Mollë e pjekur pronat e të dobishme


Molla janë ndoshta fruta më popullor në vendin tonë. Pemët Apple rritet mirë dhe japin fryt në cottages tona, kopshte. Ata janë të trajnuar bllokime salcë, bllokim i gatuar, të thata për përdorim në të ardhmen, korrjes ata lëng i tyre. Këto fruta si të rriturit dhe fëmijët. Përveç gjithë kësaj, mollë e pjekur si një pjatë të veçantë, apo me shtesa të ndryshme. Kjo prodhon një shumëllojshmëri të pjatave të shijshme. Por me mollë të pjekur pronat e dobishme? Sigurisht! Mollë e pjekur nuk janë vetëm e shijshme, por edhe jashtëzakonisht e dobishme. Ky version i faqes dhe unë do t'ju them. Si për të shpjeguar pronat e dobishme e mollë e pjekur? Ato përmbajnë pothuajse të gjitha minerale dhe vitamina të cilat janë në fruta të freskëta.

Përbërja e tyre e pasur në përmbajtjen e vitamina A, B1, B2, B3 B9, C, E, H, PP. Vitamina B6 (pyridoxine), edhe në strukturën e tyre është thelbësor për funksionimin e trupit, ashtu siç është i përfshirë në metabolizmin e aminoacideve. Kjo vitaminë është e nevojshme për gratë shtatzëna gjatë toksicitetit, grave që përdorin kontraceptivë hormonal, si dhe pacientët të cilët kanë qenë duke marrë antibiotikë. Si pjesë e frutave të freskëta dhe të pjekura përmbajnë sasi të larta të hekurit, kalium, kalcium dhe magnez. Ka edhe natriumi, fosfor, jod, bakër, nikel. Mollë veçanërisht të vlefshme pjekur përmes kalium.


Ky element i "shikuar" për bilancin acid-bazë në gjak, një efekt i dobishëm për veshkat, zemrën, gjakun. E vendosur në magnez fruta pjekur normalizimin e sistemit nervor të trupit përgjegjës për karbohidrate dhe metabolizmin e energjisë. Prandaj, mollë e pjekur janë shumë të dobishme për fëmijët, pronat e moshuar e dobishme e mollë e pjekur qëndron në faktin se ata lehtësimin e kapsllëk duke vepruar si laksativ i butë. Për shkak të përmbajtjes së lartë të pektin, ata ndihmojnë për të hequr kolesterolit të keq nga trupi, dhe është një tumoret masë parandaluese. Këto fruta të rritur imunitetin, kështu që është e dobishme për të përdorur kur duke filluar një të ftohtë, grip.

Mollë e pjekur esenciale për ata shikuar figurën e tyre është në një dietë. Ju mund një herë në javë për të kaluar duke agjëruar ditë, gjatë së cilës përdorin vetëm mollë të freskëta apo të pjekur. Mollë e pjekur shpëtoj me sukses i dysbiosis dhe ndihmojnë në rikthimin e ndihmon tretjen e ushqimit pas operacioneve të barkut. Në ulçerë stomakut, ulçerë duodenale 12, përdorni mollë të freskëta limit. Por fruta pjekur mund të hahet pa frikën se do të sjellë vetëm përfitime. Çfarë mollë më të dobishme, të freskëta apo të pjekur? Ato shumë të dobishme dhe të tjerët. Vetëm kur zgjedhin të freskëta, mollë e papërpunuara, zgjidhni fruta në familje, sezonale.

Është më mirë për të blerë ato në treg në gjysheve lokale. Këto mollë rritur në kopshtin tuaj, ata janë shumë më të shëndetshme të importuara. Fruta të importuara shkëlqyer domosdoshmërisht hiqni lëkurën. Molla pjekur - të dobishme, trajtojnë shëndetshëm. Në fund të fundit, kur pjekje, shuma e pektin në fruta është në rritje, e cila është shumë e mirë për shëndetin. Veçanërisht i rëndësishëm për të shtuar enët e mollë e pjekur në dietën e fëmijëve dhe të moshuarve. Mundohuni të gatuaj shijshme, ushqime të shëndetshme të mollë të pjekur. Këtu janë disa recetave të thjeshta por të shijshme. Piqem fruta dhe djathë dhe kanellë: Për të përgatitur këtë pjatë 4-5 të mesme fruta, 100 g.

djathë i freskët, 1/3 shkopinj kanellë, ose një pluhur pak në rr 1 e saj. l. rrush të lehta, arra copëtuar, një sheqer pak. Molla pije, hiqni thelbin, por frytin prerë. Bëni një prerje në mes, por jo plotësisht, të lënë rreth 2 cm. Vrima me një thikë të mprehtë, hiqni thelbin. Ktheja mbushje të thatë, djathë, arra, sheqer. Organizoni fruta në një fletë pjekje greased apo pjatë pjekje, vend në furrë preheated 200 shkallë. Piqem për gjysmë ore. Gatim kohë varet nga lloji i frutave, kështu që shikojnë jashtë për gatim. Kur ata zarum'yanyatsya, tender, fik furrë.

Para se të shërbejnë spërkat me kanellë dhe sheqer. Piqem fruta në provë: Për të përgatitur këtë pjatë ju do të duhet 0,5 kg, pa maja pudre pastë (ju mund të blini të gatshme), 6-7 fruta të mesme, 1 vezë të papërpunuara, sheqer për shije, pak sheqer pluhur.
Zhvishem zhvishem fruta dhe thelbin. Roll brumë është gati, prerë atë me një thikë të mprehtë shirita të hollë 2 cm të gjerë. Beat vezë me një pirun, duke përdorur një furçë, furçë me shirita të rrahur vezë e brumë. Përfundojë strip rreth mollë, pak mbivendosjes, shirita greased anësore të brumë duhet të përballet me mollë. Top, qendër e fetusit pour sheqer.

Vendos frytin e përgatitur kështu mbi fletë pjekje shkrirë, vendin në furrë preheated, piqem në 180 gradë deri sa të bëhet. Gati Fruta mund të shpifjeve mjaltë, sasi e vogël me sheqer pluhur. Këtu ne kemi mësuar dhe pronat e dobishme e mollë e pjekur, i mbuluar disa recetave të gatimit. Ajo mbeti për të vogla - të gatuaj për familjen shijshme, ushqim të shëndetshëm që do të ju lutemi të rriturit dhe fëmijët. Ju bëftë mirë! Svetlana,