Fiq pjekur me proshutë Parma dhe djathë


Fiq Sweet - Heritage korrjes vjeshtë të artë. Këto fruta jugore, pjekur, të freskëta, të plotësojë mishi tender gojë, mbajtur sekretet e vendit ku ata erdhën nga. Fiq ka shumë varieteteve. Ata ndryshojnë në shije, madhësia, ngjyra, ëmbëlsi. Vendet mesdhetare rriten fiq nga qershori deri në tetor, mbledhjen e dy të lashtat në vit. Atletët grekë ngrënë fruta të ëmbël në përgatitje për Lojërat Olimpike. Romakët gjithashtu vlerësuar shijen e fiq, rritje fiq të mëdha të verdhë, e cila është tharë pastaj dhe të përdorura atë gjatë gjithë vitit. Për përdorim fiq thata për përgatitjen e enëve të ndryshme, ajo është e njomur zakonisht në ujë të nxehtë.

Por shumë gatuan me përvojë janë këshilluar për të përgatitur fruta dhe mbajtjen e tyre për një çift. Atëherë ata e ruajnë formën e tyre, shije dhe pronat e dobishme. Me të tilla blihen në dyqane fiq, ju mund të gatuaj një vakt të mrekullueshme - fiq pjekur me proshutë Parma dhe djathë. Për të përgatitur enët e shijshme italiane, të përgatitur (1 shërbejnë) 1 fig, disa feta proshutë, një pjesë të madhe të dolchelatte italiane djathë, një pjesë të vogël të bimëve të freskëta aromatike, 1 tbsp. farat e susamit. Si të gatuaj:

Bëni fruta në krye të çdo prerje kryq. Butësisht shtypni mbi bazën e frutave, ajo do të hapë si petals e një lule.


Brenda çdo "lule" vënë djathë, të përfundojë feta Parma proshutë.

Vendos letrën, dërguar në furrë preheated për 6 minuta. Piqem deri proshutë bëhet i artë, crispy dhe djathë i shkrirë. Përfunduar sasi e vogël pjatë me herbs, farat e susamit. Kjo gjellë të shërbejë si një ëmbëlsirë ose si një pjatë të veçantë me një shishe verë të mirë e thatë e kuqe. Ju gjithashtu mund të përgatisë enët tjera me fruta të ëmbël. Për shembull, fiq copëtuar me arra është shtuar zakonisht në puddings, ëmbëlsira, rrotullon, shuhet duke shtuar anise dhe kopër. Fruta e ëmbël e ëmbël shërbeu si një ëmbëlsirë apo rostiçeri kripur mirë proshutë shtëpi "proshuta".

Londër Restorante ofrojnë akullore dhe akullore me lëng frutash me lëng limoni dhe sheqer, pickling fiq të freskëta në verë port dhe lëng portokalli gjithë natën. Në dyqanet tona të rrallë për të gjetur fiq të freskëta. Kjo është shitur zakonisht suschenuyu ose të ngurta, të papërpunuar. Këto fruta para gatimit, më i mirë kuzhinier mbi ngrohjes shumë të ulët në shurup vanilje. Ju mund të gatuaj kuzhinë të pazakontë orientale: Slow fruta pjekur, pas brushing mjaltin e tyre, lëvozhgë portokalli, e spërkati bujarisht me kokrra shegë. Edhe gourmets më të çuditshëm do të vlerësojmë këto, të pazakontë, ushqime të shëndetshme shijshme. Provoni eksperimente me fiq në kuzhinë e tij.

Shprehni aftësitë tuaja gatim dhe shije. Për të filluar, të përgatitur fiq pjekur me proshutë Parma dhe djathë për të vlerësuar shijen e këtij gjellë. Ju bëftë mirë! Svetlana,