Karrota Tool nga të ftohtit për fëmijët nën një vit


Mjekësisë tradicionale e di një numër të madh të recetave për trajtim të ftohtë. Midis tyre janë ata të cilët në asnjë mënyrë inferiore ndaj barnave tradicionale. Megjithatë, ato ndryshojnë mungesë pothuajse të plotë të contraindications, me përjashtim të një reaksion alergjik të mundshme. Një nga këto ilaçe popullore janë karrota, domethënë lëng e saj. Lëng fllad-shtrydhur karotë është një mënyrë e madhe për të trajtuar një të ftohtë të ftohtë. Pra, le të flasim më shumë për këtë produkt të mrekullueshëm - karrota nga të ftohtit për fëmijët nën një vit. Kjo terapi alternative është një alternativë e shkëlqyer për farmaceutike. Kjo është mundësia veçanërisht e rëndësishme për të përdorur lëng karrote me fëmijë të vegjël.

Sistemi i tyre imunitar është i forcuar dhe jo të prirur për ftohjet e shpeshta dhe medikamente shpesh kanë një listë të gjerë të contraindications dhe efektet anësore. Përveç kësaj, ata kanë tendencë për të trajtuar simptomat, jo shkaku që ndikojnë në shfaqjen e tyre. Plotësisht Përbërja kimike e produkteve të ofruara shpejt të ndikojë në gjendjen e brishtë të trupit të fëmijës. Në mënyrë që të përgatisin fëmijën për instalacioni hundës e lëng karrote, duhet të i kushtoj vëmendje për të pastruar pasazhe tij hundës. Opsioni më i mirë është për të larë ato. Ju mund të përdorni ujë të rregullt të zier më parë nxehtë në temperaturën e trupit.


Nëse kjo është një luledielli pak - ajo ndihmon në lehtësimin e ënjtje e mukozës dhe të ndihmojë në lehtësimin gjendjen e fëmijës. Objektivi i përgjithshëm është të prodhojë larë pasazhe të hundës për të ndikuar në mjekësi. Në mënyrë që të kryejë këtë procedurë ju mund të përdorni një tubth të zakonshëm, ndërsa strofull lëngshme është pokapelno, dhe tubth plotë. Vendin kokën e fëmijës në një pozicion horizontal, ajo nuk është e nevojshme për të hedhur atë shumë të lartë. Pozicioni i pasaktë kokë do të shkaktojë ujë merr në sinuseve anësore. Kjo do të krijojë një shumë të pakëndshme dhe madje edhe të dhimbshme. Pak fëmijë duhet të kthehet me kokë pas një anë.

Pas prezantimi i zgjidhjes duhet të masazh flegër dhe thith mukusit duke përdorur thithje. Fëmijët më të rritur duhet të mësohen për të hedhur në hundën e tij. Në mënyrë ideale, në fund të procedurës të lëngshme për të shkuar nëpër të gjitha nasopharynx të, duke goditur, duke rezultuar në stomak. Lëng fllad karrota me një të ftohtë duhet të jetë futur në hundë me një tubth. A nuk rrjedh pikë-pikë më shumë se dy ose tre pika në çdo vrimë hunde. Procedura duhet të përsëritet çdo tre deri katër orë. Fëmijët nën një vit do të jetë e mjaftueshme dhe një ose dy pika në secilën vrimë hunde, tri herë në ditë. Mos sigurojë trajtim për më gjatë se një javë. Besohet se një rritje në të qenët i qartë hundës mund të dalë në qumështin e nënës së tij.

Në fakt, ajo mund të jetë një mjedis i madh për rritjen aktive të baktereve në nasopharynx. Në gjirit qumësht nuk përmban asnjë substanca baktericid që të përshpejtojë shërimin. Nëse ajo merr në rrugët e frymëmarrjes më të ulëta gjatë frymëzim kec ajër - ajo mund të çojë në pneumoni. Nëse mosha e fëmijës nuk ka arritur ende të shënojë një-vjeçar - trajtime të ftohtë duhet të jetë shumë i butë. Kur ne e përdorim këtë mjet për të ftohtë të përbashkët Mbaj mend se lëng karrote dig duhet vetëm të ziera me ujë i holluar formë. Kjo së pari të zbutur efektin e saj në mukoza, dhe së dyti, të parandaluar shfaqjen e një reagimi të fortë alergjik.

Pasi fëmija arrin një vit të moshës mund të sigurtë përdorni lëng paholluar. Për të rritur efektin, ju mund të shtoni një rënie me lëng aloe apo qepë. Përshtatje të shkëlqyer dhe karrota dhe panxhar lëng, lëng karrote dhe dhe Kalanchoe. Nëse një fëmijë është i keq dhe nuk pranon instalacioni, ju mund të rënies së turundas pambuku dhe lagur atë në lëng, e vënë në kalimin hundë. Është e rëndësishme të shohim në atë se ajo nuk ka traumatizuar Mukoza përflakur - mos gjetur atë shumë thellë. Për trajtimin e rinitit në fëmijët e vegjël mund të përdoren dhe ilaçe të tjera tradicionale. Efekti i shkëlqyer ngrohja vjen nga hunda e sendeve të ndryshme për të zgjedhur prindërit.

Ju mund të përdorni vezë të zier, i nxehur në një kripë qese prej liri, parafine, etj Fëmijët e vegjël mund të ndihmojë dhe një masazh të lehta. Kaloni pads indeksi dhe të mesëm e tij gishtat, stroking hundën e tij nga mesi në sinus. Nëse fëmija ka një kullojnë hundët e shprehur me forcë dhe është e shoqëruar nga Kategoritë hundës
grenzë dhe përkeqësimi i përgjithshëm - duhet të mbështetet në vasoconstrictor pika. Ato duhet të zbatohen vetëm pas konsultimit me pediatër dhe moshës dozë tuaj të përshtatshme.
Mos e përdorni këtë ilaç për më shumë se tri ditë - kjo kërcënon tharje e mukozës dhe zhvillimin e varësisë.

A do të përdorni karrota e një të ftohtë apo disa mjete të tjera, nuk e lënë sëmundje pambikëqyrur. Nëse e majta rinitit patrajtuar - kjo mund të çojë në kushte më të rënda të tilla si otitis media apo rinitit kronike. Me simptoma të vazhdueshme të ftohtë për më gjatë se një javë duhet të jetë i sigurt për të kërkuar ndihmë mjekësore. Catherine