Kapsllëk në të rriturit trajtoj zorrë, ujë kapsllëk kypyachena


Kapsllëk në të rriturit problem i shpeshtë. Ata mund të shkaktohet nga kequshqyerja, dhe një mënyrë jetese i ulur, dhe duke marrë medikamente të caktuara. Çfarëdo shkaqet, problemi parandalimi është shumë e rëndësishme. Ashtu si ai apo jo, kapsllëk të ndërhyjnë me jetën normale. Dhe përveç kësaj, ju gjithmonë shoqërojnë problemin kronik me një karrige mund të çojë në kushte më të rënda deri në kancerin e zorrës së trashë. Nëse trupi nuk është shfaqur produktet dekompozim jetën - toksinave, toksina, etj, përmes murin e zorrëve në gjak janë të na shkatërruar nga brenda. Edhe kapsllëk afatshkurtër mund të shkaktojë helmim mjaft të rënda të trupit.

Kjo pasqyrohet në pamjen dhe shëndetin e përgjithshëm - manifestohet lodhje kronike dhe depresioni.
Nëse kapsllëk zhvillon në mjedisin gut është shumë e favorshme për parazitë të ndryshme. Një njoftim prej tyre - është një proces i gjatë dhe i vështirë. Sigurisht, me kapsllëk duhet të luftojë nuk do të vonojnë çështjen kohë të pacaktuar. Ne nuk mund të lejojmë formën kronike të sëmundjes. Ka shumë drogë për të përmirësuar karrige e tij, por në këtë artikull ne do të përdorim lëngjeve për të luftuar kapsllëk. Nëse ju keni filluar duke pasur probleme me karrige - nuk menjëherë të drejtuar në farmaci për laksativ.


Ajo thjesht të eliminojë simptomë, problemi do të mbetet me ju. Përdorimi kronik i laxatives trupit Addictive dhe ai rozuchuyetsya të punojnë në mënyrë të pavarur. Mos harroni më i mirë që njeriu një pjesë e madhe përbëhet nga lëngu. Për funksionimin e duhur të organeve të brendshme, trupi ka nevojë për të mbajtur një ekuilibër të përmbajtjes së lagështisë. Pasi stomak përpunuara ushqim, ajo shkon në të vogla, dhe pastaj në zorrë të mëdha. Në rast se qelizat mungon lagështi - ajo nuk e kalon murin e zorrëve maksimale me feces. Kjo rezulton në atë karrige kthehet në një të mesme të ngurta dehidratuar, dhe ky është shkaku kryesor i kapsllëk.

Prandaj, trajtojnë zorrë e vërtetë në këtë situatë nuk mund laxatives, dhe duke përdorur sasinë e normalizimit të lagështisë në trup. Unë mendoj se ju do të bien dakord se është në fuqinë tonë për të gjetur numrin e marrjes fluide. Kjo do të ketë një efekt pozitiv në të gjithë trupin, duke përfshirë zorrë. Por mbani në mend se jo të gjithë të lëngshme të dobishme. Pijet alkoolike mund të çojë në dehidratim, si dhe konsumi i tepërt i çajit të fortë ose kafe. Produktet e qumështit të njëjta, veçanërisht kos sigurojë ndikim të shkëlqyer në luftën kundër kapsllëk. Mjekët rekomandojnë të pijshëm të paktën një gotë kos në ditë në kohën e gjumit dhe së shpejti ju do të harrojmë për çështje të ndjeshme.

Përveç kësaj ka mënyra për të kapërcyer kapsllëk me një ujë të thjeshtë të zier. Për ta bërë këtë në mëngjes pa marrë nga shtrati, pini një gotë ujë të pastër shlyhet. Pastaj disa minuta më vonë një pije çaj të ftohtë jeshil pa sheqer. Vetëm para mëngjes pini një gotë me ujë të ftohtë. Aftësia fuqi e këtij recetë është se shkencëtarët kanë provuar është ujë të ftohtë të ndikojë lëvizshmëri. Hot njëjtë ose ngrohjes rrit temperaturën e ujit të vluar në zorrë dhe redukton aftësinë e tij për të nxitur ushqimin poshtë ikjen. Bien dakord për të kontrolluar sasinë e lëngjeve në trup nuk është e vështirë. Personi duhet vetëm të pini të paktën dy litra ujë në ditë, pa marrë ushqimeve të lëngshme dhe fruta.

Ajo është e mirë për të përdorur një pranverë, mineralin ose ujë në shishe. A nuk merrni sodas përfshira. Këtu ne flasim për kapsllëk në të rriturit, trajtimin zorrë, ujë i zier nga kapsllëk ajo ndihmon. Nëse masat nuk e zgjidh problemin, ajo është e rekomanduar për të parë një mjek. Sepse kapsllëk mund të sinjalizojë e sëmundjeve të ndryshme. Gjithashtu kërkon të menjëhershëm kapsllëk këshilla mjekësore në fëmijët. Catherine