Inflamacion i mjekësisë fshikëzës, mjetet juridike popullore trajtim


Të ndryshme mikroorganizmave të thjeshta, kërpudhave, baktereve mund të shkaktojë inflamacion të fshikëzës, duke çuar në cystitis - sëmundje të rëndë akute ose kronike. Gratë janë të prirur për këtë sëmundje më shumë se meshkujt. Kur inflamacion i njeriut të fshikëzës torturuar çrregullim urinim, dhimbje, ndonjëherë - ethe dhe dobësi, ndjenja të sëmurë. Për të zgjidhur këto simptoma duhet të trajtohet. Kjo është diçka që ne do të flasim sot, të kuptojnë që ju mund të përdorni në mënyrë që të trajtojnë inflamacion të fshikëzës, mjekësi, mjetet juridike popullore trajtimit.

Para së gjithash, ju duhet të kuptojnë se trajtimi i cystitis duhet të përdorin ilaçe që kanë: një efekt antibacterial - për të vrarë agjent shkaktar; inflamator - për të eliminuar inflamacion i rreshtim të fshikëzës; * Dhe janë në gjendje për të eleminuar dhimbjet në zonën e barkut dhe urogjenital. Gjithashtu personi i sëmurë duhet të lehtësojë urinim. Njohur trajtim antibiotik bimore natyrore për cystitis është një shkop të artë ose goldenrod poshtë (Solidago decurrens). Kjo fabrikë ka një pamje shumë të veçantë.
Është bimë e lartë me të fortë rrjedh drejt, në krye me një xhufkë të artë ngjyra elegant me pronat unike shëruese.


Mblidhni ari mprehtë, duket si një mimoza, në verë, prej korrikut deri në gusht. Lulet duhet të thyer dhe hedhin, të përshtatshme për trajtimin e rrjedhin thata të impiantit. Për trajtimin e cystitis duhet të përdoret ekstrakte të të artë. Ajo duhet të mbahet mend se pacientët me glomerulonefriti dhe shtatzënë gratë nuk mund të përdoret për të trajtuar këtë fabrikë helmuese. Receta tretësirë: dy lugë të vogla të grimcuar tharë rrjedh 04:00 insistojnë në një gotë të ftohtë filtri pastrohet me ujë. Si për të kuruar një ditë duhet të pini katër gota e infuzion para ngrënies. Ajo duhet të respektohet si një njeri të pacientit. Nëse pritja e shufra ari shkakton një rritje të tensionit të gjakut, pamja edema në fytyrë dhe këmbë - të ndaluar të pijshëm infuzion.

Një tjetër mjet është e popullarizuar në mesin e njerëzve antiseptik urinar - Kastrati bimore. E dobishme dhe boronicë fletë, dhe rrjedhin, dhe shije të madhe dhe pronat ushqyese e manave. Kastrati mund të përdoret të paktën gjashtë muaj të vitit - përveç për të mirën e veshkave dhe sistemit urinar do të jetë asgjë. Në mjekësi pothuajse asnjë incidenca e reaksioneve negative në marrjen e Kastrati. Letër boronicë veçanërisht të mirë në bimor komplekse, por ju mund të pini vetëm një zierje e saj. Për të përgatitur supë derdhur ujë të valë një lugë gjelle e lë boronicë në një tas të madh, duke këmbëngulur gjysmë ore dhe pi një gjysmë gotë katër herë në ditë para ushqimit.

Një efekt i ngjashëm i barnave për trajtimin e cystitis ka veshë ariu bar (bearberry). Përdorimi i saj është i ngjashëm me përdorimin e fletë boronicë. Akuzat bimore përfshijnë: dëllinjë Kozak, farmaci kamomil, Wort Shën Gjonit Wort, Islandisht Tsetrariya, e kamufluar trumzë dhe kënetë baltë gjithashtu kanë pronat antibacterial dhe mund të trajtuar inflamacion të fshikëzës. Kështu para se të marrë infusions, decoctions përgatitura nga këto bimë gjithashtu duhet të mësojnë contraindications tyre. Kështu, trajtime tradicionale, duke përfshirë Kozak dëllinjë kanë abortuyut veprime ... kundër mikroorganizmave protozoare përdorura decoctions e barberry Amur, thupër, Shkumë me rërë.

Infeksionet fungale janë tërhequr nën livadh presion trehrazdelnoy tufë dhe kryq yarrow konvencionale. Shumë të dobishme përdoren për të trajtuar inflamacion supë urogjenital bari i cili vjen mukozës. Film mbuluar zhul mbron fshikëzës nga dëmtimi substancave të përmbajtura në urinë. Përveç kësaj, mukusit bimore ka veti antibacterial. Më i mirë i këtij lloji të bimëve është alte medicinale. Great bimëve copëtuar rrënjë brewed filxhan ujë të valë dhe të insistojnë orë. Ne pini një gjysmë gotë katër herë në ditë. Bimë të tjera mucous, fara liri, tsetrariya Islandisht, mylnyanka thjeshtë, angelica medicinale, pyjore angelica, gjethe delli i madh, gabime të lartë.

Si një diuretik natyror mund të përdorni horsetail fushë, Bird Highlander (knotweed). Horsetail përmban ekvizetin - toksike, kështu që ajo duhet të përdoret me kujdes në pacientët me veshka. E mosmarrëveshjeve - një bimë delikate. Efekt anti-inflamator me lisi leh, gjethet dhe rrënjët e Bergenia, pastaj ëmbël, verr rrjedh. Të gjitha këto barëra mund të përdoret për cystitis. Për anestezi përdoret antispasmodics Wort perimesh, kamomil, cinquefoil patë, tansy përbashkët, i përjetshëm. Më të mirë të përdorur koleksionet komplekse me të gjithë këtyre bimëve në disa javë.

Shteti Relief vjen disa ditë pas fillimit të herbalism kursit. Mbledhja mund të përfshihej në mënyrë të pavarur, këtu është një shembull i një "çaj terapeutik" të tillë: tri pjesë boronicë letër, një nga kamomil inflorescences farmaci, alte medicinale, myshkut dhe hithër normale dioecious. Merrni infuzion të mbledhjes, e cila lugë gjelle brewed një filxhan termos me ujë të valë dhe mbush 06:00. Pritjes Daily dhe një e gjysmë gota në ditë para ushqimit tri këste të barabarta të sjellë lehtësim për inflamacion të fshikëzës. Një litër e boronicë Morse përditshme ndihmon në eliminimin e urinës. Pas trajtimit që ju duhet të shihni një mjek immunologist dhe të marrë një kurs të drogës për të rritur imunitetin dhe rezistencën ndaj infeksioneve.

Catherine rural,