Dush Soothing - Grass


Banjot bimor janë përdorur për shekuj si një qetësues të mirë. Miratimi i këtyre banjave rrit tonin e trupit, forcimin e sistemit nervor, flokët dhe efekte të dobishme në lëkurë. Dush qetësues me healers bimor rekomanduara në sëmundje të ndryshme. Kjo është për shkak të faktit se pranimi i banjave të tilla normalizes e qarkullimit të gjakut, aktivizon veshkat dhe muskujt e frymëmarrjes. Përveç kësaj, banjo poret e hapur dhe pastruar, duke e lënë lëkurën fillon për të kryer plotësisht funksionet e tyre të frymëmarrjes dhe nxjerrës. Kështu trupi nëpërmjet lëkurës thekshëm ushqyes dhe shërimin e substancave që gjenden në bimeve.

Përfundimisht, pasi personi banje ndjehet i freskët dhe ton deri, trupi i tij i qetë. Në këtë artikull, ne redaktuar faqe do të ju tregojë për banjot qetësues, bimeve të përdorura për gatim. Dhe ju mund të zgjidhni që herbs për dush qetësues ju thjesht të përgatitur apo blej farmaci fitootdele. Para se të marrë dush bimor duhet të jenë tërësisht të larë dush me shkumë sapuni shtupë. Dhe, ndërsa duke marrë një dush së pari pak minuta ju vetëm mund të qëndrojnë poshtë në heshtje, pastaj i lagësht kokë pomassyrovav atë. Ju gjithashtu mund të bëjë nyjeve masazh dhe duart.


Bimor dush qetësues: • Nëse problemet me sistemin nervor (pagjumësi, nervozizëm, overstimulation) duhet të marrë një dush me tarifat e mëposhtme: rrënjët calamus përmbyt - 100 g, sanëz Mjekësore - 150 g fara luledielli razmyakshey - 50g gjithë komponentëve përzierje me njëri-tjetrin dhe të krijoj me 2 litra ujë të valë. Vihet në një zjarr të ngadaltë dhe kuzhinier për 10 minuta, pastaj të lënë për gjysmë ore, tendosje. Në shtypur temperatura e ujit dush nga 37 C, i hedh lëng mishi gatuar dhe përzierje. Zhytem në banjë për 10 minuta, pastaj me kujdes vytritsya peshqir të thatë dhe butësisht masazh lëkurën tuaj.

Pas larjes është e nevojshme për të siguruar paqe për 40 minuta. Për ta bërë këtë, shtrihem dhe të dëgjoni muzikë të qetë. Kursi i banjot trajtimit - 15-20 pritjet në ditë. • Në të njëjtën situatë, ju mund të marrë dush të pjesshëm ose të plotë duke përdorur vetëm rrënjë calamus. Për të marrë dush të plotë duhet të marrë 250 g rrënjë calamus për pjesshme - 125 g gatuar papërpunuara derdh një litër ujë të ftohtë, vlim për gjysmë ore në ngrohje të ulët, i ftohtë dhe tendosje. Në një banjë të mbushur me temperaturën e ujit 36-37 C derdh lëngun e mishit, llokoçis përmbajtjen tërësisht banja. Merrni trajtimit të ujit për 45 minuta, e ndjekur nga një dush dhe të fshijë të thatë me një peshqir.

• kopër aromatik është një preferuar për shumë erëza aromatike.
Por shumica e njerëzve nuk e kuptojnë se ky legen i gjelbër mrekullisht qetësues në trup. Kjo është e vërtetë kjo do të kërkonte një numër të madh të kopër - 1 kg. Për të përgatitur shpëlarje dush kopër, derdh 5 litra ujë të vluar, të lënë për gjysmë ore, tendosje, pastaj derdh në një banjë të mbushur. Procedura Bath zgjat 30 minuta. Megjithatë, ajo është e kundërindikuar për njerëzit me probleme të sistemit kardiovaskular. • Një efekt të mirë qetësues në trupin e njeriut ka një të ashtuquajtur banjë më 6 maj. Përbërësit: Tufë lulesh livando Greqisht - 100 g gjethe Melissa medicinale - 100 g, karamele mente lë - 100 g tufë lulesh rozmarinë - 100g, e kamufluar Konusa trumzë - 100 g urtë medicinale lë - 100 g

Të gjitha komponentët përzihen me njëri-tjetrin dhe të mbushur me 3 litra ujë të zier, për një çerek ore. Pastaj tendosje infuzion. Zgjidhja derdh në një banjë të mbushur me temperatura e ujit 30 C. banjë duhet të marrë 10-20 minuta. Pastaj me kujdes fshij thatë me një peshqir dhe pjesa tjetër për gjysmë ore. Numri i procedurave për trajtim - 6-8. • Banjo me këtë koleksion është prona e bukur dhe relaksuese protivodepressivnymi. Përgatitja për të, lë Rutka farmaci - 50 g mallow lë pyll - 50 g tufë lulesh rrëshqanorët trumzë - 250. Herbs përzierje dhe të mbushur me 2 litra ujë të valë.

Insistojnë 15 minuta, tendosje. Infuzion derdh në vaskë me temperatura e ujit të 36 C. Kohëzgjatja e pranimit - 10 minuta. Atëherë ju keni nevojë për të fshirë të thatë me një peshqir dhe jepni trupin tuaj një pushim në shtrat për gjysmë ore. Kursi i trajtimit - 15-20 procedurat. • dush Next normalizes presionin e lartë të gjakut dhe efekt qetësues në trup. Merrni 50 gram lule të thata kënetë barit, 50 gram hop, 200 gram hala pishe dhe lë 5 lugë murriz. Të gjitha komponentët pres dhe përzierje së bashku. Pastaj krijoj litra 7 ujë të vluar dhe kuzhinier për 10 minuta dhe të lënë për gjysmë ore.

Pastaj tendosje. Përgatitur pour në supë të mbushur me një dush të ngrohtë. Merrni një dush për 15-20 minuta. Pastaj pije në dush dhe tërësisht vytritsya peshqir. Numri i procedurave për trajtimin e - 15. Pas çdo procedurë që ju duhet të jepni trupin tuaj një pushim në shtrat për 30-40 minuta. Ditë mund të marrë vetëm një banjo. Regjim rekomanduar nga banjot - një ditë. Vini re se banjot e mësipërme mund të ketë contraindications për shkak të përbërjes kimike të bimëve, kështu që para se të marrë ato duhet të vizitoni mjekun dhe të konsultohet me të për të gjetur se cilat barëra janë të kundërindikuar në sëmundje tuaj.

Nuk duhet të jetë e vendosur në një banjë me ujë jo më shumë se 15-20 minuta. Kur këto "kërkesa", ju duhet të keni një ndjenjë të mirë. Merrni një dush qetësues bimor në mënyrë që të gjeni harmoninë jo vetëm me veten e tyre, por edhe me një mjedis të vështira. Të jetë mirë, nuk do të ketë të sëmurë! Dantellë franceze Hanyeva,