Pickling trangujve pa uthull për dimër


Në gusht vjen kohë për canning trangujve. Megjithatë, ajo merr e tërë shtator. Njerëzit e këtij recetë shpikur meze të lehtë në masë të dashur me vodka. Ka receta mjaft ekzotike - çdo gjë mund të dalë me njerëzit tanë. Por kjo është e kuptueshme, sepse ata zgjuarsia dhe urtësia - nuk e marrin! Megjithatë, pavarësisht gjithë ekzotike, ata janë të gatshme në dispozicion për përdorim. Sot në mënyrë të përgatiten për dimër turshi trangujve të konservuar pa uthull. Pyetni se si të trangujve kripë pa uthull për dimër? Është shumë e thjeshtë, ju ofrojmë disa receta të pazakonta. Trangujve me currants Për të përgatitur një shishe tre-litër, të marrë 40 gram llambë qepë dhe fara kopër të thata, fara 4 karafil të hudhër, një copë e rrënjë rrikë, 2 Lavrushka pak bizele piper i zi dhe rrush pa fara e kuqe 0,5 £.

Feta qepë, majdanoz, rrikë dhe rrush pa fara vë në pjesën e poshtme të kavanoza. Pastaj dele kastravecat dhe derdh të valë kripur, gatuar në shkallën prej 60 gram kripë për çdo 1 litër ujë. Prosterylyzuyte zier kavanoza dhe mbyllni kapakun. Lëng i konservuar domate Të marrë 3 £ e kastravecat, 2 litra lëng domate, kopër 70 g, 100 g kripë, 4 karafil të hudhër, rrikë lë 50 gram dhe piper, 3 Lavrushka, një copë e piper të kuq të nxehtë. Në bimeve fund rënie dhe erëza, dhe trangujve të lartë dele. Derdh të gjitha të nxehtë lëng kripur domate, zier ngushtë kapak dhe sterilizuar. "Lemon" trangujve Në shkallën prej tre-litër jar përgatit 30 gram qepë dhe kopër me fara, 3 karafil të hudhër, një pjesë të vogël të rrënjë rrikë, 2 Lavrushka dhe një pak bizele piper i zi.


Fetë qepë dhe barëra me erëza dhe rënie në pjesën e poshtme të bankave të vënë trangujve në krye. Kjo pour shëllirë nxehtë që gatuaj për çdo litër ujë - 20 g sheqer, 60 gram kripë dhe lëng të gjysmë limoni. Prosterylyzuyte Banka. Trangujve me vodka Kjo recetë zasolyuvalnyy trangujve pa uthull dhe piper. Merrni trangujve të vogla, qershi dhe rrush pa fara gjethe, rrënjë rrikë, cadra kopër. Trangujve parboiled dhe pastaj të vënë disa sekonda në ujë akull. Kjo do t'i bëjë ata të freskët. Lë, rrikë dhe rënie kopër në pjesën e poshtme të bankave, dhe pastaj të vënë trangujve. Përgatitja e shëllirë në shkallën prej një litër ujë - 60 gram kripë dhe 50 ml me cilësi të lartë forcën vodka e 40 °.

Për canning mund të marrë një vodka të thjeshtë, duke gjetur të bëjë asgjë! Pour shëllirë dhe prosterylyzuyte bankat. Pas disa ditë ju mund të përpiquni. E pra, koha për të bela trangujve pa uthull për dimër? Alexander,