Breath për të hequr qafe në shtëpi


Fryma e keqe është në gjendje që menjëherë të lehtësojë bashkëbiseduesin tuaj, duke shkaktuar indinjatë dhe acarim. Ajo mund të ndikojë në të gjitha aspektet e tjera të jetës - duke e bërë të pamundur për jetën private, socializing me miqtë dhe kolegët. Shumë shpesh, fryma e keqe mund të tregojnë një shumëllojshmëri të sëmundjeve. Kështu që ju pëlqen problemi mund të jetë një rast i madh për vizita të paplanifikuara mjeku. Për të filluar, shih dentistin tuaj - dhe ai do të të ekzaminojë dhe të përshkruajnë trajtim, ose dërgoni në një terapist për diagnozë të mëtejshëm. Terapist mund gjithashtu rekomandojmë që ju të konsultoheni me një otolaringolog ose një gastroenterologist, sipas pretendimeve shoqëruese.

Provokojë një erë të pakëndshme mund një varg i sëmundjeve të zgavrën me gojë dhe traktit gastrointestinal. Ajo mund të jetë stomatit, malcim nullesh, karies, grykët, sinusit, adenoids, gurit ose gastrit. Në shtim frymëmarrje mund të ketë stoli dhe sinjal sëmundje specifike mushkërive ose gjak (nëse ajo erë hekur), diabet (erë aceton) apo edhe cerozë (erë të kalbur mish). Sigurisht, në qoftë se ju pini alkool apo duhan - këta faktorë të përcaktohet origjina e erë. Nëse të gjitha arsyet e mësipërme nuk ishin përgjigje për problemin e erë, ajo është gjasa e shkaktuar nga kujdesit jo të duhur të dhëmbëve dhe zgavrën me gojë.


Dhëmbët në shtëpi duhet të pastrohen dy herë në ditë - në mëngjes dhe mbrëmje. Është gjithashtu e rekomanduar për të pastruar gojën tuaj pas çdo vakt. Përdorni pastë dhëmbësh të veçantë freskuese dhe mos harroni të ndryshojë furçë dhëmbësh tuaj çdo tre muaj. Përveç kësaj, ju mund të përdorni disa mjetet juridike popullore për të luftuar këtë problem. Hani fruta më të freskëta dhe perime. Ata pastrohen sipërfaqen e dhëmbëve dhe të ndihmojë të hequr qafe këto erëra të pakëndshme. Përveç kësaj, ata janë të mira për shëndetin e përgjithshëm. Më të mirë për të mollë dhe karrota. Përpiquni të përdorni çaj të fortë, e cila sapo është brewed.

Kjo do të ndihmojë në adresimin e kësaj çështje, por ajo mund të pikturoj dhëmbë një ngjyrë të verdhë. Ne rekomandojmë përdorimin infuzion i kopër. Për të mbushur atë me të valë tufë ujë të barit dhe le të qëndrojë nën kapuç. Pastaj shpëlaj gojën tuaj në këtë mënyrë gjatë ditës. Përgatitja pije me sherebelës. Merrni një pintë ujë katër lugë herbs dhe kuzhinier për rreth pesë minuta. Supë tensionuar shpëlarje gojën tuaj pas çdo vakt. Nëse shkaku i aromës është inflamacion - të përgatisë mbledhjen e pjesë të barabarta karamele mente, kamomil, Wort Shën Gjonit, Calendula dhe luleshtrydhe. Në gjysmë litër ujë të valë mbledhjes dhe do të marrë disa minuta për të gatuar.

Supë është përdorur për të shpëlarë disa herë në ditë. Gjithashtu ka anti-inflamator supë acaroj agjent. Hidh filxhan ujë të valë herbs copëtuar imët dhe le të qëndrojë një orë. Shpëlarje gojën dhe fytin katër herë në ditë. Me anginë të shpeshta të përgatitur një zierje e pelin. Për atë në një pintë ujë të valë, të marrë një lugë gjelle e bimëve dhe një termos zaparte disa orë. Pavarësisht nga hidhërim - do të thotë duke bërë veprime shumë efektive duke përdorur tre ose katër herë në ditë.
Nëse një erë faull të lidhur me proceset e dekompozimit në traktin gastrointestinal - të përpiqet të bëjë tabletë qymyr druri pas vakt.

Ata gjithashtu mund të lahen dhëmbët tuaj. Për këtë ju duhet një tabletë grimcuar dhe e përdorur në vend të pastë dhëmbësh në fund propolosnuv gojën me ujë. Për brushing mund të përdoren sode buke, kapnuvshy në disa pika limoni dhe llokoçis derisa shteti slurry. Por ky ilaç mund të kundërindikuar në smalt shumë e hollë. Në sëmundjet e mishit të dhëmbëve dhe stomatiti përhershme të përdorur një zierje e leh lisi. Ajo ka antiseptik dhe taninet. Për të bërë atë, hedh në ujë finely copëtuar leh kodrina vlim të valë dhe le të disa minuta. Pastaj të lënë të mbush për disa orë.

Supë duhet shpëlarje gojën katër herë në ditë. Dhe sëmundje të traktit të tretjes mund të merret në brendësi të një kupe tretë dy herë në ditë. Ju mund të bleni në rrëshirë pishe farmaci dhe të aplikojnë atë si një çamçakëz përtypet për dhjetë minuta pas një vakt. Ju gjithashtu mund të përtyp manaferrat kulpër pas ujë propoliskuyuchy gojë. Këtu kemi ekzaminuar pse nuk ka frymë jetësore në se si të shpëtoj prej tij në shtëpi. Përkundër faktit se shumë mënyra për të hequr atë para se të përdorni ndonjë prej tyre më parë duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

Kjo do të ndihmojë në eliminimin proces serioz të sëmundjeve dhe të bëjë trajtim më të efektshëm. Catherine