Do të thotë njerëzit kundër humbjen e flokëve dhe zbokth


Zbokth, humbje, i brishtë - sëmundja më e zakonshme e flokëve. Statistikat thotë që çdo person në planet 3 janë ato apo manifestime të tjera të sëmundjeve të ndryshme të flokëve dhe kokës. Pamja e tyre është e ndikuar nga shumë faktorë: mjedis të dobët, uji ne përdorim për të larë flokët tuaj, shkeljet e dietë, stresi, sëmundje. Gjithashtu një rol të rëndësishëm në sëmundjet e luan shampoos pasigurta, të nxehtë tharëse flokësh tharje, si dhe faktorë të tjerë. Zbokth, humbje e flokëve duhet të trajtohen në vend se duke pritur deri vonë kur flokët do të bjerë jashtë trarëve dhe zbokth do të shihet jo vetëm ju. Për këtë, ka mjetet njerëz kundër humbjen e flokëve dhe zbokth, maska ​​mjekësore, tinctures, shampoos, kompozime për fërkim.

Disa prej tyre janë më efikase, efektive, unë dua të ju ofrojmë: * Nëse flokët filluan të bien jashtë, bishtin e tyre të rrihej, ishte zbokth i thatë, fshij në lëkurë e kokës, flokët përbërjen veçantë. Për ta bërë këtë, përzierje së bashku 1 tbsp. l. raki, 4. l. qepë lëng i freskët i freskët, 6. l. zierje e rrënjëve rodhe. Fshij këtë përzierje në një lëkurë e kokës terapeutik, rrënjët e flokëve, të vënë një dush kapak. Nëpërmjet 01:00 lahen flokët me shampon të mirë. * Provoni këtë ilaç: 1 herë në javë pas shampooing, fshij pastër grusht lagur flokët e kripë. Rubbed, kështu që rrënjët e flokëve për 10-15 minuta.


Pastaj pije me shumë kokë ujit. Pas 6 trajtimet e flokëve do të jetë i shëndetshëm, me shkëlqim, elastike. * Blejë në tretësirë ​​Sophora alkoolit farmaci. Ju mund të bëni vetë. Për ta bërë këtë, derdh 100 g papërpunuara 0,5 litra. vodka mirë. Hiq për 20 ditë në një vend të errët. Rub në rrënjët e flokëve me ditë, më mirë gjatë natës. Ju gjithashtu mund të përdorni zgjidhje Befunhin farmaceutike. Ajo është e përgatitur nga thupër kërpudhat kërpudhat shumë në mënyrë efektive trajton seborrhea, pengon thyerje, humbje e flokëve. Shumë dëgjimi në trajtimin anti-zbokth dhe kokës - tretësirë ​​e piper i kuq.

Ky mjet stimulon rrjedhjen e gjakut në lëkurë e kokës, aktivizimin e qarkullimit të gjakut dhe metabolizmit. Për të përgatitur infuzion, derdh 3-4 pod e pjekur e piper i kuq, piper djegës nëse, merr 4, 5. Plotësoni Peppers 0,5 l. vodka, të lënë për 10 ditë. Pastaj njomet një shtupë pambuku tretësirë, fshij lëkurën, flokët 4/3 herë në javë. * Qershi frutash pije lëng frutash, kajsi, hortikulturore, pyjore, butë, luleshtrydhet, fruta dardhë, lakër, qepë të freskëta. Ky lëng është gjithashtu e dobishme për të fshij rrënjët e flokëve. * Përgatitja e një zierje për shpëlarje, i copëtuar 4 tbsp. l. rrënjë calamus, të mbushur ato me 1 litër.

ujë, të vënë mbi sobë, çiban, zierje për ngrohje të ulët për 5 minuta. Lër për gjysmë ore, tendosje, pije kokën tuaj pas larjes. Ky ilaç popullore kundër humbjes së flokëve, dhe përveç kësaj eliminon zbokth dhe butësisht lightens flokët. * Crush një lë pak e aloe shumë vjet, ata pour 0,5 litra. vodka dhe të lënë për një javë. Yndyrat kokës 3-4 herë në javë. * Përgatitja e një shampo të madh në shtëpi: Mix së bashku 1 tbsp. l. lëng aloe, 1 tbsp. l. mjaltë të lëngshme, 1 lugë. l. hudhër i grirë. Para se të lani flokët tuaj të shkojnë vrasin 1 papërpunuara vezë e verdhë veze, përzierje çdo gjë tërësisht. Tani aplikohen përbërjen e kokës, ndarjen e flokëve në fijet.

Vendos një kapak plastike, të përfundojë kokën me një peshqir. Pas gjysmë ore pije pije flokët zierje e bimëve acaroj, horsetail, kamomil. Korrigjuar me zbokthin dhe humbjen e flokëve shëron, si dhe, zbokth. * Hidh 1 tbsp. l. Neni 1.5 i buds thupër. ujë të valë. Cover, përfundojë, të lënë për 2:00. Ky infuzion fshij çdo herë pas lahen. * Pjesë të barabarta Mix qepë copëtuar dhe lisi leh. 1 tbsp. para pour 1 litër. ujë, Tomita vluar në ngrohje të ulët 01:00. Strain, cool, përdorimi fërkim kokës. * Beautiful, të trasha e flokëve, të shëndetshëm kurrë nuk do të shkojnë jashtë e stilit.

Por një kryetar i mirë i flokëve, jo thjesht një nga ornament kryesore, por edhe një tregues i shëndetit të përgjithshëm. Një shkak i zakonshëm i humbjes së flokëve, zbokth - kequshqyerja. Prandaj, së bashku me mjetet juridike popullore duhet të ndjekin një dietë të veçantë. Këshilla për stilin e jetës Ai duhet të përbëhet nga ushqime të pasura me proteina, karbohidratet komplekse, acidet yndyrore omega. Për të kanë një përbërje të ekuilibruar të bimëve, yndyrna shtazore, produktivitetin