Pickling receta për dimër kriposje për dimër


Salt ka qenë gjithmonë e konsideruar si një ruajtës i shkëlqyer, sepse ajo efekt dëmtues mbi bakteret e ndryshme dhe ndikimet e këqija shije e produktit. Prandaj, që nga kohët e lashta, ajo është përdorur për të gjitha llojet e ruajtjes. Sot, çdo grua është duke u përpjekur të aksioneve deri në blooms verore që më parë të dimrit të papritur surpriza e tij shtëpiake papritura. Dhe përveç kësaj, ajo grua nuk do të kapin mundësinë për të nxjerr për miqtë e saj misterioze ruajtjes enët. Në faqen tonë të internetit, ne ju ofrojmë interesante pazakontë për kriposje dimrit, pickling receta për turshi dyqan dimrit. Në qoftë se ju përdorni ato, ata mund të ju ndihmojë të ndjehen si një mbretëreshë para mysafirët tuaj ulur në një banket në tryezë kokë!

Hudhër turshi me gjemba Ushqimi: Hudhër - 0,5 kg. gjemba - 0,5 kg. gjirin e lë - 6 copa. piper - 6 bizele. kripë - 2 orë l.. verë uthull - 1,5 c. Kopra - 2 rrjedh. Hudhra është e ndarë në feta, të larë. Në fund të bankave të konkludojmë erëza, top, hudhër të përziera me gjemba. Enët Mbuluar me një kapak dhe të përkthehet në një vend të freskët. Dy javë më vonë, marinadë mund të sjellë në tryezë. Qepë turshi me gjemba Nevojshme: onions - 0,5 kg. gjemba - 0,5 kg. gjirin e lë - 5. piper - 5 arra. kripë - 2 orë l.. verë uthull - 1,5 c. Kopra - 2 rrjedh. Kur të blesh onions, zgjidhni një shumëllojshmëri të llamba të vogla.


Pastër atë nga lëvore, të larë. Banka le poshtë piper, dafinë, kripë dhe kopër. Pastaj shtresa të alternuara, e vënë onions dhe gjemba. Mbuluar Banka. Temperatura e dhomës, e cila pret marinadë duhet të jetë 10-15 gram. C. Pas 15 ditësh të gatshme. Kur shërbejnë, garniturë me fletë gji dhe buds karafil. Purslane turshi Përbërësit: purslane - 300 gr. gjirin e lë - 3 copë. piper - 6 bizele hudhër - 3 karafil Salt -. 1 tsp l. uthull esenca (2%) purslane duhet të mblidhen ndërsa ai gjeth e tij të rinj dhe fleksibël. Grass shpëlarje nën ujë të rrjedhshëm, pastaj prerë në copa 7-8 cm të gjata.

Pas prerjes ulët atë, përmes kullesë në ujë të vluar për 5 minuta. Duke tërhequr mënjanë në gotë me ujë. Merrni një institucion bankare gjysmë-litra në pjesën e poshtme të të gjithë përbërësve, dhe nevojën për të pres hudhër. Shtroj purslane dhe uthull mbushur në krye. Pas kalimit disa javë, ju mund të përpiquni kur gati - përdorin për ushqim. Erëza mahnitëse për enët e mishit! Rrush turshi Përgatitja hardhi - 1 kg. ujit - 600 gram. Sheqer - 170 gr. uthull (6%) - 250 gr. Kanellë - 1/3 e h l.. allspice -. 1/3 e orëve l. Karafil - 4 copë.

anise - 4 copë. (Ose 1/3 e h. L.) shëllirë është përgatitur një ditë më parë. Në një tigan pour sheqer, kripë, ujë dhe vlim për 15 minuta. Në fund të ulcerës shtoni erëza dhe uthull. Mbani dritat në një tjetër 15-20 minuta, duke e mbajtur t 90-95 oz. C. Sigurohuni që uji nuk është i vluar i lulëzuar, sepse do të zhduket aroma e erëza dhe acid acetik. Ditën tjetër përsëri nxehtë në t 90-95 oz. C. ftohtë, kullimin. Rrushi duhet të marrin pastrua nga manaferrat papjekur dhe të dëmtuara. Lahen në ujë të ftohtë, pastaj të thatë dhe të palosur në një gotë për konservim. Pour shëllirë përgatitur dhe mbylljen në mënyrë të vendosur kapakun vënë në 5-6 ditë në një dhomë të ftohtë.

Duket e mrekullueshme në një pjatë, sasi e vogël me shegë nëse kokrra.
Fiston kripur
Ne kemi nevojë për: kungull - 1 kg. kopër - 1 bandë e selino - 3 sprigs rrikë - 3 fletë Hudhër - 3 karafil piper i kuq (hidhur) - 1 pc.
Për shëllirë: një litër të ujit, 50 oz. kripë. Blej kungull të gjelbër me ngjyrë të bardhë ose të verdhë dhe një diametër prej 7,8 cm. Piqeni shëllirë paraprakisht sepse ne kemi nevojë të ftohtë. Frutat me kujdes larë, prerë kërcell atyre. Në kavanoza sterilizuar vendos piper, hudhër dhe gjelbër të tretë. Kati fort rafte kungull, duke plotësuar boshllëkun ndërmjet tyre mbeti pjesë e bimëve dhe erëza.

Hidh shëllirë, dhe të harrojmë rreth tyre për 4-5 orë dhe le të paraqiten. Pastaj thahet lëngun - vlim atë, dhe ostudyvshy përsëri derdh bankat. Kati vë eshtrat e zarzavate dhe erëza. Mbylle dhe dyqan në frigorifer apo në bodrum. Feeding në tryezë, mos harroni të dekoroj me herbs copëtuar dhe unaza qepë.

Limon turshi
Përbërësit: limon - 10 copë. Uji - 6. kripë - 1.5 c. Përgatitja e një shëllirë koncentruar nga veza lundrues. Nëse ajo mbytet - shtoni më shumë kripë. Në banka, pas sterilizimit, vë me kujdes larë limon. Hidh marinadë nxehtë dhe 10 minuta të shtrënguar.

Feta thinly, është një dekoratë i domosdoshëm për enët peshk, veçanërisht i pjekur në skarë.

Zasolka e gjelbër
Prosterilizuyte bankave të vogla - 0,5 l, 0,250 l, Dhe lëri ata të thahet.. Çdo, bimëve të freskëta (basil, majdanoz, selino, kopër) shpëlarje tërësisht. Thatë dhe pres imët. Në një përzierje të lirë tas me kripë trashë (20 oz. Per 100 g. Gjelbër), dhe pastaj shpejt të mbushur kavanoza për të njëjtat edges para fort utrambovyvaya ta. Top sasi e vogël me kripë dhe mbyllni kapakun dhe do të forcojë. Sipas rregullave, le të shkojë lëng të gjelbër. Mbani ftohtë në t 0 g. C. A pjatë nuk SOLITE, shtoni atë në qoftë se zarzavate tuaja dhe të bien në gjumë në fund të gatimit.

Në këtë mënyrë, turshi dhe herbs mund të veçanta dhe akuza të ndryshme.
Duke përdorur recetat e mia për të dimrit për copat e tij të ndjehen të lirë për të përfshirë ata në Melmesat, ato japin shije dhe aroma. Për të nuk shpërtheu dhe konservimi nuk skysalo sterilizuar tërësisht kavanoza dhe kapak. Good luck në përpjekjet tuaja! Bakinka,