Breath - Shkaqet, Trajtim pse fryma stinks, se si të shpëtoj


Ju ose të dashurit tuaj torturuar problemin me erën e keqe nga goja? E pra, do të përpiqen për të identifikuar zgjidhje për këtë problem të përbashkët. Ajo do të duket se problemi nuk është aq e rëndë, por kjo mund të çojë në probleme të parë personale jetën, karrierën, dhe përfundimisht prishin dhe shëndetësor. Për të gjithë kjo ndodh le të flasim për fryma e keqe, shkaqet, trajtimin, pse fryma stinks, se si të shpëtoj të këtij "aromë" të pakëndshme. Cilat janë shkaqet e fryma e keqe? Ka disa. Një prej tyre është kujdes me gojë padrejtë. Përdorni pastë dhëmbësh dhe furçë do t'ju ndihmojë të zgjidhur problemet e erë, pasi ato nuk janë të mjaftueshme për këtë.

Vini re se bakteret patogjene edhe pas duke përdorur pastë dhëmbësh do të mbetet në sipërfaqen e gjuhës mbi dhëmbët dhe mishrat. Këto baktere lehtë të marrë ushqim nga proteina, ndërsa duke theksuar komponimet e squfurit të tilla si sulfide hidrogjeni. Dhe siç e dini, era e sulfide hidrogjenit precipitates shumë e keqe, dhe shtimin e sëmundjes çamçakëz, ajo është zgjeruar më tej.
Gjithashtu ka edhe një arsye tjetër erë. Ajo është e lidhur me problemet e traktit gastrointestinal. Mënyrë të pamjaftueshme tretet në një shumë të ushqimit (të tilla si mish dhe bukë, e ndjekur nga ëmbëlsirë dhe pastaj alkool) ndikon negativisht në erë nga goja.


Trakt akumulojnë arsimin fekal formuar nëpërmjet ushqimit të ngjashme siguron që arsimi të parandaluar lumë e mbeturinave fekal për të dalë, ndërsa filluar të qëndrojë odors. Kështu, trakt punë e lidhur direkt me problemin, por jo vetëm kjo. Stomak i sëmurë mund të jetë shkak për të cilën fryma stinks. Kjo tha, është e nevojshme për të identifikuar zgjidhje për problemet. Çfarë duhet të bëni? Së pari, pas çdo brushing mos harroni të shpëlarje gojën tuaj tërësisht. Ajo duhet të zbatohen edhe pe për të pastruar dhëmbët të veçantë për të ndihmuar në hapësirë ​​të qartë në mes të dhëmbëve.

Ajo është gjithashtu shumë e rëndësishme për të pastruar gjuhën. Për të pastër, përdorni një furçë të posaçme gjuhë ose mjetet tjera në dispozicion në formën e një gisht përfundoi në garzë. Rezultati do të bëjnë të sigurt për nevojën e procedurës. Get shpëtoj nga fryma e keqe mund gargarë përdorur vaj perimesh dhe në shtëpi të dëshirueshme. Receta e këtij vaji është përdorur në Tibet. Dobia e saj është fakti se ajo nxit absorbimin e erë të keqe, dhe kjo ndihmon për të pastruar gjakun. Ajo duhet shpëlarje gojën tuaj për rreth 15 minuta, ndërsa vaj splovuyuchy i detyrueshëm.

Është e rëndësishme të mos gëlltitje këtë vaj, pasi do të jetë në disavantazh tuaj. Është e dëshirueshme për të kryer të dhënave pije 2 herë gjatë ditës. Nëse gëlltiten, ju mund të helmuar seriozisht. E njëjta gjë duhet thënë për gargarë përdorur peroksid hidrogjeni. Merrni tre zgjidhje për qind dhe i holluar me ujë në raport me njëri-tjetrin. Pastaj shpëlaj gojën tuaj - të bëjë atë për gati një disa minuta. Ju gjithashtu mund të shpëlaj gojën me tretësirë ​​qimnon, karamele mente, pelin e hidhur, kullosa gji ujë të valë (nja dy lugë barishte për gotë me ujë të valë). Përsëriteni rreth pesë herë në ditë.

Problemet leje me erë të promovuar mollë të shpeshta të përdorimit që ndihmojnë pastruar gojën dhe rrugën. Nëse problemeve të dhëmbëve, menjëherë kontaktoni personin, si dhe të ndikojë në frymë dhe germs hyn në stomak. Ngriti rreth sa më sipër, duhet të theksohet se për të luftuar frymën e keqe duhet jo vetëm besnikërisht lahen dhëmbët e tyre, por mos harroni shpëlarje e ushqimit ju hani dhe mos kandidojë në probleme me dhëmbët, stomak, nëse ka. Trajtimi i sëmundjeve të zorrëve, stomakut dhe dhëmbët duhet të kryhet jo shtrëngimi si prania e baktereve në to do të përkeqësohet vetëm gjendjen e përgjithshme të secilit organ.

Unë shpresoj se kjo është e qartë dhe ju ndiqni të gjitha këto këshilla e dhënë arsye mund të mbrojnë veten nga problemet e ardhshme. Eugene,