Inflamacioni i ovaries trajtimit kombëtar


Inflamacion të vezoreve është larg nga një nga sëmundjet më të zakonshme femra. Unë kam për të trajtuar këtë sëmundje për një kohë të gjatë. Kjo është bërë zakonisht në kompleks. Në mënyrë që të përshpejtonin dhe lehtësuar të gjithë procesin e trajtimit, përveç trajtimin kryesore e përshkruar nga mjeku juaj, ju mund të përdorni mjetet juridike popullore. Ajo ka qenë prej kohësh e njohur se douching teas bimor dhe tinctures banja dhe ndihmë shumë efikas ulur në trajtimin e inflamacionit të organeve gjenitale femërore. Pra, ne redaktuar faqen e internetit dhe të flasim për inflamacion të vezoreve, trajtim kombëtar, mjetet juridike popullore që ju mund të përdorni për këtë.

Inflamacion i vezore mund të jetë akute ose kronike. Dhe në fakt, në të dy rastet, shkaku i sëmundjes mund të jenë faktorë të tillë si lodhje apo hipotermi. Gjithashtu, paraqitja e inflamacionit të tillë mund të shkaktojë një shumëllojshmëri të stresit dhe emocioneve negative. Sëmundja shoqërohet me dhimbje, i cili fokusohet bark dhe mund të rrezatojë për të mesit ose shpinë sakrale. Dhimbja shoqërohet me ndryshime të ndryshme në gjendje të neuropsikiatrike. Ka nervozizëm, pagjumësi apo ëndrra shqetësuese, një burrë fillon të drejtuar poshtë shpejt dhe të reduktuar efikasitetin. Kur inflamacion i vezoreve duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun.


Përveç kësaj, ka shumë e mjeteve të njerëzve nga e cila për të kuruar sëmundjen.
Njerëzit të trajtuar inflamacion të mjeteve juridike të vezoreve popullore Numri Recipe 1 për trajtimin e inflamacionit të dhe për parandalimin e tjera femërore inflamacioneve gjenitale çaj nga gjethet e çaj shelg. Pini këtë çaj duhet të jetë çdo ditë. Numri Recipe 2 është shumë i dobishëm një herë në ditë për të ngrënë 30 gram tul papërpunuara kungull. Gradualisht rrisë këtë dozë për njëqind e pesëdhjetë gram. Hani kungull janë dy ose tri herë në ditë. Kursi i trajtimit është dy muaj. Ju duhet të bëni një pushim për pesëmbëdhjetë ditë dhe pastaj të përsëritur trajtim popullore për këtë recetë.

Numri Recipe 3 përgatitur fllad lëng kungull shumë shumë të mirë për inflamacion të vezoreve. Ky lëng duhet të pini një gjysmë gotë për pesëmbëdhjetë minuta përpara se të hahet. Një çift i herë në ditë do të ishte i mjaftueshëm. Gradualisht të rritur sasinë e alkoolit të konsumuar tre gota me lëng në ditë. Kundërindikimet për përdorimin e kungull para dhe lëng nga ajo janë sëmundje të tilla si gastrit, ulçerë stomakut dhe formë të rëndë të diabetit. Numri Recipe 4 nga inflamacion të vezoreve shumë të mirë për të aloe dhe mjaltë. Mix një lugë gjelle mjaltë dhe lëng aloe. Përzierje rezultuar ishte ngrohje në një banjë me ujë. Pastaj njomet swabs përgatitur përzierje homogjene dhe futur atë në vaginë gjatë natës.

Në mëngjes ju mund të hiqni pads dhe pastaj të jetë i sigurt për të pidmytysya. Kurs trajtimi është dhjetë ditë. Infusions bimor për të trajtuar inflamacion të vezoreve Numri infuzion 1 Mix dy lugë kone hop zakonshme me dy lugë stigmas misri, shtoni tre lugë shporta përjetshme lule dhe një karamele mente lugë e gjysmë. Pastaj përzierje çdo gjë. Otsypte dy lugë mbledhjen që rezulton dhe derdh një filxhan ujë të valë, pastaj vlim infuzion për pesë minuta në ngrohje të ulët. Pastaj hiqni atë nga të nxehtit dhe të lejojë që të qëndrojë për katër orë.

Merrni këtë infuzion duhet të jetë tri herë në ditë për 50 ml. Gjysmë ore pas marrjes së ilaçeve për të ngrënë. Gjatë tri ditëve të para menstruacioneve dhe tri ditë pas menstruacioneve supë mund të përdoren. Numri infuzion 2 Mix dhe bluaj në pjesë të barabarta lule të verdhë të tërfili dhe me bar dhe lule centaury dhe lule nënës dhe njerkës. Lugë koleksion rezultuar derdh një gotë me ujë të valë dhe pastaj përfundoi, të lënë për një infuzion orë. Pastaj tendosje atë dhe për të marrë 70 ml gjashtë herë në ditë. Dy muaj më vonë, ju merrni më të mirë.

Gjatë trajtimit, ju nuk mund të ketë marrëdhënie seksuale. Koleksion shumë efikas për trajtim për inflamacion ovarian e tarifës për përzierje një pjesë lule të verdhë tërfili, barëra dhe lule centaury dhe lule Nëna dhe njerka. Tjetra ju duhet të bluaj këtë koleksion. Pastaj derdh një lugë gjelle e përzierje me ujë të zier dhe të lënë këtë supë për tre javë. Merrni pjesën e tretë të kupës pesë herë në ditë për tre javë. E gjithë periudha e trajtimit të përmbahen nga aktiviteti seksual. Wintergreen rotundifolia si një ilaç për inflamacion Kjo recetë është shumë efikas.

Merrni dy lugë të thata lë Wintergreen dhe derdh një gotë me ujë të valë. Pastaj zakutayte Wintergreen supë dhe të lejojë që të qëndrojnë për dy orë. Pastaj tendosje infuzion dhe për të marrë një filxhan çerek tri herë në ditë. Është shumë e dobishme jo vetëm për trajtimin e inflamacion të, por edhe për trajtimin e inflamacion të prostatës me infertilitetit, si dhe pengimin e gypave. Sëmundjet inflamatore të mitrës gjithashtu mund te trajtohen me këtë infusion. Bagirrra123,