamball. Një lugë çaji grimcuar rrënjë derdh një gotë me ujë të valë. Replace banjot e ujit dhe Tomita gjysmë ore në një enë të mbyllur. Pastaj tendosje dhe cool. Merrni një lugë gjelle e supë 3-4 herë gjatë ditës. Përdorimi i tretësirë ​​të likuricias. Lugë çaji imët copëtuar rrënjë jamball tharë derdh një gotë vodka dhe për të hequr një vend të errët për 10 ditë.

Çdo infuzion ditë tronditur. Pastaj tendosje atë dhe për të marrë 30 pika në një lugë gjelle ujë të valë 3 herë në ditë. Përdorimi i rrënjë jamball ekstrakt. Bimëve copëtuar finely rrënjë të freskëta derdh 0,25% - amoniak saj. Insistojnë për të marrë të trashë, në masë kafe me një ëmbël, shije cloying. Përdorimi i shurupit jamballit. Një lugë çaji rrënjë jamball ekstrakt, përzierje një filxhan e gjysmë e shurup sheqeri, shtoni shurup 15 pika të alkoolit. Merrni për kollitet një lugë çaji 4-5 herë në ditë. Mbani në mend se përdorimi afatgjatë i rrënjë jamball nuk është e dëshirueshme sepse ajo mund të çojë në edemë!

Nëse ju doni të trajtoni ata fëmijë, ju duhet të dini se fëmijët e përshkruar shurup Liquorice vetëm 12 vjeç! Përgatitja liquorice. Tani, në fillim të verës, është koha për të filluar gërmimin rrënjët dhe rhizomes e uzinës. Kushtoj vëmendje në të njëjtën kohë që ata ishin të shëndetshme dhe të lehta të verdhë nga ana e tij. Si rrënjët e papërpunuar dhe të rafinuar bimore të thatë në ajër të hapur, nën një kulm, duke mbuluar ato me gazë apo pëlhurë të tjera të lehtë breathable. Rrënjët thata nuk duhet të bëj dhe të thyer në duart e tij. Dyqan rrënjë jamball të thata në një qese prej liri, në një vend të thatë dhe të errët. Kujdesuni për shëndetin tuaj, të përgatitur ilaçe nga rrënjët jamball dhe minerale të tjera dhe bimët medicinale, dhe ju do të jetë gjithmonë i shëndetshëm!

Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!