Do të thotë ilaç bimor për rritjen e flokëve


Beautiful flokët me shkëlqim - një dekoratë person fizik, një dhuratë e natyrës. Flokët ynë formon e jashtme, duke krijuar imazhin dhe madje ndikojnë në karakter. Kjo është arsyeja pse kur kreu i flokëve thins, përkeqësimi i paraqitjes është perceptuar nga disa si një fatkeqësi. Që nga shumë gra flokët e gjatë të trasha janë konsideruar standardin e bukurisë, vallë të gjithë mjetet kërkojnë ata të rriten më shpejt. Megjithatë, kjo nuk është gjithmonë e mundur. Rritja e ngadaltë e flokëve mund të jetë sëmundje të ndryshme, çrregullime hormonale, mangësi vitaminë, stresi, moti, mjedisi dhe shumë faktorë të tjerë. Por në qoftë se shëndeti është e mirë dhe nuk ka nevojë për të shkuar në trichologist pritjes për të përballuar me problemin e ndihmë e madhe mjekësisë bimore: Phyto - Maskë me Lemon Ju do të duhet lëkurë integruar e limon.

Pra, të pastër dhe të gatuaj zhvishem 4 limoni në një litër ujë për 15 minuta. I ftohtë, flokët e lagur me supë limoni. Gjithashtu fshij atë në lëkurë e kokës një herë në javë. Supë stimulon rritjen e flokëve, duke i bërë ata të shëndetshëm dhe me shkëlqim. Maskë onions flokët me mjaltë Rub freskët integruar madhësi të mesme qepë, shtoni një lugë qull me miell misri mjaltë të lëngshme natyrore. Nëse kjo zahus, shkrihet atë në një banjë me ujë. Përzierje Rub në flokë rrënjët pastër, vihet në një 40 minutësh dush kapak. Pastaj pije flokët me ujë të ngrohtë të pastër. Locion me hithër për flokët Hidh 1 lugë gjelle në orë. l.


lë hithër ujë të zier. Pastaj filtruar dhe fshij disa herë në javë në lëkurë e kokës. Maskë flokët me murrizat Shtrydh lëng nga një llambë. Më vete të përgatisë një zierje e murrizat: Hidh 1 tbsp. l. rrënjët grimcuar e kupës rodhe ujë të valë dhe kuzhinier për 15 minuta rreth ngrohjes ulët. Pastaj ndërrime lëng qepë, supë tendosura dhe 1 tbsp. l. raki. Të gjitha përzierje tërësisht dhe çdo ditë fshij në lëkurë e kokës. Maskë lënë për një orë, pastaj pije flokët mirë. Procedura bëni gjithë javës. Maskë flokët me vaj rodhe dhe i gëzueshëm 20 kapsula e vitaminës "festës" (në dispozicion në barnatore) në një tas qelqi ngjeshje, shtoni 1 tbsp.

l. vaj rodhe dhe vaj sa më shumë liri. Të gjitha përzierje me kujdes dhe fshij në zgjidhjen e festës së naftës në lëkurë e kokës. Vihet në një dush kapak dhe flokët përfundojë me një peshqir. Një orë më vonë, pije me ujë të ngrohtë dhe të naftës. A procedurën dy herë në javë. Maskë për forcimin e flokëve me aloe Mix pjesë së bashku të barabarta me lëng aloe, mjaltë të lëngshme, vezë e verdhë veze dhe raki. Lani flokët tuaj dhe fshij përzierje në lëkurë e kokës suaj. Veshin një kapelë, të përfundojë kokën me një peshqir. Një orë më vonë, shpëlaj maskë. Veshkat dhe thupër lë flokët Mundohuni të gatuaj popullore ilaç bimor - ekstrakt flokët thupër.

Për ta bërë këtë, përzierje 1 tbsp. l. buds dhe gjethet e thupër, oblyyte e 400 ml ujë të vluar, të mbuluar me një peshqir në 02:00.
Filter pas çdo shampo fshij rrënjët e flokëve. Supë me dredhkë Një gotë e gjysmë gjethe të freskëta apo të thata e dredhkë vlim 10 minuta në ngrohje të ulët, gji litër ujë. Pastaj cool, tendosje dhe pije flokët pas larjes. Zierje e rodhe rrënjë flokëve Ky agjent i lashtë efikas fitoterapeutike. Mix 2 tbsp. l. kone të thata hop, 3 tbsp. l. rrënjët grimcuar e bimëve, 1 tbsp. l. lule kumak. Hidh një gjysmë litër ujë dhe vlim për një ngrohje të qetë për 15 minuta.

Cool, tendosje përmes një sitë. Rub do të thotë rrënjët e flokëve pas shampooing dhe shpëlarje flokët e tyre. Mjekësi derdhje Hidh kokës dush me ujë mesatarisht të alternuar të nxehtë dhe të ftohtë. Kjo është një mënyrë e lehtë stimulon mira rritjen e flokëve. A e procedurës së çdo ditë për 10 minuta para gjumit. Kjo ndodh në mënyrë që, përkundër të gjitha përpjekjeve tuaja, përdorimin e mjekësisë bimore për rritjen e flokëve nuk do të sjellë efektin e dëshiruar. Arsyeja mund të jetë kujdesi i pamjaftueshëm dhe dietë paekuilibruar. Për të bërë flokët tuaj rriten mirë, vetëm t'i lash me të ngrohtë, jo ujë të nxehtë, të hequr larg curlers, hekurosje, xhel, mus.

Trim skajet e flokëve të paktën dy herë në muaj. Kthejeni në produktet ushqimore nxitur rritjen e flokëve. Hani më shumë fruta dhe manaferrat, pini lëngje të freskëta, dhe në dimër të marrë vitamina. Mbani flokët nga dielli, era dhe shiu në dimër nuk do të shkojnë jashtë me kokën e saj zbuluar. Ndiqni këto rregulla të thjeshta dhe flokët tuaj do të jenë të bukur, të trasha dhe me shkëlqim, dhe për të forcuar rritjen e tyre. Svetlana,